PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie ogrzewanie w nowym domu



Chupitos
24-08-2015, 20:27
Witam serdecznie,

Piszę ten wątek, gdyż cały czas mam dylemat jaki rodzaj ogrzewania wybrać, czy ogrzewanie gazowe z sieci czy za pomocą eko groszka.

Mój dom będzie znajdował się w Wielkopolsce. i będzie miał

Bardzo proszę o opinie, z góry dziękuje! Powierzchnia zabudowy 115m2, powierzchnia bez garażu i kotłowni około 98m2.

Pozdrawiam,
Radek

Liwko
24-08-2015, 20:29
A dlaczego nie pompą ciepła?

Chupitos
24-08-2015, 20:34
Czy mógłbyś rozwinąć temat? Szczerze nie myślałem o tym, mam trochę mętlik w głowie a gdzie coś czytam to wszędzie inaczej piszą.

Jakie ogrzewanie jest najlepsze do nowego domu, jak to z kosztami?

Liwko
24-08-2015, 20:50
Czy mógłbyś rozwinąć temat? Szczerze nie myślałem o tym, mam trochę mętlik w głowie a gdzie coś czytam to wszędzie inaczej piszą.

Jakie ogrzewanie jest najlepsze do nowego domu, jak to z kosztami?

Na pewno niskotemperaturowe.
Załóżmy że twój dom będzie potrzebował na ogrzanie 7000kWh.
kWh z gazu to około 24gr, z węgla około 16gr, a z PC poniżej 10gr. Łatwo teraz policzysz ile mniej więcej zapłacisz za ogrzewanie.
Teraz koszty systemów.
Jeżeli masz gaz pod nosem, to za przyłącze i kocioł możesz się zmieścić w 10-15 tysiącach. Za pompę ciepła w 20-30tyś. A za węgiel? Policz sobie kocioł, komin i kilka m2 kotłowni, których nie będziesz mógł wykorzystać na nic innego, np. na pralnio suszarnię. Ile wychodzi? Zazwyczaj tyle ile kosztuje system z pompą ciepła :yes:
Teraz myśl czy chcesz się węglem i mieć wyższe rachunki, czy nie kiwać palcem i mieć forsę w kieszeni.

BrodowskiG
24-08-2015, 20:50
gaz

jasiek71
24-08-2015, 20:59
a najlepiej to "szczyt marzeń inwestora"...
czyli chałupa z ceramiki i ekogroszek ...:P

a tak na poważnie to podłogówka po całości pędzona przez pompę ciepła lub jakiś kociołek elektryczny, wszystko zależy od twardości doopy inwestora i grubości jego portfela....:)

Chupitos
24-08-2015, 21:04
Chciałbym zrobić ogrzewanie podłogowe na parterze a na piętrze grzejniki.

jasiek71
24-08-2015, 21:06
Chciałbym zrobić ogrzewanie podłogowe na parterze a na piętrze grzejniki.

następny....
a co chcesz tym udowodnić ...?
że się da...?

Chupitos
24-08-2015, 21:11
Czy tak jest dobrze, oszczędnie. Nie mam dużej wiedzy na temat budownictwa, dlatego każda porada jest dla mnie bardzo cenna

Liwko
24-08-2015, 21:20
Chciałbym zrobić ogrzewanie podłogowe na parterze a na piętrze grzejniki.

Tylko 100% podłogówki!

Chupitos
24-08-2015, 21:25
Liwko- proponujesz ogrzewanie podłogowe na parterze jak i piętrze?

Liwko
24-08-2015, 21:28
Liwko- proponujesz ogrzewanie podłogowe na parterze jak i piętrze?

Dokładnie tak. Nie martw się, nie będziesz nawet czuł co ogrzewa twój dom.

Konsultant Viessmann
24-03-2016, 09:56
No to może ja też się dołącze do dyskusji.

Ja polecam ogrzewanie podłogowe, ale to jako sposób rozprowadzania ciepła, a jako źródło ciepła - kocioł gazowy jak ktoś pisał, ale może nie niskotemperaturowy tylko nowoczesny i efektywny kondensacyjny, lub pompę ciepła - tym bardziej, że dom nowy no i możesz już na etapie budowy odpowiednio się do tego przygotować!

Ostateczną decyzję należy podjąć i tak po konsultacji ze specjalistą - polecam nasz dział techniczny - zadaj pytanie ofertowe (http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/zapytanie-ofertowe.html) - to nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje, a z pewnością pomogą wyjaśnić najistotniejsze rzeczy - a jeśli masz pytania do mnie - służę pomocą!