PDA

Zobacz pełną wersję : Duże drzewa. Gdzie kupic drzewa alejowe?



-iva-
29-08-2004, 02:18
Czy ktoś wie , czy mozna kupić gdzieś duże -ponad 3-4 metrowe drzewa? Wiem, że np. w Niemczech takie praktyki są na porządku dziennym - tym sposobem każdy może sobie zagospodarować ogród , a nie czekać po kilka lub kilkanaście lat aż mu drzewo wyrośnie .
Może i w Polsce są firmy które takie drzewa sprzedają ???

AdamY
29-08-2004, 08:33
Duze drzewa mozna kupić w poważnych firmach ogrodniczych. Jednak trzeba sie przygotować na spoooooory wydatek. Ceny drzew tej wielkości zaczynają się - w zalezności od gatunku - od kilku tysiecy złotych (podkreślam - zaczynaja się).

Majka
29-08-2004, 09:01
I jest taka firma w Krakowie, o ile sie nie myle na Kurdwanowie :roll:
Mniejsze drzewka, takie do 2m mozna kupić własciwie wszędzie.
Sadząc duze drzewa jest obawa, ze się nie przyjmą. Wolę jednak poczekać pare lat i patrzeć jak rosną :D

-iva-
29-08-2004, 11:36
Zdecydowanie też wolałabym poczekać ... ale :
1/ Przymierzam się do zakupu domu do remontu - a tam na "ogrodku" niestety oprócz pokracznych i małych śliwek nic nie ma . Co gorsza - na tejże działce panuje efekt tzw. " studni " - wokół inne domy i jak usłyszałam rozmowę właścicieli z sąsiadem zza płota - echo niosło, że hej !!! Mam nadzieję , że drzewa wytłumiłyby to choć trochę . Generalnie jestem zwolenniczką tzw. "dzikich ogrodów" Dużo drzew i krzewów , trochę rodzimych kwiatków , jakaś "ukryta" w "gąszczu" ławeczka - gdzie można poczytać dobrą książkę ... Narazie widoki sa "przaśne" - domy i stodoły i rahityczne drzewka jak okiem sięgnąć . Działka jest malutka niestety :( i trzeba bardzo , bardzo szybko ją zagospodarować ....
2/ Jak nie wypali zakup to .....pewnie sprzedam połowę swojej działki a na drugiej zacznę coś budować . Tylko trochę czasu i kasy na takie przedwsięwzięcie mi bark ..... Tutaj owszem - działka jest duża ( nawet po ewentualnym podziale - domów wokół nie ma , widok bardzo przyjemny - ale też pusta, chociaż akurat tam - poradziłabym sobie jakimiś krzakami :)) pergola itp. Tam efektu "echa" nie ma i nie będzie ....

Więc nadal szukam .... drzew i ...pomysłu na ogród :)

Pozdrawiam wszystkich :)

Pinus
29-08-2004, 11:51
Czy ktoś wie , czy mozna kupić gdzieś duże -ponad 3-4 metrowe drzewa?
Oczywiście, że można kupić. Nawet są firmy, które przywiozą i posadzą.
Widziałem takie drzewa w cenie dobrego samochodu, ale są i tańsze.
Zresztą po co tu piszę o cenach. Jak ktoś ma "kase" to kupuje.

Pinus

-iva-
29-08-2004, 13:51
Pinus - Twoja odpowiedź jest zaiste - " BUDUJĄCA ".

Byłabym wdzięczna za odpowiedź naprawdę "na temat" - który starałam się rozwinąć w drugim poście - ale widzę, że szanse są niewielkie .....:(

Czyżby wszyscy mieli ogrody w postaci połaci gładko przystrzyżonej trawy i kilku tuji , albo świerków na styl pseudo-japoński ?

A ogród zarośnięty - troszeczkę "dziki" - taka prawdziwa "przystań" to już przeżytek ? :(

mieczotronix
29-08-2004, 14:19
mi ostatnio ogrodniczka w swoim sklepie pokazywała 6-metrową "choinkę" (nie pamiętam co to było - słabo się na tym znam) ale drzewo było normalne - duże - donica miała chyba z półtora metra średnicy.

No i takie drzewo kosztuje 1500 zł (Warszawa) + 500 złl posadzenie

3 metrowa choinka to przy tym drzewie marny badylek. CHoć wydaje się że 3 m to dużo, to w przypadku iglaków 1,5 metra to zajmuje jeden badylek, więc drzewko wygląda mizernie.

slaw
29-08-2004, 15:17
Widziałem takie drzewa w Warszawie ul. Płochocińska - http://www.hortorus.com.pl/drzewa.phtml

przmslw
29-08-2004, 20:19
Tu jest firma Garte (http://www.garte.poznan.pl/oferta.htm) przesadzająca duże drzewa. Przynajmniej tak twierdzą ;).

Pawelos_Wroc
13-08-2007, 15:38
Czy ktoś doradzi mi, gdzie można poszukać dużych drzew w okolicach Wrocławia? Chodzi mi np. o brzozy, ale też inne drzewa, w wysokości co najmniej 3m, ale najlepiej jeszcze większe.

Z góry dzięki za pomoc.

hanka55
13-08-2007, 17:45
Byłe Miejskie Zakłady Zieleni na Grabiszyńskiej, przec starym cmentarzemParku Skowronim - wjazd przy pętli tramwajowej - jest tablica. Tam i 4 metrowe w balotach bywają. Resztę kopią ze szkółki na zamówienie.
Drogi materiał szczepiony i rzadki w szkółce - wylot przez Partynice-chyba Radomierzyce, przy samej drodze.

hanka55
13-08-2007, 17:59
Materiał od Kulasy - przy Ogrodzie Botanicznym - świadczą też usługi ogrodicze- profesjonalni!

Pawelos_Wroc
14-08-2007, 08:21
Dzięki za pomoc!
Odwiedzę te miejsca.

Pozdrawiam

bartar
14-08-2007, 10:09
Materiał od Kulasy - przy Ogrodzie Botanicznym - świadczą też usługi ogrodicze- profesjonalni!
Kupowałam tam brzozę 2 razy i uschły. Owszem rośliny mają, ale słabo opisane jak wiekszości punktów.

wari
15-08-2007, 22:35
Przy wyjeździe na Leśnicę, spory kawałek za gliniankami po prawej stronie, dobrze widoczne z drogi. Chyba największy zbiór dużych drzw. Wybór imponujący, ceny zdecydowanie za wysokie. Zobaczyć warto.

Pawelos_Wroc
16-08-2007, 07:56
No, byłem tam raz.
Faktycznie ceny dwukrotnie wyższe niż płaciłoby się bezpośrednio ze szkółki.
A że drzew potrzebuję dużo (10-20), to trochę ciężko będzie tam kupić.

Ale dzięki! :)

Ivonesca
16-08-2007, 10:34
Materiał od Kulasy - przy Ogrodzie Botanicznym - świadczą też usługi ogrodicze- profesjonalni!
Kupowałam tam brzozę 2 razy i uschły. Owszem rośliny mają, ale słabo opisane jak wiekszości punktów.
a ja lubię tam kupować - bo czasem w innych szkółkach mają po parę krzaczków jednego rodzaju a jak potrzebujesz więcej to niestety :-( a przy ogrodzie są większe ilości - szczególnie jeśli chodzi o byliny, a te najbardziej mnie interesowały, i z reguły sa dobrze opisane - z krzewami to rzeczywiście tak sobie z tymi opisami :-?
odpukać w niemalowane :wink: .....wszystko mi się przyjęło co kupiłam na przestrzeni 3 lat

hanka55
16-08-2007, 11:45
Mnie się też wszystko przyjęło od Kulasy. Kupowałam u niego i na Bielanach i w Ogrodzie Botanicznym. Przyjęły się nawet rh z holenderskich "końcówek", często będące już w stanie opłakanym :-)
Ale, zwykle o rośliny trzeba dbać, a zwłaszcza podlewać przynajmniej przez rok.
Samo przesadzenie, nie gwarantuje przyjęcia. Zwłaszcza dużych drzew.

zaga
09-09-2007, 14:50
Pawelos_Wroc - jezeli jeszcze szukasz duzych drzew to podjedz przed Ligotą Piękną ok. 10 km. za Wroc na trasie Wroc- Trzebnica. Dość ciekawa szkółka duży wybor z gruntu i nie tylko. Wszystko co tam kupilam a bylo tego sporo przyjelo mi sie, z botanicznego zreszta tez, wazna jest pora sadzenia a teraz jest akurat. Pozdrawiam! Agata

Adam4411
11-09-2010, 16:47
Po co czekać kilka lat na wyrośnięcie drzew – można je przesadzić i mieć ulubiony cień. Oddam darmo kilka duzych drzew (jesion, wiąz). Kraków, Wola Justowska !

Mymyk_KSK
11-09-2010, 18:11
Jeszcze trochę za wcześnie na przesadzanie drzew wykopywanych z gruntu, niemniej jednak prosze o informację na priv.

akswał
10-04-2011, 09:45
Szukam od 2 miesięcy i się wk#$r#%%am :(

Potrzebuje Daglezji - Około 8-15 drzewek wysokich powyżej 1,5m - 1,8m na pas ziemi niczyjej (miejskiej parkowej - przeznaczonej pod nasadzenia wysokie).
Budżet ograniczony, więc raczej nie wchodzi w grę transport spod Warszawy (a tam znalazłam - nawet nie wiecie jak zazdroszcze Warszawiakom takiego wspaniałego zaopatrzenia).

Takich drzewek nie ma we Wrocławiu i okolicach - szukam i mam same piękne brzozy, świerki kłujace, klony i nic więcej.
A uparłam się na Daglezje. (już posadziłam kilka małych sadzonek, część przeżyła, ale efekty z nich będą za 10 lat a ja chcę mieć efekt za 5 lat :/). Teren bardzo wietrzysty, pas zieleni ma chronić naszą działkę przed północnym wiatrem.

Pomożecie mi? Ja chyba źle szukam :/

oresund
10-04-2011, 19:14
Szukam od 2 miesięcy i się wk#$r#%%am :(

Pomożecie mi? Ja chyba źle szukam :/

polecam:
szkółka krzewów i drzew ozdobnych
Katy Wrocławskie ul. Okrzei 65b

martadela
11-04-2011, 08:11
Jadąc z z miasta w kierunku Leśnicy jest bardzo duża szkółka z dużymi drzewami - nie wiem czy daglezję tam mają - przy ul. Kosmonautów. Niestety wygooglać ich jakoś nie mogę....

akswał
11-04-2011, 18:21
Dzięki dziewczyny :)

martadela
11-04-2011, 18:31
Ps nie Kwiaton, wcześniej po prawej stronie jadąc od miasta :)

oresund
11-04-2011, 20:56
Ps nie Kwiaton, wcześniej po prawej stronie jadąc od miasta :)
konkretnie tu:
http://www.zumi.pl/,,,16.909592,51.142032,3,1,namapie.html?userMapPoi ntText=Szkolka+drzew+i+krzewow&userMapPointX=16.908848&userMapPointY=51.142184

akswał
11-04-2011, 21:45
konkretnie tu:
http://www.zumi.pl/,,,16.909592,51.142032,3,1,namapie.html?userMapPoi ntText=Szkolka+drzew+i+krzewow&userMapPointX=16.908848&userMapPointY=51.142184

AAAAA! To ci od tych pieknych wielkich donic widocznych jak się jedzie autkiem :) z wielka chęcią tam podjade, bo wyglada zachęcająco.

oresund
14-04-2011, 20:39
AAAAA! To ci od tych pieknych wielkich donic widocznych jak się jedzie autkiem :) z wielka chęcią tam podjade, bo wyglada zachęcająco.

jeszcze bielany wrocławskie jadąc na Kłodzko (nie na tesco/makro/ikea/castorame),
ok 1km za zjazdem na makro,
po lewej stronie tuż przed znakiem pokazującym w lewo "ślęza 2km".
Z ulicy głównej nie widac drzewek bo dom zasłania - obok gosc handluje kosiarkami itd