PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D27 Z LOGGIĄ



Młody Budowniczy
27-08-2004, 10:26
Drodzy Forumowicze,

Jestem niedosyć, że młoda to niedoświadczona i w budownictwie i na formum :D co ja tutaj robię :lol: POMÓŻCIE!!!!
Szukam, szukam wśród gotowych projektów i jest dość trudno, a chyba nie mam jakiś wygórowanych upodobań :wink:

Ostatnio analizuję D27 Murator:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=38
Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie, krytykę. Bardzo się ucieszę z kontaktu z osobą, która buduje właśnie wg tego projektu.

Planuje drobne zmiany w tym projekcie: na piętrze zamiast tej wolnej przestrzeni, chcę garderobę.
Na parterze chce zamknąć kuchnię i zrobić okno w jadalni na bocznej, prawej ścianie domu. Zrezygnować z WC i powiększyć pomieszczeznie gospodarcze (wejście do drugiej łazienki od strony holu) . Nie robić przejścia z garażu do domu.

Pozdrawiam

Ed
27-08-2004, 11:57
:D Bardzo fajny projekt. Nic dodac nic ujac. Podoba mi sie. Proponowane zmiany sa logiczne ale o co c chodzi z WC? Nie chcesz WC na parterze?

Pozdr

Ed

EWA_
07-11-2005, 19:27
hmmm, a może ktoś by parę słów o tym projekcie napisał. Może ktoś w takim domku już mieszka, a może ktoś go buduje, a może ktoś też chce go budować....Zapraszam do dyskusji

EWA_
07-11-2005, 19:30
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=38&action=showProject

tu go możesz zobaczyć

kroyena
09-11-2005, 08:24
Po poważnym autorze jedziemy. :lol:

Osobiście nie leżą mi schody niezabudowane w saloonie. Z pajęczyn trzeba to wiecznie omiatać. Jak goście w salonie i kto z góry chce zleżć to lezie przez rozmowę.

Trochę daleko, chociaz tak blisko od garów na kuchence do stołu w jadalni.

Zmieniłbym wejście do łazienki przy sypialni, żrobiłbym je przez garderobę. To juz bym nie uznał za uchybienie, jeno za bład.
Nie chciałbym by mi obcy ludzie do privatnej łazienki włazili, jak kibel mają na dole osobny.

Narożnik okienny w salonie może trochę problemów przynieść ekipe budującej. Ten słup będzie duże obciążenia przenosił.

Zupełnie inaczej bym górę rozplanował i mógłby to być dom rodzinny 3 pokoleniowy.
Łazienka 19 z wejściem od 20 i jest kąt prywatny rodzicieli.
Z części 18 garderoba.
Z częsci 18 i 17 łazienka z lukarną dla dzieci.
Balkon 21 w likwidacji a metraż rozdzielony pomiedzy 16 i 17.

I mamy b. ładnie wykorzystaną powierzchnię na górze.

A jezeli dom 3 pokoleniowy to na dole bym zlikwidował drzwi na taras z 7 w ich miejsce ustawiłbym łózko. Wyjście na ogród zrobiłbym prze obecne okno, a okno wywaliłbym w obecne wezgłowie łóżka. Taka mała roszada, a dziadkowie nie są niepokojeni przez gości na tarasie.

Dzięku braku okna w zewnętrznej ścianie garażu, dom można przysunąć na 3 metry do płota i jest to zuża zaleta.

elisee
28-02-2008, 15:17
Witam,
Stary temat ale pozwolę sobie podpiąć się pod pytanie - rozważamy ten właśnie projekt. Co sadzicie o tym domku? Może ktoś budował?

Nasze zmiany:
- powiększamy pokój na dole aby móc zrobić dwa w tym jeden nie musi być duży
- pomieszczenie gospodarcze powiększamy o ubikację
- taras zabudowujemy ogrodem zimowym

na poddaszu
- likwidujemy częściowo ściankę łączącą dwa położone obok siebie pokoje ( z loggia)i tam będzie sypialnia.
- w miejscu łazienki robimy dodatkową garderobę
- tam gdzie pojedyńczy pokój ma byc sypialnia

Po zwiększeniu pomieszczenia na dole może uda się nawet zrobić przejście z sypialni do łazienki bezposrednio

Zaznaczę, że w domu mają mieszkać dwa ludzia bez przychówku nie licząc kotów dla których przewidujemy właśnie jeden z pokoi na parterze obok łazienki - ma mieć wyjście na ogrodzony koci wybieg umieszczony we wnece przy domu za garażem.

Nie mogę znaleźć żadnych informacji o tym projekcie a chętnie bym się zapoznała z uwagami.

frezya11
23-06-2008, 22:25
Szukam wszystkiego co sie tyczy D27

frezya11
04-07-2008, 23:05
http://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=&symbol=D27&x=22&y=8
Czy ktoś buduje ten dom,albo zbudował?

frezya11
05-07-2008, 20:52
co myślicie o sali bankietowej w piewnicy?

frezya11
13-02-2011, 21:20
Może zacznę od piwnicy bo mam w niej salę bankietową zbudowaną na rodzinny użytek będzie tam bar gdzie będę gotować bardziej zapachowe potrawy i składała przetwory i wiele sprzętu rekreacyjnego może lustra też by się przydały sala jest pod całym parterem czyli (sień,kuchnia,jadalnia ,salon ) czyli 75m2 schody z salonu są nie zabudowane i łączą świetnie się z salą reszta piwnicy to spiżarka pod sypialnią i kotłownia pod łazienką i pralnią (kotłownia jest przeniesiona z parteru do piwnicy)
Na parterze rezygnuje ze spiżarki w kuchni żeby mieć wygodną większą sień czyli sień pochłonie całą spiżarkę. z kotłowni wyjdzie niezła pralnia z rzutem na brudną bieliznę. łazienkę robię w sypialni tylko sobie będzie jak najbardziej prywatna czyli wyjdzie niezły apartament to tak na stare latka się przyda gdy dzieci się zdecydują u nas zostać (metraż duży i będzie kąskiem) garderobę w sypialni zrobię ustawiając szafę na całą ścianę i łoże postawię na środku żeby optycznie wydawało się że jest garderoba i doda to atrakcyjności i nowoczesności. kibelek publiczny bez zmian salon w jednej tonacji nowoczesny , z okna w salonie przerobiłam na tarasowe a drugie bez zmian z czasem będzie po jednej stronie ogród zimowy a taras zadaszamy żeby w deszcz nie było trzeba uciekać bardzo mnie kusi zrobić kominek na tarasie jeszcze nie wiem czy będzie. Schody nie będą zabudowane będą balustrady straciło by to urok żeby zakryć to ścianami. na poddaszu nic nie zmieniam mam troje dzieci i wszystko tam im odpowiada salonik jak najbardziej im się przyda do oglądania telewizji. Dom bardzo jest nowoczesny elegancki w budowie bardzo prosty nie tani! u nas powierzchnia całkowita z piwnicą wyszła 342m2 to nie jest mało jak go przyjdzie ubrać w podłogi i meble a później posprzątać . Polecam budujcie! a cha i nici z bramy garażowej podwójnej musi być po środku podpora bo salonik na górze na tym się opiera tego w projekcie gazetowym nie widać trzeba wstawić 2 bramy garażowe mam też zejście w garażu do piwnicy tam gdzie powinien być kącik dla majsterka piec będzie spuszczany właśnie tymi schodami do kotłowni.

frezya11
13-02-2011, 21:23
garaż mam wybudowany na oddzielnych fundamentach żeby przy osiadaniu domu nie ciągnął razem za sobą garażu już widać jak budynek pracuje .

frezya11
13-02-2011, 21:33
Może zacznę od piwnicy bo mam w niej salę bankietową zbudowaną na rodzinny użytek będzie tam bar gdzie będę gotować bardziej zapachowe potrawy i składała przetwory i wiele sprzętu rekreacyjnego może lustra też by się przydały sala jest pod całym parterem czyli (sień,kuchnia,jadalnia ,salon ) czyli 75m2 schody z salonu są nie zabudowane i łączą świetnie się z salą reszta piwnicy to spiżarka pod sypialnią i kotłownia pod łazienką i pralnią (kotłownia jest przeniesiona z parteru do piwnicy)
Na parterze rezygnuje ze spiżarki w kuchni żeby mieć wygodną większą sień czyli sień pochłonie całą spiżarkę. z kotłowni wyjdzie niezła pralnia z rzutem na brudną bieliznę. łazienkę robię w sypialni tylko sobie będzie jak najbardziej prywatna czyli wyjdzie niezły apartament to tak na stare latka się przyda gdy dzieci się zdecydują u nas zostać (metraż duży i będzie kąskiem) garderobę w sypialni zrobię ustawiając szafę na całą ścianę i łoże postawię na środku żeby optycznie wydawało się że jest garderoba i doda to atrakcyjności i nowoczesności. kibelek publiczny bez zmian salon w jednej tonacji nowoczesny , z okna w salonie przerobiłam na tarasowe a drugie bez zmian z czasem będzie po jednej stronie ogród zimowy a taras zadaszamy żeby w deszcz nie było trzeba uciekać bardzo mnie kusi zrobić kominek na tarasie jeszcze nie wiem czy będzie. Schody nie będą zabudowane będą balustrady straciło by to urok żeby zakryć to ścianami. na poddaszu nic nie zmieniam mam troje dzieci i wszystko tam im odpowiada salonik jak najbardziej im się przyda do oglądania telewizji. Dom bardzo jest nowoczesny elegancki w budowie bardzo prosty nie tani! u nas powierzchnia całkowita z piwnicą wyszła 342m2 to nie jest mało jak go przyjdzie ubrać w podłogi i meble a później posprzątać . Polecam budujcie! a cha i nici z bramy garażowej podwójnej musi być po środku podpora bo salonik na górze na tym się opiera tego w projekcie gazetowym nie widać trzeba wstawić 2 bramy garażowe mam też zejście w garażu do piwnicy tam gdzie powinien być kącik dla majsterka piec będzie spuszczany właśnie tymi schodami do kotłowni.

frezya11
13-02-2011, 21:35
Wejdź na tę stronkę ja buduję d 27
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?46599-D27-quot-Z-loggi%C4%85-quot&p=4571438#post4571438

frezya11
13-02-2011, 21:49
tu można zobaczyć dom
http://www.projekty24.com.pl/projekty/projekt,D27%20Z%20loggi%C4%82%20%20,rid,1507.html