PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw solarny KOSPEL czy HEWALEX ??



dadus18
03-08-2015, 19:31
Witam wszystkich jestem w trakcie wybierania kolektorów do domu. Mam 2 firmy, jedna z nich proponuje mi instalację na zestawie KOSPEL (KSH-2,0) ZSH-3/300, dla 4 osób, czyli 3 solary plus bojler 300l, w cenie ok 10 000zł plus stelarz na balkon. Druga firma zestaw HEWALEX też 3 solary i 300 l zbiornik nie znam nazwy zestawu. cena podobnie 10 600 zł plus stelarz.

Czy jakość tych paneli i efektywność jest na podobnym poziomie?? Które polecacie, jak z awaryjnością??

pozdrawiam.

estifer
04-08-2015, 07:58
Witam wszystkich jestem w trakcie wybierania kolektorów do domu. Mam 2 firmy, jedna z nich proponuje mi instalację na zestawie KOSPEL (KSH-2,0) ZSH-3/300, dla 4 osób, czyli 3 solary plus bojler 300l, w cenie ok 10 000zł plus stelarz na balkon. Druga firma zestaw HEWALEX też 3 solary i 300 l zbiornik nie znam nazwy zestawu. cena podobnie 10 600 zł plus stelarz.

Czy jakość tych paneli i efektywność jest na podobnym poziomie?? Które polecacie, jak z awaryjnością??

pozdrawiam.

Można powiedzieć tak, Hewalex zaczynał od kolektorów, jako najstarszy w kraju producent i na tym się zna jakby nie było. To kolektor pracuje w trudnych warunkach i stanowi newralgiczny element instalacji. Z kolei Kospel zaczynał od zbiorników, a kolektory doszły w ostatnich latach. Na dachach można spotkać kolektory Hewalexa mające po 20 lat. Spokojnie wytrzymują taki okres pracy i dalej pracują, co do innych producentów to zwykle mają do 10 lat nie więcej... No i gwarancje, nie należy patrzeć jedynie na ilość lat, ale na zapisy dodatkowe. Akurat w Hewalex w karcie gwarancyjnej użytkownik nie znajdzie ograniczeń i wykluczeń. Wielu producentów czy dostawców stosuje kruczki, które pozwalają odrzucać późniejsze ewentualne roszczenia gwarancyjne. Trzeba to sprawdzać zanim się kupi. Oczywiście lepiej niezależnie od producenta brać produkty z wyższej półki, każdy niemal oferuje coś "budżetowego" i coś "wyższego". Lepiej dopłacić generalnie do wyższego standardu.

yaiba83
05-08-2015, 11:31
Na panele Hewalex daje 10lat gwarancji (przynajmniej ja dostałem na czarny chrom).
Co zapisków to w Hewalexie jest jeden dotyczący zbiornika, że aby utrzymać na niego gwarancję należy co roku wymieniać anodę magnezową i w razie konieczności okazać się paragonem zakupu takiej anody.
Ogólnie jak instalacja nie jest przewymiarowana to jest ok. U mnie już 4 rok śmiga bez problemu - nic z nią nie robię, nic nie uzupełniam. Od czasu do czasu tylko spojrzę na manometr od glikolu, ale tam się póki co nic nie dzieje.

marcinbbb
05-08-2015, 23:02
Anodę należy SPRAWDZIĆ nie wymienić - mnie w ubiegłym roku wyjęli anodę i wyglądała jak nowa, więc nie została wymieniona. Paragon zakupu??? Oszalałeś... firma sprawdza i wymienia - nie mają kasy fiskalnej w kieszeni to skąd potwierdzenie zakupu i paragon. Tym samym skąd potwierdzenie wymiany samej anody. Wychodzę z założenia dostaję maila z Hewalexa o sprawdzeniu anody fw. maila do firmy która to montowała, a oni odpisują kiedy będą.

yaiba83
07-08-2015, 22:51
Ja tylko przytoczyłem warunki gwarancji jakie znalazły się w moim zestawie. Ja u siebie też nie wymieniam anody co roku, bo tak szybko się nie zużywa. Od grudnia mam zmiękczacz wody w instalacji, więc liczę że to też trochę zwiększy żywotność tych elementów.
Swoją drogą to polecam zmiękczacz. Skończył się u nas problem z kamieniem.

Wojtko55
12-12-2015, 16:10
Ja wymieniam andoe tak raz na 15-18 miesięcy, bo częsciej raczej nie widzę powodów :)

yaiba83
04-01-2016, 22:49
Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z wymianą anody magnezowej jak na wejściu zasilania wody zamontowana jest stacja zmiękczająca wodę (Viessmann Aquahome)?

marcinbbb
05-01-2016, 10:05
Zgodnie z gwarancją raz w roku trzeba ją sprawdzić. Moja w buforze siedzi 3 rok i instalator stwierdził że nie ma najmniejszego sensu jej wymieniać bo wygląda prawie jak nówka sztuka.

estifer
19-01-2016, 09:14
Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z wymianą anody magnezowej jak na wejściu zasilania wody zamontowana jest stacja zmiękczająca wodę (Viessmann Aquahome)?

z tego co wiem, to tym bardziej należy sprawdzić, ponieważ miękka woda może bardziej sprzyjać korozji... To, że jest stacja to eliminacja osadów, ale przepływy prądu w wodzie pozostaną... z serwisu jednej z firm słyszałem o przypadkach korozji podgrzewaczy, gdzie była stacja

samboman
28-01-2016, 14:04
A czy ktoś z Was korzystał z programu Hewalexa Prosto Prosument, gdzie niby oferują swoje zestawy w promocyjnych cenach 4385 zł i 5485 zł? Czy faktycznie tak to wychodzi cenowo, czy jak przeważnie bywa jest to tylko cena wyjściowa za zestaw?

robo_23
23-05-2018, 21:14
A czy ktoś z Was korzystał z programu Hewalexa Prosto Prosument, gdzie niby oferują swoje zestawy w promocyjnych cenach 4385 zł i 5485 zł? Czy faktycznie tak to wychodzi cenowo, czy jak przeważnie bywa jest to tylko cena wyjściowa za zestaw?

piszę do starego postu ale właśnie skończyłem montować zestaw Hewalex prosto prosument 2 panele i 200l + montaz wyszło 8500 na 8%

estifer
24-05-2018, 09:26
piszę do starego postu ale właśnie skończyłem montować zestaw Hewalex prosto prosument 2 panele i 200l + montaz wyszło 8500 na 8%
Zgadza się, w promocji pisze zresztą wyraźnie że trzeba dokupić mocowanie i orurowanie zależnie od warunków zabudowy, no i + VAT zależnie czy z montażem czy bez montażu...