PDA

Zobacz pełną wersję : projekt HOMEKONCEPT 31 pracownia HomeKONCEPT



Bartez831
26-08-2015, 00:36
Witam drogich forumowiczów
Proszę o rady dotyczące projektu homekoncept 31
http://www.homekoncept.com.pl/wszystkie-projekty/wersje-lustrzane/projekt-domu-homekoncept-31-lustro-detail

beton44
26-08-2015, 04:59
A czego te rady mają dotyczyć ???

Bartez831
26-08-2015, 10:15
Co myślicie o tych rozwiązaniach zastosowanych w tym projekcie tzn ściana z pustaka ceramiczny 25 plus ocieplenie 20 cm. W projekcie chce zmienić także strop na drewniany i konstrukcje dachu na zasadzie wiozarów kartowych .

kajmanxxl
26-08-2015, 11:25
Pustak jest pustak ja bym brał najtańszy i najcieńszy spełniający wymogi wytrzymałościowe, a rudnicę na grubszy styropian przeznaczył.

Bartez831
26-08-2015, 12:01
http://www.homekoncept.com.pl/files/Kosztorysy%20marzec%202015/Kosztorys_HomeKoncept_31.pdftsk zastanawiam sienad tym kosztorysem czy jest on realny bez lanego stropu z dachówka cementowa .metoda gospodarcza stan surowy. Otwarty. Kochani czy może ktoś z was sie orjentuje ile obniży sie koszt stali zbrojeniowej Z stropem drewnianym. Bo tak liczę , liczę i niemoge wyliczyć ile mnie wyjdzie stan surowy otwarty . Ktoś pomoże ? Please :)

kajmanxxl
26-08-2015, 12:50
takie kosztorysy muszą być aktualne i dla Twojego regionu, jak chcesz wiedzieć konkretnie to musisz sprawdzić sam ceny i to w kilku składach, jak budowałem to jechałem co kilka dni do 8 składów sprawdzałem ceny i w drodze powrotnej kupowałem, na niektórych rzeczach potrafiło być kilkaset procent różnicy, niekiedy w każdym składzie brałem tylko jedną rzecz, na większych zakupach można zaoszczędzić kilka tysięcy

Elfir
26-08-2015, 18:01
garaż w ogóle jest oddzielony termicznie od domu czy po prostu jest jednym wielkim mostkiem cieplnym?

Marcin Ho***
10-09-2015, 14:00
Garaż jest ocieplony. Plus jest dodatkowe ocieplenie na ścianie pomiędzy domem a garażem także nie jest on jednym wielkim mostkiem termicznym.

Elfir
10-09-2015, 20:31
Z rzutu to nie wynika. Ściana nośna między garażem a resztą domu jest normalnej grubości (takiej samej jak ściana między salonem a garderobą i wc) , w przeciwieństwie do ścian zewnętrznych, które są wyraźnie grubsze o ocieplenie

Ocieplanie garażu - jeśli garaż nie będzie ogrzewany - szkoda kasy na ocieplanie. Lepiej termicznie oddzielić garaż od reszty domu.
A akurat w tym projekcie da się to ładnie zrobić, więc dziwię się, że architekt nie pomyślał.
Tym bardziej, że zmniejszyłoby to współczynniki zapotrzebowania na ciepło.


Dziwi mnie doświetlenie pokoju nr 8. Jedno okno i to głęboko pod podcieniem - zimą będzie w nim bardzo ciemno.

magdolina89
21-11-2015, 19:15
Jak już postawisz domek daj znać ilę Cię wyniósł :)

emmalia
17-12-2015, 10:19
witam, tworzymy projekt indywidualny w oparciu o Homekoncept 31, parter zmniejszamy do 1 sypialni
za to poddasze będzie użytkowe z wyjściem na taras jak w projekcie Homekoncept 28

zmienimy również okno w jadalni, kuchenne chcemy zrobić narożne bez słupka i trochę skrócić, żeby było miejsce na okap (btw, gdzie planujecie płytę i okap?
na wizualizacjach jest przy barku ale my chcemy tam mieć duży blat roboczy)

czekamy na rysunki od architekta, mamy nadzieję ruszyć z budową na wiosnę


oglądaliśmy niedawno budujący się dom HK26 który jest bardzo podobny i jesteśmy już w pełni przekonani do tego domu :)
wejście do domu robi wrażenie :rolleyes:

emmalia
17-12-2015, 10:21
zastanawiamy się również nad oknem tarasowym w salonie, jakie wymiary, dzielić na 2 czy 3 części i którą zrobić ruchomą :confused:
wstępnie zaplanowaliśmy 420 szerokość

Elfir
17-12-2015, 21:54
na dwie części z tym , że niekoniecznie symetrycznie.
Mniejsza odsuwana i większa stała.

emmalia
14-07-2016, 10:53
na dwie części z tym , że niekoniecznie symetrycznie.
Mniejsza odsuwana i większa stała.

dzięki! tak właśnie zdecydowaliśmy :)
ostatecznie 450 szerokość podzielimy na 3m stałe i 1,5m przesuwne
nie wiedziałam, że tak można, większość doradców z salonów okien proponowała dzielenie na 2, 3 lub 4 równe części
ale jak zapytałam o opcję niesymetryczną okazało się, że jest to wykonalne :)
do tego nie musimy robić takiego okna w systemie HS, a można w zwykłym Uchylno-przesuwnym PSK
(co dla mnie lepiej bo chciałam mieć możliwość uchylenia tego okna)