PDA

Zobacz pełną wersję : płyta fundamentowa na miejscu starego podpiwniczonego domu+szkody górnicze



radi81130
23-07-2015, 20:18
Witam, długo nie zerkałem na forum, od jakiegos czasu posiadam pozwolenie na budowe, jak w temacie parcela znajduje sie na szkodach górniczych, kopalnia nadal wydobywa wiec obecnosc wody na mojej górce jest znikoma, ale po zamknieciu i zasypaniu kto wie, dodatkowo chce posadowic płyte na miejscu starego domu który był podpiwniczony na całej powierzchni, na chwile obecna stary dom został zburzony, nie mam wgladu jak wyglada sytuacja bo nie ma mnie na miejscu, ale wg. zamówienia wszystko zostało rozebrane i zostały stare mury piwniczne.
Nie wiem jak to ugryżć, bo na codzien nie jestem budowlancem, buduje ale w stali :-), prosze doradzcie mi co z tym zrobic, czym zasypac?... czy do zasypania nada sie gruz z rozbiórki?... jesli tak to jak to zasypac?... jak zagescić, i czy mury moga zostac głebiej i tylko rozebrac je do głebokosci na której bede zaczynał prace zwiazane z zageszczeniem podsypki(żwir+piasek)?
Projekt płyty został dostosowany do warunków geologicznych, teren ma charakter wysadzinowy z tego co sie orientuje, bo stary dom był z cegły palonej na miejscu z tego co wykopano pod dom. Mój plan zakłada wylanie chudziaka na zageszczony piach, a potem termoizolacja z polistyrenu ekstrudowanego i własciwa płyta, wiem ze rzucam gradem pytań, ale od tego jest forum, nurtuje mnie jeszcze kwestia grubosci drutu, na zbrojenie pod sciany zewnetrzne mam zamiar użyc preta żebrowanego fi20mm, ale nie wiem jaką siatke kupić na srodek, czy 6mm na gruncie wysadzinowym bedzie ok czy przesadzam?...

Dziekuje z góry za wszelkie podpowiedzi.

Arturo72
23-07-2015, 21:40
Na pewno muszą być zrobione badania geologiczne w miejscu płyty.
Wiecej dowiesz się tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15342-p%C5%82yta-fundamentowa/page280