PDA

Zobacz pełną wersję : nie gaśnice do końca żarówki led



fantomek24
26-07-2015, 21:33
W suficie podwieszanym mam 4 halogeny led bez transformatorów na gwint gu10 po z gaszenia światła dwie z nich się nadal lekko żądzą dlaczego i jak zaradzić temu? Czy taki stan powoduje że cały czas ciągną prąd?

elpapiotr
26-07-2015, 22:43
W suficie podwieszanym mam 4 halogeny led bez transformatorów na gwint gu10 po z gaszenia światła dwie z nich się nadal lekko żądzą dlaczego i jak zaradzić temu? Czy taki stan powoduje że cały czas ciągną prąd?
Odebrać władzę, uniemożliwić ciągnięcia prądu, gaśnice umieścić w widocznym i oznakowanym miejscu.

Jarek.P
27-07-2015, 06:13
W suficie podwieszanym mam 4 halogeny led bez transformatorów na gwint gu10 po z gaszenia światła dwie z nich się nadal lekko żądzą dlaczego i jak zaradzić temu? Czy taki stan powoduje że cały czas ciągną prąd?

Wyłącznik z podświetlanymi klawiszami wywal, załóż taki bez podświetlenia.

fantomek24
27-07-2015, 06:20
Jest zwykły chyba sięnie zzrozumieliśmy to żarówki nie gasną calkowicie

zbich70
27-07-2015, 06:57
Jest zwykły chyba sięnie zzrozumieliśmy to żarówki nie gasną calkowicie
Próbowałeś w ten sposób (https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#safe=off&q=%C5%BCarzenie%20led%C3%B3w)?

Jarek.P
27-07-2015, 08:39
Jest zwykły chyba sięnie zzrozumieliśmy to żarówki nie gasną calkowicie

dobrze się zrozumieliśmy, podświetlane wyłączniki to podstawowa przyczyna takich problemów. Jeśli twoje wyłaczniki nie są podświetlane, winę będzie trudniej ustalić, ale można temu prosto zaradzić. Potrzebny jest kondensator o wartości kilkudziesięciu nanofaradów i na napięcie nie mniejsze, niż 400V, trzeba go włączyć równolegle do oprawki z żarówką, która świeci. Tak więc szukaj w swej okolicy sklepu z częściami elektronicznymi albo jakiegoś znajomego elektronika.