PDA

Zobacz pełną wersję : Gruntowa Pompa Ciepła Darpin DBA-SS



Wilq123
24-07-2015, 16:38
Witam wszystkich serdecznie!!!

Jestem nowy, mimo iż forum śledzę jako czytelnik od bardzo dawna - mogę kupić nową pompę ciepła Darpin DBA-SS - 12 za trochę ponad 11tyś - haczyk taki, że firma rezygnuje w ogóle z produkcji pomp, nie ma więc na urządzenie gwarancji i nie będzie w przyszłości części... Jest spore ryzyko, ale cena kusi, pytanie czy może ktoś na forum miał doświadczenia z tą firmą, jaka jest awaryjność itd...
Bardzo będę wdzięczny za podpowiedź...


A nie napisałem co to za urządzenie - ogólnie kombajn - z zainstalowanym wewnętrznym zbiornikiem na c.w.u. 200l , pompy obiegowe wilo, sprężarka Scroll, moc 12kw i dodatkowo grzałki 3,6,9kw

przemooo33
07-11-2015, 21:16
i co kupiłeś tego darpina ?

JacekBB
09-11-2015, 09:02
Ja zawsze ostrzegam przed kupnem tego typu produktów. Mieliśmy już kilku klientów, którzy kupili podobne produkty. W większości przypadków te pompy rozlatują się po 3-4 latach. Nie mówię akurat o tej marce, ale generalnie o markach mniej znanych. My montujemy głównie Danfossa, Alpha InnTec, IVT czy Nibe - z tymi markami nie mamy żadnych problemów, a sporo tych modeli działa już ponad 5-6 lat. Bierz pod uwagę też kwestię gwarancji - jeśli takowy producent zniknie co z częściami zamiennymi? Ogólnie uważałbym.