PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Adamusa



Adamus
27-08-2004, 08:45
Witam wszystkich :D !

Za namową Magi postanowiłem wystawić nasz domek dla większej widowni www.eweb.pl/forum (dzięki Magi za uznanie :D :D ), jest to projekt KAMA z pracowni ArchTim z Koszalina z pewnymi zmianami. Obecnie pracujemy nad elewacjami :lol: tak wiec lada dzień bedą zmiany na stronie. Jak Wam się podoba :roll: ?

kwiatuszek
27-08-2004, 09:26
Super domek, bardzo ładny.
Gratyluje wyboru. :wink:

Gregor 456
27-08-2004, 10:28
bardzo ladny domek
widze ze juz mieszkacie ! :wink:
jakie tynki polozyliscie, bo bardzo przyzwoicie wygladaja
pa :P

Adamus
27-08-2004, 18:20
Dziękuje za komplementy :D :D

:D jeszcze nie mieszkamy to tylko niedzielny wypad do domku, imprezka na styropianie :wink: tak aby sie wczuć w klimat domku ale juz wkrótce za miesiąc ... mam nadzieję :roll: , co do tynków to zastosowaliśmy rozwiązanie tynków cementowo-wapiennych Baumit nakładanych maszynowo i równanych gładziami wapiennymi Baumit`a na to farba z gruntem Caparol`a i... ściany po 2,5 tyg. od stanu zerowego są suche i idealnie proste :lol: :lol: wyglądają znacznie lepiej niż gipsowe są tak samo równe i nie zatraciły nic ze swojej naturalności (brak efektu plastikowych ścian) jednym słowem POLECAM !!!! :lol:

27-08-2004, 18:29
Bardzo ladny dom.Zycze szybkiej przeprowadzki i szczescia .

magi
27-08-2004, 20:17
:D
czekam na cd

Tommco
18-09-2004, 09:41
Bardzo ładny dom...tylko jakoś strasznie dużo sąsiadów będziecie mieli. Czy uda Wam się znależć choć trochę prywatności?

Pozdrawiam

Aga J.G
19-09-2004, 10:10
Bradzo ładny domek gratulki i życze szybkiej przeprowadzki :lol:

kwiatki4
28-09-2004, 11:09
Jakie macie rozmiary okien i drzwi na taras. Chcę podzielić swoje szprosami i nie wiem jak. Wasze wyglądają super.

Ew-ka
28-09-2004, 12:02
Jakie macie rozmiary okien i drzwi na taras. Chcę podzielić swoje szprosami i nie wiem jak. Wasze wyglądają super.

Ja też mam w projekcie 150/150 i nie wiem czy podzielić czy dac jedną taflę?( chodzi o okna ,bo drzwi podzielę :wink: )

Aga J.G
28-09-2004, 12:12
Ewa ja mam ten sam problem moja mam ma w jednej tafli bardzo fajnie to wygląda ale otwiera się jak wrota od stodoły mam twardy orzech do zgryzienia dobrze że mam jeszcze troche czasu. Jeszcze jedna zaleta jest przez takie okna jaśniej w pomieszczeniu.

Ew-ka
28-09-2004, 12:26
Ewa ja mam ten sam problem moja mam ma w jednej tafli bardzo fajnie to wygląda ale otwiera się jak wrota od stodoły mam twardy orzech do zgryzienia dobrze że mam jeszcze troche czasu. Jeszcze jedna zaleta jest przez takie okna jaśniej w pomieszczeniu.

no właśnie ....wczoraj przyszedł do mnie przedstawiciel okien i zasugerował ,coby w kuchni i łazience -podzielić ( i teraz mam kłopot ,bo jak ? na pół czy 1/3 i 2/3 ) bo sie częściej otwiera i będą bardziej praktyczne ..... a w pokoju dać całe bo i tak częściej otwiera się drzwi niz okna ?

28-09-2004, 13:37
Ładny domek, piękna okolica - gratuluję!
A jak widać po zadowolonym buziaczku Maluszka, to mu się tam baaardzo podoba.
No to ludziska szykujta szybko huśtawkę i piaskownicę!

Adamus
28-09-2004, 17:23
Dziękuję za miłe słowa i pochwały :D :D :D
Co do okolicy faktycznie jest tu pięknie a jak jeszcze dodam że mam 1 km do jeziora i 4 do morza... :lol: , co się natomiast tyczy okien i drzwi to balkonowe maja wys. 220 szer. 200 a z boku domu wys. 140 szer. 200cm, mamy rolety zewnętrzne tak wiec musieliśmy nieco obniżyć okna, osobiście jestem zwolennikiem dużych okien, te nasze chcę "powiększyć optycznie" okiennicami (szczególnie te z przodu domu), w temacie szprosów zalecam rozwagę, zbyt duże dają wrazenie ciężkich szyb, zbyt małe okratowanych okien :roll: te nasze to kompromis między jednymi a drugimi ... chyba sie udało... :roll:, to co widzicie na zewnątrz to jeszcze nie jest puc to tylko siatka i klej (nieco lepszy Caparol`a) efekt wyszedł moim zdaniem całkiem, całkiem; z pucem czekamy na wiosne kiedy to ruszamy z dalszymi pracami na zewnątrz domu, teraz pochłonięci jesteśmy pracami wykończeniowymi gdyż do końca października BARDZO chcemy się wprowadzić :roll: , trzymajcie za nas kciuki !!!
PS.
Pozdrowienia od maluszka-Filipa dla Mimilapin`a :D :wink:

magi
28-09-2004, 21:14
trzymam kciuki :D
mam ten sam termin :lol: jak mówię 31 przed północą :D

Ew-ka
29-09-2004, 08:31
Adamus - jakiej szerokości masz okna ( podzielone na pół) ?Masz rolety we wszystkich oknach?czy tylko tarasowych?

Adamus
29-09-2004, 18:50
Ew-ka napisała:

Adamus - jakiej szerokości masz okna ( podzielone na pół) ?Masz rolety we wszystkich oknach?czy tylko tarasowych?
Witam ponownie !
Co sie tyczy okien to te z przodu budynku mają wymiar wys.140 cm na 130 cm szer. są symetrycznie dzielone, okna z boku budynku na wykuszu (od naszej sypialni oraz kuchni) maja wymiar wys.140 cm szer. 200 cm, wszystkie okna mają zamontowane rolety zewnętrzne, patrz foto: http://www.eweb.pl/forum/47.htm
http://www.eweb.pl/forum/54.htm
http://www.eweb.pl/forum/45.htm
Pozdrawiam i dzięki za ciepłe słowa :D :D :D :D

Ew-ka
29-09-2004, 20:17
Adamus - tak dopytuję ,bo mam w projekcie okna 150/150 i radzą mi je podzielić ale obawiam sie czy nie zabierze mi podział okien -światła, ale widzę że nie jest tak źle . A druga sprawa , tez mam zamiar każde okno zamówić z roletami zewnętrznymi .....ale od strony ulicy dodać ( dla dekoracji ) okiennice ....ale nie wiem czy to już nie będzie trochę przesady ? Rolety i okiennice ? Czy nie będzie to trochę pasować jak róza do futra?Widziałeś gdzieś takie połączenie ? Ja nie i nie mogę tego jakoś przetrawić a okiernnice są w projekcie i dodają uroku elewacji :cry:Zrób to , a podpatrzę :wink:
Fajny domek .....

Adamus
29-09-2004, 20:41
Hejo :D ale ten mój wątek sie rozkręcił :o :D
Droga Ew-cio moim zdaniem w wypadku posiadania rolet zewnętrznych okiennice spełniaja tylko rolę dekoracyjną stąd też planuję montaż tzw. imitacji okiennic - nie bedą sie one zamykały a będą tylko na stałe przytwierdzone do ścian 8) po co mam rolety... :lol: optycznie nie bedzie to raziło gdyż rolety mam schowane pod ociepleniem tak wiec w efekcie bedzie i ładnie i funkcjonalnie :lol: 8) . Co do montażu rolet to radzę Ci ich montaż do okien w fabryce która bedzie Ci robiła okna tak aby je dobrze spasować z ramami okien a jeszcze lepiej przypilnuj aby dali specjalną listwę-uszczelkę pomiędzy ramą a puszką rolety nie bedziesz miała niemiłych niespodzianek. Ja z wyboru rolet jestem bardzo zadowolony, już to widzę; zima, słoty, wiatry (mieszkam blisko morza tak więc wieje często i mocno) a ja zamykam sobie roletki i... cisza i spokój ech..... :lol: już nie mogę sie doczekać :cry: Pozdrawiam !

Ew-ka
29-09-2004, 21:20
Adamu-sku U mnie też okiennice spełniać będą li wyłącznie zadanie dekoracji , a rolety będą schowane ( okna razem z roletami ) , ale moje wątpliwości sa innego typu , tzn czy jedno i drugi sie " nie gryzie" . Może przesadzam ,ale nigdzie nie widziałam takiego rozwiązania i dlatego sie Ciebie uczepilam ....Planujesz te okiennice jeszcze teraz jesienią czy później /? Jestem ciekawa .... i oczywiście prosze o zdjęcia :lol:

29-09-2004, 21:23
Domek sliczny . Chcialam zobaczyc projekt , ale nie ma Kamy w ArchTim.

Adamus
29-09-2004, 21:44
Tak to fakt nie ma KAMY :( w ArchTIM`ie ale znajdziesz ją w Muratorze :D http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=176 :D w moim przypadku zrobiłem adaptację polegającą na przedłużeniu garażu tak aby stworzyć pracownię dla mnie o pow. ok20m2 stąd obok garażu w moim domku widzisz okno :lol: Polecam ten projekt i pozdrawiam !

Adamus
03-10-2004, 17:23
Adamu-sku U mnie też okiennice spełniać będą li wyłącznie zadanie dekoracji , a rolety będą schowane ( okna razem z roletami ) , ale moje wątpliwości sa innego typu , tzn czy jedno i drugi sie " nie gryzie" . Może przesadzam ,ale nigdzie nie widziałam takiego rozwiązania i dlatego sie Ciebie uczepilam ....Planujesz te okiennice jeszcze teraz jesienią czy później /? Jestem ciekawa .... i oczywiście prosze o zdjęcia
Okiennice planuję wykonać w przyszłym roku po położeniu finalnego tynku, tak więc bedę dla Cibie pierwszym z tego rodzaju rozwiązaniem, dla mnie liczy się funkcjonalność-stąd rolety ale wygląd też ma ogromne znaczenie stąd-okiennice :D napewno zobaczysz efekt moich prac na mojej stronce :lol: tak więc zapraszam (sam chętnie bym zobaczył jak to bedzie u Ciebie wyglądać). Jak bedę miał trochę czasu to postaram sie zrobić fotomontaż i pokażę mój domek tak jakim on bedzie po wykończeniach będą tam również okiennice ! :D

Ew-ka
04-10-2004, 21:30
O tak , zrób fotomontaż.....plissssss....

16-10-2004, 06:12
Ale u Was pieknie sie robi. Zycze szybkiej przeprowadzki.

magi
17-10-2004, 12:38
Ale kolorowo :D Super!
To zostały dwa tygodnie :lol:
Trzymam kciuki!

magi
17-10-2004, 12:41
Ale kolorowo :D Super!
To zostały dwa tygodnie :lol:
Trzymam kciuki!

Adamus
24-10-2004, 00:45
WItam ! :D
Za tydzień musze juz mieszkać :roll: :roll: zostały nam panele i kominek :roll: MAGI ...damy radę ?! ... yes, we can ! :lol:
Pozdrawiam !

24-10-2004, 09:04
Bardzo ładnie.Tak ciepło, ładne kolorki.Buziaczki dla Filipka.

D`arek
30-10-2004, 20:17
Czytam i oczom nie wierzę - okiennice i rolety zewnętrzne :o Gdybym coś takiego zobaczyła śmiałabym się chyba z pół godziny :D :D
Jak nie widać że jest i to i to ??- a wieczorem to od razu ciemności egipskie u was zapadają? a rano też nie będzie widać tego cudacznego rozwiązania??
Są inne metody optycznego powiększenia okien np. bonie.
Ew-ka nie daj wpuścić się w maliny. bo będzie rzeczywiście kwiatek przy kożuchu.

Ogólnie domek b.ładny, też budujemy parterówkę. Ciekawe jaki kolor planujecie ? Pozdrawiam Ela

Ew-ka
10-11-2004, 17:30
D'arek-Ela - nie tak szybko z tym śmiechem .....bo niby co ? roleta zewnętrzna "gryzie sie " z okiennicami ? a roletki wewnętrzne to niby nie?
A jak nie rolety , to co ? U mnie na osiedlu jest domek z okiennicami ale tylko do ozdoby ,bo zasłaniają okna roletami wewnętrznymi ,ale w jakieś koszmarne słoneczniki czy gwiazdy i to dopiero jest koszmarny widok :cry: Moje okna - złoty dąb - rolety zewnętrzne -złoty dąb - okiennice -zloty dąb ...nie wydaje mi sie to zestawem koszmarnym , aczkolwiek jeszcze takoego zestawienia na żywo nie widziałam ( ale mam wyobraźnię ) ale jeśli będzie to nieciekawe zestawienie w realu ..... :cry: ....wtedy coś pokombinuję ......

D`arek
10-11-2004, 18:45
Nie wiem co jeszcze się gryzie z okiennicami ale żaluzje zewnętrzne zdecydowanie. Może dlatego tak mało ludzi się decyduje na okiennice, które też mi się bardzo podobają. Może zainstalowałabyś okiennice, które można otwierać i zamykać z wewnątrz? Ela

Ew-ka
10-11-2004, 19:32
Może zainstalowałabyś okiennice, które można otwierać i zamykać z wewnątrz? Ela
odpada ... po pierwsze - niezręcznie sie je zamyka ...po drugie -zamówione okna z roletami.....po trzecie -okiennic jeszcze nie zamówiłam .....po czwarte -pożyjemy zobaczymy :lol:

Adamus
31-07-2005, 21:47
Witam po dłuższej przerwie ! :D :D :D
Człowiek mieszka w domu i nawet nie wie jak nazywa sie jego projekt :oops: :oops: okazało sie że ArchTim odsprzedał mój projekt Muratorowi i teraz figuruje on w kolekcji muratora pod nazwą "Z BLASKIEM" przekazuję te informację zainteresowanym bo wiem że sporo osób szuka informacji na temat tego projektu a ja sam nie zdawałem sobie sprawę ze zmiany nazwy.
Tak więć dom Adamusa to dom C64 "Z blaskiem" z kolekcji Muratora. :D
PS1.
Odwiedział mnie ostatnio Pan Papliński z redakcji Muratora tak wiec wkrótce na łamach gazety będzie można poczytac o moich "zmaganiach" z budową jak i samym projekcie, zapraszam ! :lol: :lol:
PS2.
Wkrótce zaktualizuję strone WWW bo zmian zaszło dużo ale czasu wciąż brak na zabawę.

Pozdrawiam !

ciku
31-07-2005, 23:37
Bardzo ladny domek. Takie wlasnie nam sie podobaja:)))

amj2
03-08-2005, 10:50
Piękny dom.Uwielbiam parterówki.
Mój niestety musiał trochę urosnąć,ze względu na rozmiar działki :D

olinek
03-08-2005, 11:02
Też mi się baaardzo podoba. Pozdrawiam.