PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki tyk strukturalny na regipsy w łazience?



pabblo
27-07-2015, 20:23
Witam, jestem w trakcie remontu łazienki, krzywe ściany postanowiłem wyrównać zielonymi regipsami, chciałbym na nie położyć coś tynk strukturalny. Jaki tynk należy tam zastosować żeby nie odpadł szybko ani żeby nic nie ciągnęło wilgoci? Jak przygotować płyty k-g pod taki tynk? wystarczy sam grunt?

Kal_b_E
29-07-2015, 22:17
Proponuję zapoznać się z tym poradnikiem
http://kb.pl/teksty/2014/03/29/tynk-strukturalny-cena-jak-go-wykonac-samodzielnie/

Mogiel
11-08-2015, 10:57
Witam, może pomogę.

Wydaje mi się, że dobry byłby jakikolwiek tynk, ale raczej nie na bazie gipsu. Dosyć ciekawe są efekty dekoracyjne z Magnata, a przy tym ich cena jest raczej przystępna (w porównaniu np. do Eccorsona). Ich zaletą jest też to, że są dostępne chyba nawet w małych miasteczkach i kolejna zaleta - jeśli nie ma się 2 lewych rąk to każdy powinien sobie z nimi poradzić samodzielnie.

Większość tych efektów zabezpiecza się lakierem rustykalnym - nie jest to lakier "na wysoki połysk", raczej delikatny - ale na pewno zwiększa trwałość powłoki. Pytanie tylko, czy któryś z efektów pasuje do łazienki...

Jeśli chodzi o przygotowanie płyt to najlepiej wszystko robić w systemie danej firmy. Czyli jeśli wymieniony Magnat, to najlepiej Magnat od A do Z, łącznie z gruntem. Przed wszystkim nie zaszkodzi dać Ceresit CT 17 - chyba najlepszy grunt głęboko penetrujący na rynku spośród tych w rozsądnej cenie - jakieś 40-45 zł za 5 L.