PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka - ile folii?



FugaUga
17-07-2015, 15:10
Witam,
Jestem na etapie wylewek i niestety nie umiem znaleźć pewnej odpowiedzi. Wylewki wykonywane są na stropach betonowych monolitycznych (parter i poddasze) oraz na płycie fundamentowej grubości 30 cm (w piwnicy) zabezpieczonej odpowiednio przed wodą od spodu. Moje pytanie brzmi: czy w takim wypadku wystarczy styropian+folia+wylewka, czy też między stropem a styropianem powinna być jeszcze jedna warstwa folii (czyli folia+styropian+folia+wylewka). Jeśli potrzebna jest dodatkowa warstwa folii to czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego?

Ek_ge
24-07-2015, 13:14
Dzień dobry,

Preferowana folia do wylewki anhydrytowej to folia budowlana o grubości 0,2 mm. Układamy poszczególne pasy z zakładem około 0,5 m oraz wywijamy na ściany minimum 10 cm ponad wierzchnią warstwę styropianu. Przyjmuje się współczynnik zużycia folii w granicach 150-200% powierzchni. Wszystko zależy od powierzchni poszczególnych pomieszczeń ( im mniejsze, tym więcej folii zużywamy ).

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge

plusfoto
24-07-2015, 13:17
Witam,
folia+styropian+folia+wylewka
Zbędny wydatek i robota

Maciek&m
23-09-2015, 08:44
Będę zrywał panele niedługo bo strasznie piszczą, jaka może byc tego przyczyna? zła wylewka pod nimi?

Ek_ge
05-10-2015, 19:36
"Witam, powodem uginania się paneli może być nierówna wylewka, dlatego po zdemontowaniu paneli
polecam zastosować nową wylewkę samopoziomującą.
W razie pytań jestem do dyspozycji.

Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge"