PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze zmywarką (zawiesza się) Electrolux ESF 47005



dzetson
11-08-2015, 11:54
Witam.
Wraz z dziewczyną "odziedziczyliśmy" od teściowej zmywarkę ELECTROLUX ESF 47005. Problem mamy tylko jeden. Podczas ustawienia jakiegokolwiek programu (najczęściej Eco) zmywarka się zawiesza i zmienia czas z np. 70 (min) na '30 (sek) i cały czas hałasuję jakby chciała dalej ściągać wodę. Zadzwoniłem do "ukochanej" teściowej z zapytaniem czy u niej podobnie było, powiedziała że przy pierwszych dwóch razach podobnie miała i w firmie jej powiedzieli że przy transporcie coś się dzieję i czasem tak się zdarza. Rada?! Przechylić lekko zmywarkę i problem ustanie. Rzeczywiście podziałało, z tym że "mamusia" musiała tylko raz odchylić i miała święty spokój na kilka lat, natomiast my musimy co zmywanie odchylać bo nie chce kończyć programu, wyłączyć i włączyć, wtedy program kontynuuje.
Zastanawiam się czy muszę coś przeczyścić? Gdy przechylam z dołu wylatuje trochę wody i problem ustępuje, lecz tylko do następnego mycia. Dzisiaj wracając z pracy chciałbym się w końcu tym zająć, w związku z tym bardzo proszę o pomoc.

jacek.zoo
09-09-2015, 16:40
juz ci mowie co jest, miałem to samo, przez 3 lata sie meczylismy, wprawdzie nie electrolux a miele ale mysle ze problem ten sam. u mnie wyskakiwał błąd zu/ablauf, czyli zwiazany z woda, tez sie wieszała, rozni magicy ja robili. a to ze waz sie załamał, a to ze programator czy inne cuda. z polecenia dalem do innego magika i wynalazł. nie wiem jak ta czesc sie nazywa, w spodzie zmywarki jest taki czujnik ktory jezeli jest cisnienie wody daje cynk do grzałki ze moze grzac, takie zabezpieczenie przed spaleniem grzałki. i ta czesc troszke przerdzewiała i puszczała wode pod zmywarke, dlatego jak przechylilem tez wylewalo sie troche wody. cała naprawa 150zł, i juz pare miesiecy mamy spokoj. bo w spodzie jest nastepny czujnik który patrzy czy zywarka nie przecieka, zabezpieczenie przed zalaniem, i jak tamten puszczal wode to ten zaskakiwał i program sie wieszał. prawda jakie prost?? a juz chcialem zmywarke przez okno wywalic tak to wnerwialo :)