PDA

Zobacz pełną wersję : Problem, ze spoinami i ze stropem.



Husy
27-08-2004, 02:40
Witam.
Mam kolejne problemy,ekipa budująca mi mury spartoliła robote (opis w watku dzień wcześniej) i takie są m.in. efekty:
Zdjęcie 1.

http://www.morze.neostrada.pl/murator1.JPG


Zdjęcia 2.

http://www.morze.neostrada.pl/murator2.JPG

I tu pojawiają się moje pytania do :

Zdjęcia 1.
Szczeliny pozioma pomiedzy bloczkami, miejscami mają nawet po 19 cm na szerokości muru (szer. bk 24cm) a więc prawie na wylot. Co z tym zrobić? Czym uszczelnić? Polecono mi piankę montażową, a ostatnie cm klejem lub zaprawą.

Zdjęcia 2.
Widok na "poduszkę" na której będzie opierał się strop drewniany. Miejscami jest różnica nawet do 2 cm. Czy podkładki pod belki stropowe wystarczą aby wypoziomować? Czy trzeba robić nową wylewkę? Ewentualnie z czego zrobić podkładki: sklejka, płaskownik metalowy, czy może jeszcze coś innego.
I jak te belki obmórować, można bk czy cegłą, a może trzeba wylewać wieniec?

Pozdrawiam wszystkich i abyśmy zawsze trafiali na przeciwieństwa ekip , która u mnie pracowała.

Maciej

Jankes
27-08-2004, 11:24
Co do obmurowywania stropu, to po pierwsze musisz miec wieniec, ktory zepnie ten strop dookola i mury pod nim.To nie ulega watpliwosci. Zobacz w projekcie, to musi byc!! Natomiast jesli zostanie ci miejsce na szerokosci muru na obmurowanie wienca, to to jest dobra sprawa i wygoda, bo nie musisz tego szalowac dookola. Najlepiej oburowac tym samym materialem z jakiego masz sciany( to dziala w przypadku murow jednowarstwowych 36 i 44 cm), chyba zeTwoje sciany to 25 cm, to juz nie masz jak, bo wieniec sie nie zmiesci. Wiec przy tych jednowarstwowych murach dajesz obmurowke z bloczka grubego na 11( 12 - w zaleznosci od systemu) cm i juz masz sprawe z glowy. Oczywiscie jak to jest mur jednowartswowy, to jescze byloby dobrze dac z 5 cm styropianu miedzy oborowke a wieniec. Przy ocieplanym murze, to nie ma jak zrobic( za waski i nie warto, bo tak ocieplasz i nie bedzie widac.
Pozdrawiam
Jankes

jareko
27-08-2004, 11:56
ad pkt.1 - jak sadze po zdjeciu masz mur jednowarstwowy i zamierzasz docieplach chalupe czy stryropianem czy welna - ja te szpary bym zostawil gdyz konstrukcyjnie nie stanowia zagrozenia iz sie zawala ;) a ewentualne nieszczelnosci zakryje ci ocieplenie i tynki wewnetrzne
ad pkt.2 - tak jak moj przedmowca napisal - nawet pod strp drewniany biorac pod uwage material z jakieg o masz wykonane sciany powinien byc wylany wieniec (powinie co nie oznacza ze masz go w projekcie gdyz nie zawsze jest konieczny - zalezy czy to tylko strop pod nieuzytkowym poddaszem czy nastepnej kondygnacji) Jesli bedziesz robil wieniec to wszystko wyrownasz bez klopotu - jesli nie - zastosowanie podkladek roznice poziomow spokojnie zniweluje - choc bedzie to niezla zabawa

pattaya
27-08-2004, 13:33
Ja bym "zafugował" te szczeliny zaprawą.Zawsze coś do środka wejdzie.Natomiast te nierówności można wyrównać faktycznie tylko wieńcem jak piszą poprzednicy lub zeszlifować.

jareko
27-08-2004, 13:42
Ja bym "zafugował" te szczeliny zaprawą.Zawsze coś do środka wejdzie......
te funkcje spelni tynk wewnetrzny :)

pattaya
27-08-2004, 13:49
Od przybytku głowa nie boli :D
Zafugowałbym klejem,który jest dużo mocniejszy od zaprawy.Żaden tynk nie da 1/10 takiej siły wiązania.

Husy
27-08-2004, 14:52
nawet pod strp drewniany biorac pod uwage material z jakieg o masz wykonane sciany powinien byc wylany wieniec

mój kierownik/ inspektor twierdzi, że wieńca nie trzeba robić, gdyż nad stropem zostanie wypuszczona ścianka kolankowa wyskości 75cm i dopiero tam będzie wienic, dodatkowo na tej ściance zostaną wylane pionowe słupki, tak co 1,5 metra.
Podobno to ma wystarczyć?!


zalezy czy to tylko strop pod nieuzytkowym poddaszem czy nastepnej kondygnacji

Dom z podaszem użytkowym.

Senser
27-08-2004, 21:23
Ściana kolankowa, ścianą kolankową..tam mam wieniec bo to wzmacnia dach...żeby się ścianka kolankowa "nie rozjechała", a wokół stropu wieniec jest również to ci wzmacnia i dom i strop!!
Ktoś, kto ci mówi że bez tego też można to tak jakby ci mówił że samochodem to najlepiej jeździć bez kół...

slaw
27-08-2004, 22:10
A ja sądzę, że kierownik/inspektor ma w tym przypadku rację - wieniec niewątpliwie trzeba zrobić, ale wcale nie musi być na poziomie stropu. Zwyczajowo tak się robi, bo przy stropie betonowym jest to ze wszech miar wygodne rozwiązanie, ale przy stropie drewnianym wieniec równie dobrze może być na innym poziomie - 75cm to tutaj nie jest tak dużo.

budek
27-08-2004, 22:34
Husy radzę uzupełnić szczeliny (wystarczy na głębokość 2cm) pianką lub klejem, chociaż bardzo bym sie tym nie przejmował skoro będziesz to docieplał ale zacząłbym od wyrównania rachunków z wykonawcą. Oj byłaby jatka :x .

Husy
28-08-2004, 10:30
ale zacząłbym od wyrównania rachunków z wykonawcą. Oj byłaby jatka.
Z wykonawcą rachunki wyrównane - w sumie niewyrównane, bo jak przyjechaliśmy na budowę aby się rozliczyć i pokazałem co ma poprawiać to powiedział, że nie chce pieniędzy i się zmywa (opis w skrócie).

budek
28-08-2004, 13:16
ale zacząłbym od wyrównania rachunków z wykonawcą. Oj byłaby jatka.
Z wykonawcą rachunki wyrównane - w sumie niewyrównane, bo jak przyjechaliśmy na budowę aby się rozliczyć i pokazałem co ma poprawiać to powiedział, że nie chce pieniędzy i się zmywa (opis w skrócie).

Za taką postawę to i ja bym go zatrudnił nawet z tymi dziurami w ścianie :wink: .

Husy
28-08-2004, 15:00
[quote="Husy"][quote=budek]Za taką postawę to i ja bym go zatrudnił nawet z tymi dziurami w ścianie :wink: .

Uwierz mi, że wolałbym zapłacić i mieć wszystko dobrze zrobione i byłby święty spokój.

Pozdrawiam

Jankes
29-08-2004, 10:48
mój kierownik/ inspektor twierdzi, że wieńca nie trzeba robić, gdyż nad stropem zostanie wypuszczona ścianka kolankowa wyskości 75cm i dopiero tam będzie wienic, dodatkowo na tej ściance zostaną wylane pionowe słupki, tak co 1,5 metra..

Wiesz co Husy? Ja to bym sie bal takiego kierownika, co nie kaze robic wienca.
Pozdrawiam
Jankes

krzyss
29-08-2004, 12:27
Wieniec to bym na takiej, podziurawionej ścianie zrobił. Robiąc na kolankowej zwiększa się wysokość muru bez wieńca... nie jestem konstruktorem, ale jak się ustawia wiezę z klocków, to im wyżej tym trudniej... a wienieć to zawsze zepnie. Drugi na kolankowej tez możesz zrobić, ale ten niżej to chyba koniecznie. Będziesz w tym mieszkał. I to trochę dłużej niż tydzień...

Husy
17-09-2004, 20:10
Dziekuje wszystki za odpowiedzi. Tak wiec [po konsultacjach z architektem] zostalo wykonane:
- sciana kolankowa ma wysokość dwóch bk
- wieniec bedzie miał wysokość 20 cm szerokość 24 cm. I będzie zbrojony.

Jutro wylewamy wieniec, mam nadzieje, że pójdzie bez przeszkód!

A co do murarzy: mam już nowego i komin murowany z cegły. Ładny, prościutki :P


Pozdrawiam
Maciej