PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można styropian przeznaczony na podłogę EPS 100 użyć do ocieplania ścian



bea135
13-08-2015, 16:08
Witam
mam możliwość zakupić w bardzo dobrej cenie styropian EPS 100 (waga ok 20 kg/m3) czy mogę użyć go też do ocieplania ścian? Czy taki twardy styropian ma gorsze właściwości termiczne?

busiarz
13-08-2015, 18:18
ja przyłącze sie do tematu czym sie różni styto eps od zwyklego?

_olo_
18-08-2015, 14:08
Twardy styropian ma raczej lepsze właściwości termiczne. Też się zastanawiam czy nie lepiej np EPS100 0,037 zamiast EPS70 0,033 grafit - różnica we współczynniku lambda już niewielka a można uniknąć ewentualnych problemów z odklejającym się grafitem.
Minus to większa masa, ale czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania twardych styro na elewacje to już musiał by się fachowiec wypowiedzieć.

Poza tym jaki to EPS100, że waży 20kg ? EPS100 kładziony u mnie na podłogi ważył coś między 17 a 18 kg.

busiarz
18-08-2015, 16:58
A to grafit nie jest lepszy? Nierozumiem Twojego posta czym mniejszy współczynnik to styropian droższy i lepiej ociepla
Więc jak Cie stać to po co gorszy dawać?
Przecież już 0,040 jest niezły, najgorsze to jeśli się nie mylę 0,047-78

_olo_
18-08-2015, 18:03
Lepszy, jasne, ale po rozmowach z fachmanami od izolacji widzę, że kładą lagę na szlifowanie powierzchni pod klej i szlifowanie elewacji pod siatkę...bo po co, nikt tak nie robi. A przyczepność kleju jak tu się pisze jest do grafitu sporo gorsza.
Gdy się wspomina o zabezpieczaniu nasłonecznionych powierzchni przed zazbrojeniem siatką to dziwne uśmiechy. A co im zależy skoro 2 lata gwarancji każdy daje bo ustawa nakazuje a 2 lata to na samych kołkach uwisi :)
A skoro tańszy grafit ma 0,032 a lepszy biały 0,037 (gdzie np termorganika dla 0,037 podaje, że rzeczywisty zmierzony jest < 0,035) to się zastanawiam czy warto ryzykować grafit dla niemierzalnej poprawy izolacyjności, o ile ten grafit spełni podawane parametry. Przekonałem się już parokrotnie, że dobry materiał to tylko połowa dobrego wykonania pracy, reszta to jakość robocizny czego nie widać po nowej gotowej elewacji, którą się wykonawca w ramach autoreklamy pochwali.