PDA

Zobacz pełną wersję : Dachówka reńska Koramic Cosmo 12 kasztanowa szlachetna angoba



mm's
21-08-2015, 08:28
Witam,

Czy ktoś jest posiadaczem pokrycia dachu dachówką Koramic Cosmo 12 kasztanowa szlachetna angoba. Kształt i kolor bardzo mi odpowiada. Proszę o opinie na jej temat oraz w szczególności interesuje mnie jak wyglądają różnice w kolorystyce poszczególnych dachówek - w katalogu jest informacja, że może występować efekt melanżu (różnice kolorystyczne) w przypadku kasztanowej angoby szlachetnej. Może polecicie inna firmę o podobnym kształcie dachówki?

radetzky
22-08-2015, 10:11
Witam,

Czy ktoś jest posiadaczem pokrycia dachu dachówką Koramic Cosmo 12 kasztanowa szlachetna angoba. Kształt i kolor bardzo mi odpowiada. Proszę o opinie na jej temat oraz w szczególności interesuje mnie jak wyglądają różnice w kolorystyce poszczególnych dachówek - w katalogu jest informacja, że może występować efekt melanżu (różnice kolorystyczne) w przypadku kasztanowej angoby szlachetnej. Może polecicie inna firmę o podobnym kształcie dachówki?

Efekt melanżu przy angobie szlachetnej? To bardzo mało prawdopodobne, bo przy takiej powłoce kolor jest bardzo jednolity. Ja mam dachówkę płaską w zwykłej angobie od tego producenta i nie ma żadnych różnic na kolorze. Inna sprawa, że dachówki przy zakładaniu zawsze bierze się z kilku różnych palet na przemian, żeby zminimalizować ryzyko różnicy w kolorach. Tego przy pojedynczych dachówkach w ogóle nie będzie widać, ale jak zrobisz sobie kilka dachówek pod rząd w innym odcieniu, to już będzie mocno widoczne... Dlatego ceramikę zawsze się miesza z różnych palet - i robi się to niezależnie czy to koramic czy inny producent.

Andrzej Wilhelmi
23-08-2015, 15:41
Nie ma takiego obowiązku chyba, że są różne daty wypału. W swojej karierze nie miałem nigdy takiego przypadku przy angobie. Pozdrawiam.

Gilotyna
23-01-2016, 15:11
Też interesuje mnie ta Cosmo tylko 15 nie 12 , Szukałem w pobliżu Łodzi i jest problem z zobaczeniem jej na żywo

Andrzej Wilhelmi
24-01-2016, 07:50
Zwróć się do przedstawiciela wskaże Ci lokalizację. Pozdrawiam.