PDA

Zobacz pełną wersję : Plyta ceramiczna - podlaczenie



OlaK
26-08-2004, 12:58
Podlaczacie sami czy wzywaliscie kogos z uprawnieniami? Skomplikowane to chyba nie jest? Mnie stolarnia nie chce podlaczyc, podejrzewam, ze to po tym jak im pomachalam instrukcja montazu lodowki i kazalam zrobic jak producent kaze a nie jak oni robia. Czy podlaczenie plyty faktycznie wymaga specjalisty?? :-?

Olka
26-08-2004, 13:51
mnie też to ciekawi

Będę miała ten sam problem.

No powiedzcie jak to się robi?

godul1
26-08-2004, 14:53
Zalezy od modelu. u mnie poprostu wsadziłem wtyczke do kontaktu z uzieminiem. No ale ja mam dwupolową. Jeżeli macie podłączenie na trzy fazy to trzeba wiedzieć gdzie jest zero w kuchence i w sieci a resztę pewnie podłącza się jak leci. Napewno do płyty jest dołaczona jakaś instrukcja ze schematem podłączenia.

anna99
26-08-2004, 17:10
Dziasiaj została podłączona moja kuchnia. Aristona. Musiał być gość z serwisu, bo inaczej gwarancja nieważna ( :o ). Pan podłączył grube przewody do gniazd z tyłu kuchenki (trochę przykrótki był kabel), wtyknął kostki do gniazdek od płyty i przykręcił kuchenkę. Także udzielił mi instruktażu na temat użytkowania owego sprzetu. rachunek - 140 zł.

Gdyby pan się pomylił i spiął nie te kabelki co trzeba - odpowiada za to.

Teska
26-08-2004, 17:36
u mnie podłączał płyte elektryk ( ten co robił mi wszystkie instalacje) musi sie znac ta osoba bo jak zle połaczy te kabelki..płyte szlag trafi....

OlaK
30-08-2004, 11:49
W koncu zawolalismy serwis do podlaczenia. Doszlam do wniosku, ze bylby to za drogi eksperyment, zeby sie bawic wlasnorcznie chociaz plyta sprawia wrazenie, ze ma jakies zabezpieczenie przed blednym podlaczeniem :) Pan z serwisu podlaczyl od razu plyte i piekarnik, spisal numery seryjne, zeby wprowadzic do bazy, poodpowiadal na pytania i skasowal 180pln (:-?). U nas jest jakos tak, ze jedno duze pole jest na jednej fazie, drugie-rozszerzalne na drugiej a dwa male i piekarnik na trzeciej. A moze cos myle, ale jakos tak mowil, ze podlacza.

Magdzia
31-08-2004, 14:04
Dziwna sprawa - przy zakupie sprzętu w salonie meblowym (kupowaliśmy wszystko razem) powiedziano nam, że monterzy mebli sprzęt tylko osadzają w meblach (sprzęt do zabudowy) ale nie podłączają do sieci. Zadzwoniłam więc do serwisu producenta (Amica) z pytaniem, kto ma mi to podłaczyć. Pani mi powiedziała, że musi to być albo uprawniony, autoryzowany serwisant, albo elektryk z odpowiednimi urządzeniami. Ponieważ elektryk okazał się tańszy, mąż dogadał się z nim, że sam (mąż) podłaczy wszystko, a elektryk podbije tylko gwarancję (bo o to chodziło, żeby w karcie gwarancyjnej był stempel kogoś z uprawnieniami, żeby zachować gwarancję. Ale okazało się, że monter ma uprawnienia i sam to podłaczył za drobną opłatą + podstemplowanie gwarancji.

pawel_l
14-09-2004, 12:42
Jam ci to sam uczynił.
Potrafię a zupełnie przypadkiem mam też uprawnienia.
Gdybym był młody i głupi (teraz to pierwsze już nie :( ) to pomyślałbym, że każdy potrafi, ale jak się napatrzyłem co ludzie potrafią wymyśleć to chyba jednak nie każdy.

15-09-2004, 16:28
Jak wam się sparwuje wasza płyta ceramiczna. Mam Aristona i co jakiś czas zawiesza się pokazując sybol jakiegoś błędu. Najczęściej E00. Dopiero wyłączenie zasilania na chwilę eliminuje problem. Gość z serwisu stwierdził że przy takiej ilości elektroniki to się może zdarzać, ale u nas zdarza się się to stanowczo za często.