PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka na ogrzewaniu podłogowym



bluss
28-07-2015, 22:55
Witam , przymierzam się do wykonania ogrzewania podłogowego, z tego co się dowiadywałem, największy koszt w tym przedsięwzięciu, to właśnie wylewka, zastanawiam się, czy wykonanie całych 5-6 cm wylewki ma faktycznie być wykonane samopoziomem?? To straszny koszt....
Szukałem na forum, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem.

Ek_ge
04-08-2015, 23:22
Dzień dobry,
załączam zdjęcie jak powinna wyglądać wylewka na ogrzewaniu podłogowym. Dodatkowo jeżeli jest Pan zainteresowany tym jak przygotować podłoże i wykonać całą podłogę to zachęcam do zapoznania się z instrukcją pod linkiem http://www.lafarge.pl/Poradnik_Techniczny_Agilia_Sols_A.pdf (strona 10 - 12).

Gdyby pojawiły się jakieś pytania to jestem do dyspozycji.
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge

zal2000
17-08-2015, 21:01
Witam serdecznie

Podepnę się pod temat :) Interesuje mnie jedna sprawa. Z racji że wylewki anhydytowe są dosyć kosztowne to czy zastosowanie środków uplastyczniających wylewkę cementową spowoduje że wylanie takiej wylewki będzie podobne jak przy wylaniu anhydrytu ?? Jestem w tym temacie całkowicie zielony chociaż wiem że takie coś jest możliwe :P

Maciek&m
15-09-2015, 20:09
Dosyć kosztowne czyli ile trzeba sobie liczyć za metr?

Ek_ge
19-09-2015, 20:18
Witam, Dodanie środków uplastyczniających poprawi właściwości urabialności cementu. Jednak nawet najlepsze dodatki nie sprawią, że wylewka taka będzie zbliżona w swoich właściwościach do anhydrytowej.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge

Konto usunięte_1*
19-09-2015, 21:27
dawaj zwykłą betonową , mnie robili tydzień temu chłopaki z Gliwic bo tu w Opolskim strasznie drogo i niestety partacko , robili od 7-mej do 14-tej około 89 m2 za 2200 zł nic mnie nie interesowało przywieżli piach cement plastyfikator oraz sypali włókna szklane czy coś podobnego oraz piankę brzegową , a za anchydrytową dasz co najmniej raz tyle tylko po co skoro to niczego nie zmienia i większa precyzja przy układaniu styropianu i foli musi być aby nie wyciekało pod styropian

ci_d
20-09-2015, 07:57
Ja za wylewkę anhydrytową 161 m zapłaciłem 8.100. Wylewka Knaufa. Przyjechała w dwóch gruszkach 5 godzin roboty.
Pozdrawiam

Maciek&m
22-09-2015, 08:48
Jak długo schnie taka wylewka anhydrytowa?

ci_d
02-10-2015, 21:58
Chodzić można po 3 dniach, wygrzewać po tygodniu

Ek_ge
05-10-2015, 00:17
Dosyć kosztowne czyli ile trzeba sobie liczyć za metr?

W przypadku Lafarge produkt wraz wykonaniem dostępne są już od 21zł za m2. Cena
zależna jest od miejsca wykonywanej usługi więc najlepiej dowiedzieć sie
bezpośrednio u przedstawiciela pod numerem: 22 250 22 43 bądź
wypełniając formularz kontaktowy na stronie
http://solidnaekipa-lafarge.pl/

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

Ek_ge
05-10-2015, 00:22
Jak długo schnie taka wylewka anhydrytowa?

W przypadku Agilia Sols A istnieje możliwość chodzenia po podkładzie po ok. 48h, a rozpoczęcie dalszych prac budowlanych po 4 dniach, ogrzewanie można włączyć po 7 dniach).

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

Jacks
05-10-2015, 20:21
Witam
Trzeba szlifować pod płytki ??
W przypadku Agilia Sols A istnieje możliwość chodzenia po podkładzie po ok. 48h, a rozpoczęcie dalszych prac budowlanych po 4 dniach, ogrzewanie można włączyć po 7 dniach).

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

Ek_ge
21-10-2015, 22:57
Wylewka anhydrytowa jest praktycznie idealnie gładka po wyschnięciu, ale przed ułożeniem okładziny zewnętrznej (płytki) należy sprawdzić u producenta jakie parametry musi spełniać podłoże i przygotować go zgodnie z wytycznymi producenta płytek .

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

overmind
29-10-2015, 09:41
A taka wylewka anhydrytowa jest również zalecana do elektrycznego ogrzewanie podłogowego ?

Ek_ge
04-11-2015, 23:32
Tak, oczywiście wylewka anhydrytowa sprawdzi się przy każdym rodzaju ogrzewania podłogowego.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

panfotograf
05-11-2015, 07:34
Witam , przymierzam się do wykonania ogrzewania podłogowego, z tego co się dowiadywałem, największy koszt w tym przedsięwzięciu, to właśnie wylewka,

Zamawiasz dobrą ekipę i robią ci wylewkę z miksokreta (cementową). Przygotuj umowę w której jest określony margines błędu na dwóch metrach (u mnie było chyba 2 mm) i płacisz po sprawdzeniu (po 2-3 dniach gdy na wylewkę można już delikatnie wejść z dwumetrową poziomicą). Wylewka pod parkiet czy panele musi być równiutka.

Ekspert Lafarge doradza ci własny produkt, bo mu za to płacą. A ty przelicz koszty, czy warto.

Ania325
04-02-2016, 21:05
Zrobisz mixokreta a jakie parametry będzie miała ta posadzka to będzie wiedział tylko ten co sypie lopata piach i cement, w jednym pokoju mocniejsza a w innym nie spełniająca norm.
Druga sprawa i najważniejsza to przewodnosc cieplna. U nad zrobili anhydrytowa i jest 100 razy lepiej jeśli chodzi o grzanie niż u znajomych którzy właśnie pozornie oszczedzili.

Ek_ge
18-02-2016, 00:37
Dlatego takie prace budowlane powinno się powierzać tylko sprawdzonej ekipie budowlanej.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

panfotograf
18-02-2016, 07:27
U nad zrobili anhydrytowa i jest 100 razy lepiej jeśli chodzi o grzanie niż u znajomych którzy właśnie pozornie oszczedzili.
A niby dlaczego? I jak obliczyłaś te 100 razy? :o

teka
22-02-2016, 11:42
Zamawiasz dobrą ekipę i robią ci wylewkę z miksokreta (cementową). Przygotuj umowę w której jest określony margines błędu na dwóch metrach (u mnie było chyba 2 mm) i płacisz po sprawdzeniu (po 2-3 dniach gdy na wylewkę można już delikatnie wejść z dwumetrową poziomicą). Wylewka pod parkiet czy panele musi być równiutka.

Ekspert Lafarge doradza ci własny produkt, bo mu za to płacą. A ty przelicz koszty, czy warto.

https://www.youtube.com/watch?v=jNBPt1TWrLs
pod parkiet przede wszystkim mocna czyli na kruszywie 2-8m dodatkowo jak na tym filmie

teka
22-02-2016, 11:47
Zrobisz mixokreta a jakie parametry będzie miała ta posadzka to będzie wiedział tylko ten co sypie lopata piach i cement, w jednym pokoju mocniejsza a w innym nie spełniająca norm.
Druga sprawa i najważniejsza to przewodnosc cieplna. U nad zrobili anhydrytowa i jest 100 razy lepiej jeśli chodzi o grzanie niż u znajomych którzy właśnie pozornie oszczedzili.

Ania 325 prawdopodobnie nie widzialas dobrze zrobionej,mocnej wylewki cementowej z mixokreta.niepotrzebnie wprowadzasz formulowiczow w błąd.mierzyłem pol roku temu wylewke anhydrydowa niwelatorem i bylo 14mm na 120m2