PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek LED w łazience



lost66
27-08-2015, 12:34
Witam
Mam problem z rozplanowaniem instalacji i nie wiem czy takie coś co sobie wymarzyłem jest w ogóle możliwe.

Chciałbym pod sufitem w łazience wrzucić pasek ledowy. Chciałbym żeby włączał się wraz z głównym oświetleniem łazienki ale chciałbym też mieć możliwość włączenia samego paska pilotem dostarczonym do zestawu. Czyli jak np będę w wannie to chciałbym żeby tylko ledy się świeciły.

Ktoś z was praktykował takie rozwiązanie? Jak coś takiego zrobić? Za wszelkie rady dziękuję z góry!

kasprzyk
27-08-2015, 19:24
Nie jest to możliwe.
Albo załączasz główne światło wraz z ledami (które sterujesz wtedy pilotem) albo rozdzielasz obydwa źródła i sterujesz nimi oddzielnie.

mturdus
31-08-2015, 07:24
Rzeźbienie. Sterowanie pilotem wymaga ciągłego zasilania do odbiornika pilota, który dalej załącza zasilanie ledów. Sterowanie włącznikiem ściennym wyłącza/włącza zasilanie na danym obwodzie, aby to połączyć z pilotem, najrozsądniej byłoby dać obsługę impulsem (przycisk dzwonkowy). Możesz oczywiście rozwiązać to przekaźnikami, ale to już sensowniej będzie dać pilota i odbiornik, który będzie Ci obsługiwał zarówno główne jak i dodatkowe światło (acz raczej nie będzie to ten załączony do kompletu).