PDA

Zobacz pełną wersję : nie mogę odkleić folii z ram



jarekkr
06-08-2015, 06:42
Cześć, taka sytuacja. Dom wybudowany 6 lat temu, niedawno go zakupiłem. Niestety wykonawca nie zdjął w porę białych naklejek z ram okiennych, okna plastikowe, ramy brązowe, naklejka biała. Wygląda to fatalnie, ponieważ naklejki już zwulkanizowały się. Schodzi to bardzo ciężko, bardziej na zasadzie drapania, bo naklejki kruszą się przy próbie odklejania. Czy są jakieś sprawdzone patenty na to oprócz silnych środków typu aceton (pewnie zniszczył by okleinę ramy)

pozdrowienia
Jarek

Ekspert FAKRO
07-08-2015, 09:29
Witam,

Spotkałem się z tym problemem w naszych oknach aluminiowo- tworzywowych gdzie również stosowana jest folia ochronna.

Czasem Klienci zapominają że folię należy usunąć po montażu ponieważ pod wpływem długotrwałego promieniowania UV struktura folii ulega degradacji. Przy próbie usunięcia folia rozwarstwia się i dzieli na małe fragmenty a klej mocno przywiera do powierzchni profilu. W celu jej usunięcia konieczne może być zastosowanie dodatkowych środków chemicznych i mechanicznych.

W przypadku naszych okien zalecane jest stosowanie najsłabszej odmiany Cosmofenu o oznaczeniu 20. Użycie Cosmofenu 5 lub 10 może doprowadzić do rozpuszczenia, zmatowienia powłoki profilu. Do czyszczenia profili można również wykorzystać standardowe urządzenia parowe. Są one ogólnie dostępne (hipermarkety,telemarkety, popularne internetowe serwisy aukcyjne).

Dodatkowo proponuję skonsultować użycie tych środków z producentem okien.

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

CityMatic
07-08-2015, 11:26
Cześć, taka sytuacja. Dom wybudowany 6 lat temu, niedawno go zakupiłem. Niestety wykonawca nie zdjął w porę białych naklejek z ram okiennych, okna plastikowe, ramy brązowe, naklejka biała. Wygląda to fatalnie, ponieważ naklejki już zwulkanizowały się. Schodzi to bardzo ciężko, bardziej na zasadzie drapania, bo naklejki kruszą się przy próbie odklejania. Czy są jakieś sprawdzone patenty na to oprócz silnych środków typu aceton (pewnie zniszczył by okleinę ramy)

pozdrowienia
Jarek

Może tu poczytaj?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?21620-Jak-usun%C4%85%C4%87-star%C4%85-foli%C4%99-z-okien-PCV

nikt ważny
07-08-2015, 19:17
spróbuj wytwornicą pary, skuteczność 90%

finlandia
07-08-2015, 20:54
Witam,
....
Czasem Klienci zapominają że folię należy usunąć po montażu ponieważ pod wpływem długotrwałego promieniowania UV struktura folii ulega degradacji. Przy próbie usunięcia folia rozwarstwia się i dzieli na małe fragmenty a klej mocno przywiera do powierzchni profilu. W celu jej usunięcia konieczne może być zastosowanie dodatkowych środków chemicznych i mechanicznych...
Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

Pytanie formalne: czy wg. Fakro to klienci (w sensie Inwestorzy) mają sobie sami zrywać folie, czy może to należałoby Uwzględniać jako czynność kończąca montaż?

nikt ważny
07-08-2015, 22:52
moim zdaniem to montażysta na koniec powinien zewnętrzną folię zerwać, nawet gdy klient chce inaczej

Ekspert FAKRO
11-08-2015, 12:38
Pytanie formalne: czy wg. Fakro to klienci (w sensie Inwestorzy) mają sobie sami zrywać folie, czy może to należałoby Uwzględniać jako czynność kończąca montaż?


Witam,

Zgodnie z instrukcją montażu jest to czynność kończąca montaż więc montażysta powinien zerwać folię (w praktyce wygląda to różnie ;) ).
Informacja o zerwaniu folii znajduję się na ostatniej stronie naszej instrukcji montażu.

Wychodzę z założenia (może błędnego) że montażysta powinien wiedzieć o konsekwencjach pozostawienia folii.

Wcześniej celowo napisałem że Klienci zapominają o tej czynności ponieważ zdarzały się sytuacje kiedy folia była pozostawiona na prośbę Klienta w celu ochrony okna podczas prac wykończeniowych w pomieszczeniu (malowanie, tynkowanie, itp.)

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO