PDA

Zobacz pełną wersję : Skosy poddasza zaliczać do ścian czy sufitu?



Wiech
26-08-2004, 09:48
Pytanie jak w temacie czy skosy poddasza użytkowego malować jako ściany czy sufit?Z góry dziękuje za podpowiedzi.Wiech

Olmiś
26-08-2004, 09:50
Jako sufit - a tak w ogóle to o co chodzi - dobór farb czy cos innego?

Józia S.
26-08-2004, 09:54
U siebie potraktowałam skosy jako sufit, ale w łazience jest na odwrót (farby zabrakło) i też wygląda dobrze. Generalnie - przy intensywnych kolorach pomalowałabym skosy jaśniej a przy pastelowych, delikatnych jest bez znaczenia.

Wiech
26-08-2004, 10:16
Olmiś nie chodzi mi o dobór farb tylko o samo malowanie do czego te skosy zaliczyć przy malowaniu.Dzieki za podpowiedzi.Wiech

Cypek
26-08-2004, 10:40
Do sufitu, w opłatach też niestety :(

Olmiś
26-08-2004, 11:01
To sufity i ściany liczy się przy malowaniu inaczej? Jak tak, to licz tu gdzie taniej :lol:

Ja będę sam malował, więc liczę wszystko hurtem :D

guit
26-08-2004, 11:15
sufit

chemik
26-08-2004, 16:43
Witam!

A ja malowałem jak ścianę. Ponieważ mam duży kąt połaci (45 stopni) to i skosy są pod dużym kątem. Efekt jest bardzo dobry. Mam jedną kolorystycznie płaszczyznę ścian ze skosami. Dziwnie by wyglądały pomalowane jak sufit (na biało) między dwiema sąsiednimi ścianami pomalowanymi na kolor.

Pozdrawiam!

guit
26-08-2004, 20:00
a wlasnie, ze nie! :)
ja mam tak pomalowane i bardzo jestem zadowolony z efektu kolorystycznego, bo bialy nie jest bialy, tylko jest jakby odcieniem koloru ściany - vide zdjęcia z domku w stopce :))

pozdr,

Didi
27-08-2004, 10:17
Ja potraktowałam jako ściany.
W pokoju córki są to dwa kolory, a w sypialni jeden. Bardzo ciekawy efekt wyszedł. Gdy w przyszłości będę zmieniać kolory zrobię to samo

chemik
27-08-2004, 17:14
Witam!

Co jak co, ale kolor ścian-skosów to chyba najbardziej subiektywna ocena. Sorry quit. Przejrzałem twój album ale niestety nie ma tam ani jednego zdjęcia z pomalowanymi skosami. Natomiast zauważyłem, że twoja ściana kolankowa ma chyba 80 - 100 cm. wysokości. Natomiast moja ma 180 cm. Znajomi mają też niską ściankę kolankową oraz mały kąt pochylenia połaci i skos pomalowany jak ściana sprawia wrażenie, że zaraz się zawali. U nich konieczne było by pomalowanie go jak sufit. Dlatego nie można jednoznacznie twierdzić
a wlasnie, ze nie!
skosy to ściana. Wszystko zależy od: wysokości ścianki klankowej, kąta połaci, wielkości pomieszczenia i oczywiście gustu.

Pozdrawiam!

guit
30-08-2004, 07:12
chemik,
oczywiście, że to jak najbardziej subiektywne ;) nigdy nikomu nie chciałem narzucać swoijego zdania, a jedynie przedstawić swoje, tyle, że chyba zrobiłem to za bardzo sugestywnie... :-? :)

pozdr,

polanka
30-08-2004, 22:15
Pytanie jak w temacie czy skosy poddasza użytkowego malować jako ściany czy sufit?Z góry dziękuje za podpowiedzi.Wiech

Jeżeli chodzi o kolor to chyba się nie da jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Kawałek ściany odchylony od pionu o 10 stopni zaliczałbym do ściany, a o 80 stopni do sufitu. No chyba że akurat by było ładniej inaczej.

Co do opłat to oczywiście malarz będzie twierdził że to sufit :-(
Spróbuj, może uda ci się wynegocjować jakiś wzór z uwzględnieniem sinusa alfa ;-)

Grzegorz