PDA

Zobacz pełną wersję : Piec elektrodowy w domu szkieltowym



tomislav84
10-08-2015, 15:02
rozpoczynam budowę domu szkieletowego - NIE MAM GAZU.

I tak walczę z tematem ogrzewania już jakiś czas i wychodzi mi na tą chwilę że piec elektrodowy (koszt ok 5000 względem 25 000 pompa ciepła)


Myśle ze skoro szkieletowy dom (pow 120m2 użytkowa z garazem z poddaszem), to mało energii więc można zaszaleć z prądem i nie iść np. w ekogroszek.

Czy ktoś coś ???

coulignon
10-08-2015, 15:31
Producent chwali się że jego sprawność to 99,999% - kocioł kosztuje 5000 zł
Zwykły kocioł elektryczny kospel ma sprawność 99,4% a kosztuje 2500 zł
Policzmy: różnica w sprawności wynosi 0,6%. Czyli cudowny kocioł wytwarza każdą kilowatogodzinę (kwh) taniej o całe..... uwaga...... 0,0036 zł!! Załóżmy że rocznie twoj dom zużyje 6000 kwh na ogrzewanie. Twoja oszczędnośc roczna wyniesie 21,6 zł. Czyli cudowny kocioł zwraca się w ciągu 116 lat. A potem masz taniej :-)

cyprian_rs
29-01-2019, 08:27
Słuchaj, sam jestem ciekawy tego pieca elektrodowego bo obserwuję już od dłuższego czasu i ludzie sobie chwalą ci co mają. Energooszczędność tego pieca polega na pracy impulsowej czyli nie cały czas a i zanieczyszczenia usuwa z instalacji c.o. Mój problem polega na tym że już chciałem kupić projekt domku szkieletowego ale tak jak u ciebie gazu na razie nie ma a jak chciałem od razu zapakować do projektu piec elektryczny to mi mówią że już dom nie będzie energooszczędny....??? Nie wiem co o tym myśleć, czy idzie to z kimś obtaczać, jak Ty to załatwiłeś.??? Przecież te piece też muszą spełniać jakieś normy.... Czy zrobić dom pod gaz a po odbiorach zainstalować elektryczny