PDA

Zobacz pełną wersję : Otoczaki na opaske domu



seledynka
06-08-2015, 07:50
Witam,mam zamiar zrobić opaske wokół domu z otoczaków. Latam sobie troche po stronach i oglądam a teraz potrzebuje pomocy. Mam zamiar zrobić grubość 10 cm i powierzchnia do zasypania to około 22m kwadratowe . Podobają mi się otoczaki takie średniej wielkości jednak chcialam się was poradzić jakiej wielkości najczęściej się stosuje i ile powinnam tego kupić? bo sprzedają na tony na kilogramy ale nie mam pojęcia jak to przeliczyć ?

jacek.zoo
10-08-2015, 10:55
ja zasypałem opaskę tzw "niesortem" to jest odpad z płukania piasku, sa kamienie róznej wielkosci od 5mm do 40-50mm. ale te co grubsze powywalałem i zasypałem sredniakami. taki kamień waży około 2,7T/m3. mi poszło na opaske długosci 50m szerokosci 30cm i na wierzchnia warstwe ok 15cm niesortu, przywiozłem 5,5T i sporo zostało.mysle ze około połowy. za ten niesort płaciłem 180zł plus 100zł za transport

Konto usunięte_12*
10-08-2015, 21:36
...do zasypania to około 22m kwadratowe .
Nie wystarczy jedynie "zasypać", bo po krótkim czasie wyrosną pomiędzy kamieniami chwasty, które potem usunąć będzie bardzo trudno.
Najlepiej wcześniej położyć odpowiednią agrowłókninę (nawet podwójną), a dopiero na nią kamienie. Dobrze też dać jakiś geoborder, aby stworzyć wyraźną granicę pomiędzy np. trawnikiem a tymi kamieniami.
Pozdrawiam

JarekKRK45
12-08-2015, 17:06
Witam , na początek musisz zrobić opaskę z czego tam chcesz . Bez tego trawa wejdzie pomiędzy kamienie i dopiero będzie kłopot ...