PDA

Zobacz pełną wersję : Pomieszczenie nad garażem, czy warto



pawelpol
19-08-2015, 07:27
Witam . Zastanawiam się i prosiłbym o porady co do projektu. Dom bryłą podobny do domu przy Modrzewiowej 14. Garaż z kotłownia o wymiarach 6,2x8,5m. Pytanie brzmi czy nad garażem robić zadaszenie od razu czy strych (który kiedyś tam może się przydać jako pokój). Jaka może być różnica w kosztach budowy? Dodatkowe trochę pustaków (ścianka 1m) , dach dwuspadowy zamiast jedno, strop, ocieplenie, podłoga?, płyty , kaloryfer, okno. 15000?

Liwko
19-08-2015, 08:28
Ja nad garażem mam tzw. graciarnię. Gdyby nie ona, miałbym graciarnię w garażu.

Kejt_R
19-08-2015, 09:42
Też mam garaż w bryle domu i szkoda mi było tego miejsca nad garażem. Pomieszczenie podzieliłam na 2 części i dzięki temu mam pralnię z suszarnią oraz dużą rodzinną garderobę, która też będzie częściowo "graciarnią". Dodatkowe pomieszczenia na pewno się przydadzą, a nie trzeba ich przecież od razu wykańczać na tip top.

jarekkr
14-09-2015, 09:36
Nad garażem w poprzednim domu (Oksana z pracowni Archipelag) miałem pracownię. To najfajniesze, najbardziej "cool" i najbardziej oblegane pomieszczenie w domu było.

zygmor
30-09-2015, 08:37
U mnie nad garażem jest nieplanowane pomieszczenie gospodarcze - garderoba.
Problem, był tylko taki że garaż był 25 cm niżej niż i na stropie garażu trzeba było 25 cm styropianu ułożyć, aby schodka nie było.
Są tu dwa pomieszczenia, jedno z rekuperatorem, a drugie większe garderoba właściwa przedzielone korytarzem.

kemot_p
30-09-2015, 09:10
Ja też uważam, że takie pomieszczenie nad garażem się przyda jako garderoba/graciarnia, tudzież sauna. Zakładając, że wejście do tego pomieszczenia będzie z klatki schodowej/ z poddasza - uważacie, że jest sens zrobić dodatkowy właz z garażu, czy to już za bardzo kombinowanie?

forscher
01-10-2015, 07:58
na wiosne 2016 ruszam z budowa domu. W naszym projekcie także planujemy pomieszczenie nad garazem. Cos na kształt strychu.
Podobno cos takiego nie wchodzi do powierzchni uzytkowej, a co za tym idzie nie płaci sie od tegoo podatku od nieruchomosci..


teraz tylko rozwazam czy wejscie do tego pomieszczenia (stryszku) zrobic po drabince (lub opuszczanych schodach) w garazu czy wejjscie normalnymi drzwiami prowadzacymi z parteru na poddasze zrobic od strony domu. A moze jedno i drugie?