PDA

Zobacz pełną wersję : Spalinowe nożyce do żywopłotu, jakie?



cieszynianka
24-08-2015, 22:33
Przymierzam się do zakupu spalinowych nożyc do żywopłotu. Nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu z górnej półki, ale nie chcę też, żeby to było jakieś jednorazowe badziewie.
Bardzo proszę o radę na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze. Nie miałam jeszcze do czynienia z tym ustrojstwem, naczytałam się tylko opisów w Internecie. Każdy jeden model jest rewelacyjny, lepszy od pozostałych, a ja mam już zupełny mętlik we łbie.
Poratujcie, proszę :rolleyes:

cieszynianka
30-08-2015, 00:59
Szanowny Moderatorze, czy mogę prosić o przeniesienie wątku do działu "Wymiana doświadczeń ogólnie"?
Bardzo proszę, może tam ktoś się zlituje i mi odpowie. :yes:

Buzzy
31-08-2015, 15:32
Na pewno liczy się moc silnika, w zależności jak grube gałęzie chcesz ścinać. Ja mogę Tobie polecić te, które używam - Grizzly BHS 2260

cieszynianka
01-09-2015, 23:38
Dzięki.
Może jeszcze ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami :rolleyes:

jerzyka51
08-12-2015, 19:55
Witam
Zapytam dlaczego spalinowe.Ja kupiłem w przecenie posezonowej w Niemczech ,dwa lata temu kosiarkę do żywopłotu Boscha na akumulatory litowe. Nie jestem w dom i nie mogę dokładnie max średnicy ciętych gałeżi. Mam ja od dwóch lat i uważam ,że był to ekstra zakup. Jest bardzo lekka i praca z nią nie męczy .Mam ok .70 m długości żywopłot z tui.Używam jej kilka razy w roku i na całe wyrównanie tego zywopłotu wystarczą dwa akumulatory .które kupiłem razem z nożycami
Spalinowe są dużo cięższe i długa praca z nimi może szybko męczyć .
Miłego dnia J.Korona

cieszynianka
14-12-2015, 21:33
Witam
Zapytam dlaczego spalinowe.Ja kupiłem w przecenie posezonowej w Niemczech ,dwa lata temu kosiarkę do żywopłotu Boscha na akumulatory litowe. Nie jestem w dom i nie mogę dokładnie max średnicy ciętych gałeżi. Mam ja od dwóch lat i uważam ,że był to ekstra zakup. Jest bardzo lekka i praca z nią nie męczy .Mam ok .70 m długości żywopłot z tui.Używam jej kilka razy w roku i na całe wyrównanie tego zywopłotu wystarczą dwa akumulatory .które kupiłem razem z nożycami
Spalinowe są dużo cięższe i długa praca z nimi może szybko męczyć .
Miłego dnia J.Korona
Dzięki za odpowiedź.
Elektryczne na kablu nie wchodzą w grę, bo chaszcze do przycinania są w sporej odległości od domu.
Spalinowe niemożliwie ciężkie, ale bardzo podoba mi się pomysł z tymi akumulatorowymi. Nie brałam go pod uwagę bojąc się, że co kawałek będzie je trzeba ładować.
Czy możesz podać jaki to model?

dianek
25-02-2016, 14:08
teraz s w castoramie promocje na nożyce do żywopłotu to sobie zobacz. wiem bo rodzice wczoraj jakies kupili

monach
03-03-2017, 19:51
Mam spalinowe firmy stiga, kosztowały około 700zł, koło domu w zupełności wystarczą...jeśli szukasz coś konkretniejszego na długie lata i konkretniejsze strzyżenia to mogę polecić husqvarna'y, którymi też nie raz pracowałem, ale to już koszt chyba około 1500. Pozdro.

Kortu
28-09-2017, 12:09
Również mam nożyce marki Grizzly, z tym że model EHS 500T. Za tą cenę to warto!