PDA

Zobacz pełną wersję : Kosiarka Stiga - zalewa olejem



ponds79
13-07-2015, 21:08
Witajcie,

Mamy problem z kosiarką STIGA COMBI 53SB, zakupioną około 2 lata temu (jeszcze w okresie gwarancyjnym z uwagi na wiele wizyt w serwisie i ich termin realizacji). Aby za dużo nie pisać - cyklicznie co kilka miesięcy kosiarka po paru godzinach pracy zalewa olejem filtr powietrza (filtr powietrza jest całkowicie pokryty olejem, olej wycieka z obudowy filtra na obudowę kosiarki).

Zgłaszane to było już na gwarancji 5 razy. Skończyło się na wymianie silnika na nowy. Dzisiaj kosiarkę odebraliśmy i po 2,5h koszenia, sytuacja się powtórzyła. Załączam zdjęcia, na których widać pierwsze krople oleju wyciekające z obudowy filtra powietrza, wnętrze filtra pokryte olejem oraz sam filtr mocno nasączony w oleju. Posiadam również starsze zdjęcia.

Znacie tego typu przypadki? Z czego to może wynikać - kosimy prawie płaski teren (kosiarka nie jest przechylana inaczej niż do tyłu podczas czyszczenia).

zagorski-tomasz
19-07-2015, 15:00
Dalej czeka cię serwis,ja o takim przypadku jeszcze nie słyszałem

murodamian
22-07-2015, 22:51
ponds79, w instrukcji powinna być informacja w jaki sposób, na którą stronę można przewracać kosiarkę. Sprawdzałeś to ?

murodamian
21-08-2015, 15:04
Witajcie,

Mamy problem z kosiarką STIGA COMBI 53SB, zakupioną około 2 lata temu (jeszcze w okresie gwarancyjnym z uwagi na wiele wizyt w serwisie i ich termin realizacji). Aby za dużo nie pisać - cyklicznie co kilka miesięcy kosiarka po paru godzinach pracy zalewa olejem filtr powietrza (filtr powietrza jest całkowicie pokryty olejem, olej wycieka z obudowy filtra na obudowę kosiarki).................

.

I jak kłopot ze STIGA COMBI 53SB i zalewaniem filtra olejem ? Problem rozwiązany ?

ps. Pisałem Ci że w instrukcji powinna być informacja w jaki sposób, na którą stronę można przewracać kosiarkę. Sprawdzałeś to ?
Daj znać bo kumpel ze swoim Combi ma zdaje sie że taki sam problem - choć ona jest jeszcze na gwarancji wiec problem póki co mniejszy.