PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła elementy kotłowni -jakie inne urządzenia powinny być w pomieszceniu tech



przemooo33
12-08-2015, 16:23
Witam ,

Budowa trwa ,kolejny etap do realizacji na teraz ,trzeba się określić co i jakie muszę kupić, zamontować ,żeby potem nie żałować ,czy ktoś może mi doradzić co powinienem mieć w tgz kotłowni –ja to nazywam pomieszczeniem technicznym i wiem ,że tam będzie

1-pompa ciepła / czy ktoś może polecić dobrą firmę ? Czy to tylko Viessmann ? Czy są jeszcze jakieś inne dobre , lepsze i wiadomo w granicach rozsądnej ceny .
Dla orientacji dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem powierzchnia cała do ogrzewania
Około 290 m 2 . Dół 12 obwodów , góra 13/14 obwodów . 3 odwierty zrobione po 90 m każdy .


2-osobny zbiornik na wodę użytkową –myślę o 400-500 litrowym ( rodzina 5 osobowa )

3-myślę ,że dwie pompy do ogrzewania podłogowego jedna góra jedna dół

4-na pewno naczynia wyrównawcze ale jakie i ile to nie wiem

Na tym moja znikoma wiedza tego tematu się kończy ,czy ktoś z zorientowanych fachowców
Mógłby mi coś w tej kwestii podpowiedzieć co jeszcze powinno się tam znaleźć co w ogólnej mierze dotyczy wody, ogrzewania podłogowego .Nie wiem jakie informacje jeszcze potrzebne ,chętnie podam jeśli coś należy dodać .


Z góry dziękuję :)

elrow23
17-08-2015, 09:27
a w jakim celu 2 osobne pompy do ogrzewania podłogowego na górę i na dół? całość można zasilać jedną, większą pompą. przy Twoim metrażu to coś w okolicach 15kW

wihajster
17-08-2015, 09:57
Mając dwie pompy łatwiej ustawić rozdział mocy, zamiast dławić przepływ po prostu zmniejszamy prędkość odpowiedniej pompy.

Zigobar
17-08-2015, 11:18
a w jakim celu 2 osobne pompy do ogrzewania podłogowego na górę i na dół? całość można zasilać jedną, większą pompą. przy Twoim metrażu to coś w okolicach 15kW
Ja sądzę, że jemu chodziło o dwie pompy obiegowe, a nie dwie PC.

okobar
17-08-2015, 14:13
Witam ,


1-pompa ciepła / czy ktoś może polecić dobrą firmę ? Czy to tylko Viessmann ? Czy są jeszcze jakieś inne dobre , lepsze i wiadomo w granicach rozsądnej ceny .

jest wiele firm lepszych od Wieśka :) wa w jakim regionie budujesz?

Wojtek_Wisznia Mała
17-08-2015, 15:26
Na Twoje pytania odpowiedzi nie szukaj na forum. Poczytaj o producentach pomp (opinie) na forum, poszperaj na www i jak już wybierzesz producenta to na jego stronie znajdź sobie autoryzowanego przedstawiciela, z którym umów się na wykonanie projektu wykonawczego, wykonanie instalacji, dostawę urządzeń i uruchomienie instalacji. Czemu wszystko u jednego (od projektu do uruchomienia)? Ano żeby nie było wątpliwości kto ma poprawiać gdyby było coś nie tak! Stały numer wykonawców to zwalanie na inną ekipę, a to że zrobili zgodnie z projektem, a to on był do d.., itd, itp. Instalacja z pompą ciepła to nawet w domku jednorodzinnym stosunkowo skomplikowana i co więcej nie tania sprawa - nie na system gospodarczy.
Mam sąsiada, który tak sobie zrobił - urządzenie składane z części przez szwagra-magika, pięciu wykonawców od całości - wiercił jeden, rurki układał drugi, szwagier-magik to ogarniał i uruchamiał. Kupe kłopotów z tym było, teraz niby działa, ale hałasuje niemiłosiernie - przeszkadza przez zamknięte drzwi.

przemooo33
23-08-2015, 20:50
budowa -dolny śląsk -okolice kłodzka

hajnel
24-08-2015, 08:01
W tej chwili na rynku masz ogromny wybór firm oferujących PC. Moim zdaniem nie koniecznie wymieniona przez ciebie firma będzie najlepsza (ale pewnie najdroższa, a czasami ludzie mają takie kryterium droższe= musi być lepsze). Poszukaj - jest kilka polskich firm co robią dobre PC glikol-woda.

przemooo33
01-11-2015, 20:55
witam,
a mógłbym prosić o małą podpowiedz. Jak najbardziej jestem za teraz Polska.
w jakich konkretnie polskich firmach mógłbym pytać o szczegóły