PDA

Zobacz pełną wersję : okablowanie skrętka do systemu alarmowego



toxic86
06-08-2015, 08:19
Witam, wiem że pytanie dość lamerskie więc będzie prosto odpowiedź a przeglądnąłem trochę forum i nie znalazłem podobnego pytania. Więc chce puścić okablowanie typu skrętka pod system alarmowy. Domek jest wybudowany w stanie surowym zamkniętym. Chciałbym puścić przewody pod tynkiem. Teraz pytanie czy muszą być w jakiś peszlach czy wystarczy przymocować do pustaków ? Jeśli do pustaków to czym to przymocować ?

marcelix
06-08-2015, 09:21
A nie lepiej dedykowane do alarmów? Dużo lepiej się je obrabia i układa. Po za tym sa tańsze. Satel odradza używania skrętki do instalacji alarmowych. W peszle bym się nie bawił.

qosek
06-08-2015, 11:00
Dokładnie to samo dzisiaj mi powiedział spec od alarmów
Żadnej skrętki - biały przewód 6x0.5 - taki podobno jest rekomendowany przez Satela

dendrytus
06-08-2015, 12:26
Dokładnie to samo dzisiaj mi powiedział spec od alarmów
Żadnej skrętki - biały przewód 6x0.5 - taki podobno jest rekomendowany przez Satela

Naprawdę? A ja myślałem, że rekomendowany przewodem jest YTDY AAx0,5, gdzie AA to ilość żył. Kolor nie ma znaczenia.
I słusznie zauważył, że na chwilę obecną jest to przewód rekomendowany przez Satela.
Niektóre firm zalecają obecnie użycie skrętki komputerowej do podłączenia niektórych typów czujek.