PDA

Zobacz pełną wersję : Taras na dachu pokrytym epdm



czart4x4
20-08-2015, 13:40
Stoje przed wyborem plyt tarasowych na dach plaski, ktory obecnie jest pokryty epdm-em ,lezacym na eps100.
W zamysle jest ulozenie wlokniny separacyjnej na epdm potem styrodur 2-3cm i na to bezposrednio plyty tarasowe gr. ok 4 cm firmy jadar lub pomtech o wym 35x35x4 ,88kg/m2 , bo obecnie przy wiekszych ilosciach mozna uzyskac cene w okolicach do 35zl m2. Kolor zolty ,ktory chyba bedzie mniej sie nagrzewal.
Mam 2 pytania . Pierwsze to czy nie ma przeciwwskazan do ulozenia plyt betonowych na styrodurze a drugie to jakich producentow plyt tarasowych mozecie polecic w cenach nie odbiegajacych od przytoczonych, plyty plukane. Znalazlem tez Polbruk 35x35x5 w promocji 6zl za sztuke rozne kolory w tym zolty.

St@nley
20-08-2015, 14:22
Czemu zakładasz taki sam temat w kolejnym dziale?
Co do układania płyt na styrodurze to wydaje mi się ze nie ma przeciwwskazań, chociaż ja bym dał geowłókninę na styrodur nie pod.
Nie będzie Ci przeszkadzało, że płyty tarasowe leżą ze spadkiem?
Ja będę u siebie układał płyty na regulowanych podstawkach, żeby taras był wypoziomowany.

czart4x4
20-08-2015, 15:37
Temat nie jest taki sam. Tam ocenia to pod katem dachu a tu od strony tarasui plyt. A dlaczego geowloknina na styro , przeciez ona sie szybko utlenia od uv masz jakies argumenty . Spadek ma ok1,5cm na 1m wiec nie bedzie uciazliwy w uzytkowaniu.

St@nley
23-08-2015, 21:07
Konkretnych argumentów nie mam, ale z tego co wiem tak to się zazwyczaj robi. A geowloknina będzie przecież pod płytkami. No i wydaje mi sie, że UV jej nie straszne.