PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki styropian pod wylewkę na poddaszu? Wygłuszenie



doominiqs
12-07-2015, 12:35
Witam

Jaki zastosować styropian pod wylewkę na poddaszu? Zwykły EPS-100 038 czy styropian akustyczny, jeśli ten drugi to o jakich parametrach? Zależy mi na wygłuszeniu poddasza nie ocieplaniu :)

P.S. Dlaczego styropian akustyczny jest tańszy od zwykłego? :P

atelega
12-07-2015, 12:45
akustyczny 33/30 + druga warstwa dach podłoga o grubości takiej żeby zmieściły się instalacje.

doominiqs
12-07-2015, 13:12
Czyli 3cm akustycznego i 2cm zwykłego w moim przypadku. A nie mogę dać po prostu 5cm akustycznego?

atelega
12-07-2015, 16:47
możesz dać sam akustyczny jednak ze względów wykonawczych lepiej jest go przykryć innym styropianem (jest bardzo miękki i ciężko jest go nie uszkodzić). Na drugą warstwę proponuję min. 4cm

doominiqs
12-07-2015, 16:52
ok, a mogę przykryć tylko część mieszkalną styropianem akustycznym i zwykłym (łącznie 7cm), a część gospodarczą zwykłą 5cm? Oczywiście pod wszystko idzie folia budowlana?

atelega
12-07-2015, 20:57
możesz różnicować, tylko nie bardzo wiem dlaczego ,przecież różnica w cenie znikoma, a może się potem okazać że wylewka klawiszuje na łączeniu.

doominiqs
12-07-2015, 21:17
Dziękuję za pomoc, chodzi o to że zostało mi kiedyś ok 60m2 zwykłego styropianu 5cm i szkoda mi go zmarnować. A dawać 8cm (3cm akustyczny +5cm) styropianu to trochę dużo zwłaszcza, że mam próg do drzwi na wysokości 12cm.

atelega
09-08-2015, 10:57
Dziękuję za pomoc, chodzi o to że zostało mi kiedyś ok 60m2 zwykłego styropianu 5cm i szkoda mi go zmarnować. A dawać 8cm (3cm akustyczny +5cm) styropianu to trochę dużo zwłaszcza, że mam próg do drzwi na wysokości 12cm.

próg których drzwi masz na wys. 12cm?

Sebastian Przybylski
17-09-2015, 12:27
Witam,
jeśli masz miejsce (klika cm) i ekipę która nie uszkodzi styropianu podczas instalacji (izolacja akustyczna działa tak dobrze, jak działa jej najsłabszy punkt), styropian podłogowy można zastosować w domu jednorodzinnym. Co prawda przenosi obciążenia do 200 kg/m2, ale do domu jednorodzinnego to w większości przypadków wystarcza.
Jeśli nie masz tych kilku cm a i pozostałe kwestie stoją pod znakiem zapytania, poszukaj mat akustycznych pod wylewkę. Są różne: od kartonu i pianek polietylenowych, geosyntetyków (nie polecam, chyba że budujesz dom aby go szybko sprzedać - te produkty się zgniatają i tracą swoje właściwości), przez różnego rodzaju maty korkowe, gumowe, poliuretanowe oraz kauczukowe aż do specjalistycznych podłóg pływających na elastomerach lub sprężynach (takie stosuje się raczej w studiach nagrań ew. salach fitness).
W razie pytań odnośnie tego typu rozwiązań jestem do dyspozycji.