PDA

Zobacz pełną wersję : garaż - przygotowany na bramę 5m, ale jednak zmiana decyzji



pokico
27-07-2015, 11:08
Hej,

mamy garaż dwustanowiskowy w bryle domu, przygotowany na bramę 5m, ale w ramach oszczędności znajomy próbuje nas namówić na bramę 1stanowiskową, a pozostałą część zamurować/dać małe okno/posadzić coś/zamontować drzwi.

Kwestia oszczędności jest jasna, i tak się nie zmieszczą tam dwa samochody (bo nie będzie miejsca do majsterkowania), ale ja się martwię, jak to będzie wyglądać? Ma może ktoś podobną sytuację, zdjęcia?
Kompletnie nie jestem przekonana do kwestii wyglądu takiego czegoś - dwustanowiskowy garaż z małą bramą.

dziadekTS
27-07-2015, 11:32
najlepiej to zrób zdjęcia jak teraz wygląda wasz dom, to bedziemy mogli sobie to zobrazować i faktyczne ci powiedzieć jakie jest nasze zdanie. Bo po samym opisie to nawet nie otwiera mi się wystarczająco szeroko wyobraźnia ;/

pokico
27-07-2015, 11:39
325601
Nie mam zdjęć na żywo, ale to jest nasz projekt i tak to wygląda(ć powinno). A teraz mamy taką bryłę na dwustanowiskowy garaż i jest pomysł, aby dać wąską, typowo jednostanowiskową ;)

finlandia
27-07-2015, 12:28
Moim zdaniem zmniejszenie bramy kompletnie zepsuje wygląd bryły domu. Będzie wtedy część mieszkalna + dobudowany warsztacik z garażem..

pokico
27-07-2015, 12:35
no właśnie mam takie same odczucia.. wstawianie drzwi nie ma tam sensu, bo wejściowe są praktycznie obok, a kolejne okno też będzie dziwnie wyglądać...

bwojtek
28-07-2015, 04:40
mamy garaż dwustanowiskowy w bryle domu, przygotowany na bramę 5m, ale w ramach oszczędności znajomy próbuje nas namówić na bramę 1stanowiskową, a pozostałą część zamurować/dać małe okno/posadzić coś/zamontować drzwi.
A niby na czy ma polegać ta oszczędność? Zamurowanie otworu, otynkowanie, ocieplenie + zakup drzwi/okna swoim kosztem prawdopodobnie przekroczą różnicę w cenie między "małą" a "dużą" bramą.

finlandia
28-07-2015, 05:32
Mi też to wgląda na to, że znajomy do opchnięcia taką małą bramę.. ;) bo inaczej też sobie tego logicznie nie potrafię wytłumaczyć..

pokico
28-07-2015, 08:27
dobrze, jest jeszcze jeden argument za - jak otworzymy taki duży garaż, to będzie widać wszystko w środku - tj. wszystkie sprzęty, jakie sobie mój małż wymyśli, będzie widać z drogi.
Dlatego chce zwężać bramę i wszystko 'poukrywać' za murkiem.

Bejaro
28-07-2015, 08:41
Brama z drzwiami takie dwa w jednym.

Ja też uważam że mała brama zepsuje wygląd domu.