PDA

Zobacz pełną wersję : Przetwornica ups dla kotłowni.



kulibob
04-08-2015, 18:05
Wiatam.
Jestem w trakcie budowy i planuje kotłownię postawić na osobnym obwodzie. Obwód kotłowni podłączony byłby do czegoś takiego http://allegro.pl/przetwornica-napiecia-ups-1000w-sinus-pro-12v-230v-i5189673394.html.
Czy przetwornica 700W pracy ciągłej i 1000W pracy chwilowej to nie za mało. W kotłowni byłby piec z podajnikiem sterownik i pompy niestety narazie nie mam pojęcia ile tych pomp.Sądzę że 4, podłogowa, obiegowa grzejniki, obiegowa podłogówki. Planowany aku to ok 60Ah samochodowy Przy założeniu że to całe ustrojstwo to ok 300W to powinno wystarczyć na ok 2h. Chodzi mi oto czy to wystarczy w przypadku gdyby wszystko ruszyło jednocześnie czyli wzrost poboru prądu tzn.chwilowe 1000W.
Sorry że gadam chaotycznie ale z elektryką to u mnie cienko

kulibob
08-08-2015, 19:38
Nikt nie ma podobnego rozwiązania??

Leszek4
08-08-2015, 21:32
Przetwornica OK.
Akumulator, jeśli miałbyś dopiero go zakupić, to lepiej akumulator głębokiego rozładowania, a nie rozruchowy (samochodowy). Ale na tym samochodowym też jako tako pociągniesz, bo taka przetwornica ma zabezpieczenie przed dużym spadkiem napięcia na akumulatorze. O ile pamiętam, to odcina go przy spadku napięcia do 10,5V. Dla aku rozruchowego to i tak oznacza głębokie rozładowanie, ale przynajmniej nie do zera. :D

Możesz jeszcze zabezpieczyć kotłownię automatycznym przełącznikiem faz.

kulibob
09-08-2015, 07:27
Nie wimczy warto dawać lepszy akumulator skoro to tylko UPS. Czy dać większą przetwornicę i większy akumulator. Może przetwornica 24V. CO to przełącznik faz.

Leszek4
09-08-2015, 07:53
Nie wimczy warto dawać lepszy akumulator skoro to tylko UPS. Czy dać większą przetwornicę i większy akumulator. Może przetwornica 24V. CO to przełącznik faz.
To kwestia tego, jak często będzie on głęboko rozładowywany. Pewnie rzadko.
Przetwornicę masz już z podwójnym zapasem mocy. Chcesz TIRem przewieźć krzesło?
Jak kupisz 24-voltową, to od razu dwa akumulatory samochodowe, bo te maja po 12V.

Automatyczny przełącznik faz samoczynnie przełącza fazę jeśli zabraknie jej np. na zasilaniu obwodu z pompką CO. Dobre, ale jak zabraknie wszystkich faz, to nie ma z czego przełączyć. :rolleyes:

kulibob
09-08-2015, 08:43
t tą większą mocą to zmierzam do tego czy chwilowa moc nie będzie za duża dla przetwornicy jeśli nagle ruszą pompki, kocioł dmuchawy. Czy to przesada że pompki przy rozruchy biorą 3razy tyle co normalnie. Wiem że dwa akumulatory ale mniej więcej dwa razy dłuższy czas podtrzymania:)