PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z izolacją poziomą...



wujeq
23-08-2015, 12:29
Witam,
mam pytanie do fachowców którzy parają się izolacją poziomą domów. Sytuacja jest następująca dom niepodpiwniczony fundamenty wylane mury z bloczków postawione zaizolowane izoplastem, zrobiona wylewka, czas na izolację poziomą i tu mam pytanie. Część z garażem jest niżej część salonowa wyżej. W salonie mamy 7 rzędów bloczków i wylewka równo z nimi. W garażu który jest niżej mamy 5 bloczków i wylewka znajduje się w poziomie 3 bloczka od góry. Pytanie jak zrobić izolację poziomą skoro nie była dana w żadnym miejscu papa ani folia pod bloczkami :( ? Chodzi o garaż gdyż teraz mamy wylewkę i 3 bloczki betonowe wymurowane mury nad nią ?

dzięki za pomoc
pozdrawiam

GraMar
23-08-2015, 13:18
Ja mam także dom niepodpiwniczony i różnicę poziomów ale niewielką, tylko na kilka pełnych cegiełek.
Położony jest jeszcze jeden obwód izolacji, na tej wyższej części....

wujeq
23-08-2015, 19:35
Witam ale rozumiem że w poziomie pierwszej izolacji dałeś izolację pod bloczkiem tak?
ja nie dałem dlatego ma problem co zrobić? czy założyć papę na górze na bloczkach z zakładem na mur i potem dowiązać się izolacją poziomą z płyty ? chodzi o papę matizol sbs . Izolacja pozioma nie powinna być przerwana więc co z murem? Musiałbym ją założyć na mur?

pozdrawiam

ps. co do postu wyżej sprostowanie nie chodzi o wylewkę tylko podbeton 10 cm na piasku