PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka pod garaż.



Emenemsu
16-07-2015, 20:23
Na wstępie witam wszystkich. Przejdę od razu do rzeczy. Prosze o pomoc. Chce zbudować garaż, z górą problemu mieć nie będę bo to metalowe sprawy (tzw. blaszak).

Chodzi mi o wylewke pod ten garaż. Planuję postawić tam tokarkę i stąd moje pytanie jak najtaniej to zrobić. Czy wyrównać wysypać żwir ubić wyrównać odizolować i wylać, czy też może ułożyć bloczki fundamentowe i w środku wylać a może jeszcze inaczej?

Panowie nie zjedzie mnie tylko za skróty myślowe i brak konkretnej wiedzy bo inaczej pewnie by mnie tu nie było :) chodzi mi o najtańszą, najszybszą opcje do zrobienia samemu.

Pozdrawiam i czekam na opcje.

surow
20-07-2015, 12:11
Ja bym wybrał trochę ziemi, wysypał gruz na to siatka zbrojeniowa 2/3 cm nad gruzem i 10 cm wylewka.

rgal
20-07-2015, 12:14
Ja bym wybrał trochę ziemi, wysypał gruz na to siatka zbrojeniowa 2/3 cm nad gruzem i 10 cm wylewka.

Tylko ten gruz to dobrze by było zagęścić jeszcze przed wylaniem betonu.

Emenemsu
21-07-2015, 09:37
Zrobię tak:
1 wybiorę trochę ziemi
2 ułoże bloczki fundamentowe a raczej je trochę wkopie w sensie wymiar bloczka 34x24x14 wymiarem 24 na wysokość
3 wysypie deko gruzu w środku
4 położę siatkę
5 zaleje betonem grubość około 15cm
Może być?

gnago
21-07-2015, 13:21
No z tego co wiem to pod maszyny musi być fundament , jak jakaś tokareczka amatorska , albo do okazyjnego użycia to starczy, jak jakaś typu produkcyjnego to sugerowałbym głębiej O te 5 cm najmniej. Maszyna ma być stabilnie mocowana od wibracji posadzka może pękać