PDA

Zobacz pełną wersję : KERAMZYT !! co o tym myślicie



janusz-best
28-08-2004, 13:27
Czy bloczki fundamentowe z keramzytu to dobry pomysł. Czy jednak lepsze betonowe?

preev
28-08-2004, 15:06
najlepszy fundament to zbrojony monolit (to moje skromne zdanie :D )

invx
28-08-2004, 19:11
jedne i drugie sa dobre, coc powiedzial bym ze nawet keramzytowe lepsze.

Senser
29-08-2004, 13:39
Też sądze, że monolit to lepsze rozwiązanie...

invx
29-08-2004, 14:13
a co do monolitycznych to tez uwazam ze sa najlepsze.

pawelurb
29-08-2004, 19:44
czemu są najlepsze?

preev
29-08-2004, 20:11
bo ich nie trzeba łączyć, same w sobie stanowią jeden bloczek
// o ile będzie dobrze zezbrojony i wylany :)

Przekorek
30-08-2004, 09:31
Akurat keramzyt nie za bardzo sie nadaje na fundament (no - chyba że pod altanke) - chodzi o nośność i nasiąkliwość. Nie bez powodu standartowe fundamentowe bloczki robione są z betonu B20 i muruje sie je zaprawą cementową - bez wapna - lub w ogole wylewa w całości.
Keramzyt to spiekane kuleczki, porowate, bądź co bądź. Oglądałem bloczki keramzyto-betonowe pod kątem ścian zewnętrznym - i tam wyrażnie w parametrach wytrzymalościowych bylo wyszczególnione - wytrzymalość na ściskanie ok. 5MPa, gdzie dla cegły klinkierowej masz ok 25-30 MPa, a dla bloczkow fundamentowych - nawet więcej. I tu bym szukał odpowiedzi. Zdecydowanie więc odradzam.

preev
30-08-2004, 11:58
Akurat keramzyt nie za bardzo sie nadaje na fundament (no - chyba że pod altanke) - chodzi o nośność i nasiąkliwość. Nie bez powodu standartowe fundamentowe bloczki robione są z betonu B20 i muruje sie je zaprawą cementową - bez wapna - lub w ogole wylewa w całości.
Keramzyt to spiekane kuleczki, porowate, bądź co bądź. Oglądałem bloczki keramzyto-betonowe pod kątem ścian zewnętrznym - i tam wyrażnie w parametrach wytrzymalościowych bylo wyszczególnione - wytrzymalość na ściskanie ok. 5MPa, gdzie dla cegły klinkierowej masz ok 25-30 MPa, a dla bloczkow fundamentowych - nawet więcej. I tu bym szukał odpowiedzi. Zdecydowanie więc odradzam.

a jaką wytrzymałość mają w takim razie te z wkładką styropianową? :-?
http://bud.labimex.pl/bloczki.htm