PDA

Zobacz pełną wersję : Taśmy Illbruck -przyklejone na odwrót?!



olapol
15-07-2015, 22:06
Witam
Zamowilismy okna z "cieplym montazem". Od wewnatrz i z zewnatrz zamontowano nam tasmy paroszczelne illbruck ME500. Tak jak w zalaczonych zdjeciach tasmy przymocowane sa roznie! Raz napisy sa widoczne a raz nie. Pytalismy czy to nie robi zadnej roznicy i powiedziano nam ze absolutnie nie. Minelo 9 miesiecy od montazu okien i dowiedzielismy sie ze jednak jest roznica i tasmy zawsze powinny byc mocowane tak zeby widoczne byly napisy w innym przypadku nie spelniaja swojej funkcji. Na stronie producenta czytam "Strona z nadrukiem jest przeznaczona do otynkowania w przeciwienstwie do strony bez nadruku" Rozmawialam rowniez z producentem ktory potwierdzil ze mamy zle zamontowane te folie i nie spelniaja swojej funkcji! Bylam w salonie i ida w zaparte ze folie sa przyklejone prawidlowo ale nie dali mi tego na pismie. Najgorsze jest to ze od srodka mamy juz polozone tynki i cekol -nie moge sprawdzic czy tasmy byly polozone dobrze a jak zle to co wtedy?
Czy ktos z Was spotkal sie z tasmami przymocowanymi na odwrot? Zastanawiam sie czy nie zadzialaja teraz odwrotnie, czy nie beda mi trzymaly wilgoci????

MMichal
16-07-2015, 07:46
Witam

Dostałeś JEDNOZNACZNĄ odpowiedz od producenta - i to jest najistotniejsze, co prawda zdecydowana większość dostępnych na rynku folii jest symetryczna i nie robi jak są zamocowane - widać w Illbrucku jest inaczej a skoro tak jest to ... trzeba poprawić.


Pozdrawiam

olapol
16-07-2015, 08:43
MMichal ,dziękuje za odpowiedz. O ile z poprawieniem taśmy na zewnątrz nie będzie większego problemu to czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak wygląda naprawa tego błędu z taśma wewnątrz skoro są już zrobione tynki, czy wtedy koszt uzupełnienia tynku po wymianie taśm ponosi całkowicie fitma montująca nieprawiodłowo taśmy.Jak wiadomo trudno teraz pod tynkiem stwierdzić któr sa prawidłowo zamontowane a które nie.Pan właściciel firmy twierdzi ze po wymianie zewnętrznych tasm nie będzie się nic działo tzn. nie powinna gromadzic sie woda przy oknach , oczywiscie wszystko ustnie.A jaka ja mam gwarancje ze przy zle zamontowanych tasmach wewnatrz za pare lat nie bedzie jakichs wikwitów przy oknach.

slaku
19-07-2015, 15:01
Dopytaj się czy ten model folii jeśli chodzi o stronę montażu dotyczy funkcji folii czyli przepuszczania bądź nie wilgoci, czy tylko ma funkcję lepszego trzymania tynku na powierzchni folii.