PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła Danfoss



marcin_open
30-08-2015, 00:14
Jest w takiej beznadziejny sytuacji. Pan teścia hydraulika, który upiera się by zainstalować w nowobudowanym domu piec miałowiec lub inny.
Z racji tego ze zrobił ich mnóstwo i działają i jest ciepło.

Ja myślę o pompie ciepła danfoss z poziomym gruntowym wymiennikiem ciepła - oczywiście ta opcja jest tylko brana pod uwagę.
Czy ma ktoś z was pompę ciepła tej marki i co może na ten temat powiedzieć ?

Moje zapotrzebowanie roczne wynosi EUco 33 [kWh/(m2*rok)]
Kubatura 850m3
Powierzchnia grzewcza /netto domu 153 m2

Jaką pompę polecacie ? Czy danfoss będzie Ok?

JTKirk
31-08-2015, 08:46
teścia nie słuchaj
pompa jak pompa
ale zanim zdecydujesz się na tego konkretnie producenta, to poczytaj, np. tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232823-Dajmy-szans%C4%99-firmie-Danfoss

okobar
02-09-2015, 19:58
powiem tak

pompa tak
Danfoss nie

marcin_open
03-10-2015, 23:10
To będzie veillant lub wiessmann

Czarny_Krzysztof
04-10-2015, 10:15
Jest w takiej beznadziejny sytuacji. Pan teścia hydraulika, który upiera się by zainstalować w nowobudowanym domu piec miałowiec lub inny.
Z racji tego ze zrobił ich mnóstwo i działają i jest ciepło.

Ja myślę o pompie ciepła danfoss z poziomym gruntowym wymiennikiem ciepła - oczywiście ta opcja jest tylko brana pod uwagę.
Czy ma ktoś z was pompę ciepła tej marki i co może na ten temat powiedzieć ?

Moje zapotrzebowanie roczne wynosi EUco 33 [kWh/(m2*rok)]
Kubatura 850m3
Powierzchnia grzewcza /netto domu 153 m2

Jaką pompę polecacie ? Czy danfoss będzie Ok?

Ja na twoim miejscu wykonałbym zapytanie do firm, poniżej przykładowe moje zapytanie sprzed 2 lat może na podstawie ofert będziesz mógł zdecydować czy np. gruntowa, a może powietrzna a może jednak zupełnie coś innego ( tu ważne aby ten który wykona instalację zobligował się do przedłożenia wszelkich stosownych dokumentów, a także wykonał to w zgodzie z nomenklaturą producenta aby gwarancje nie przepady Ci na tak drogą inwestycję i najważniejsze czy X podmiot ma OC:

1. Zapotrzebowanie energetyczne budynku wg projektu budowlanego: Q= ... kW
2. Współczynnik przenikania ciepła dla szyb: U=...
3. Ściany zew. wykonane są z pustaka np. Protherm 44 P+W na ciepłej zaprawie
4. Kąt spadu dachu to 45 stopni
5. Wyłazy dachowe ilość sztuk (czy mają podwyższony współczynnik izolacyjności cieplnej): współczynnik termoizolacyjności szyby dla nich ... W/(m2K)
6. Pozostałe okna i drzwi balkonowe: U=... W/(m2K)

Dane do analizy zapotrzebowania na wodę ciepłą i ogrzewanie:
Zapotrzebowanie na ciepłą wodę na rok to ok. ... m3 przy 2 osobach ... m3 przy 4 osobach.
Przewidywana ilość osób: ...
Alternatywne źródło ciepła - doraźne i w sytuacji gdy elektryka zawiedzie i zasilacze awaryjne to ...

Temperatura pomieszczeń, która dla nas jest optymalna to ... stopni.

Roczne zużycie energii elektrycznej stan obecny to ok ...... kWh (przy wszystkich sprzętach elektrycznych, w tym piekarnik i płyta grzewcza, bez ogrzewania elektrycznego mieszkania).

Oieplenie poddasza przykładowo pianka 20 cm plus KG 2 warstwy, strop 10 cm pianki i także płyta KG x2 plus folia aluminiowa paraizolacyjna

Wg projektu dom należy w kategoriach energetycznych do kategorii ... Patrząc na zmianę prawa budowlanego z 2008r., gdzie musiano dostosować polskie prawo do Dyrektywy 2002/91/WE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, dom budowany po 2007 roku (mój jest zbudowany w 2009/2010) należy do tzw. domów energooszczędnych, gdzie zapotrzebowanie energetyczne budynku na rok to w przybliżeniu ... kWh/m kw.

Dla projektu domu z ... obliczenia projektowe OZC były wykonywane.

Wskaźnik cieplny budynku - powierzchniowy to ... W/m kw.

Zgodnie z podziałem rolniczo-klimatycznymi Polski obszar gminy ....... należy do dzielnicy ..... - najcieplejszej w Polsce.

Średnia roczna temperatura powietrzna wynosi tu około .... stopnia.

... dni powyżej 25 stopni

poniżej ... dni > 0 stopni

poniżej ... dni > 0 stopni mroźne dni

... dni do -10 stopni

Uprzejmie proszę o przedstawienie optymalnej oferty CO + CWU.
Ogrzewanie w całym domu niskotemperaturowe tj. podłogówka

Oczywiście tam gdzie kropki należy wstawić właściwe dane dla Ciebie i twojego regionu gdzie zamierzasz zamieszkać :).

marcin_open
04-10-2015, 20:33
Jezusie ile to liczenia.... Dziękuje ! Mnie od tego głowa boli najchętniej zleciłem to wszystko łącznie z pozyskaniem finansowanie z prosumenta jakiej firmie zewnętrznej ... Są chyba nie dam rady

marcin_open
04-10-2015, 20:35
Od razu dodam iż fotowaltaika będzie też wchodzić w grę , moc 10kW

JacekBB
05-10-2015, 08:57
Pompy ciepła Danfoss są jakościowo b.dobre. Co do sytuacji opisanej pod linkiem: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232823-Dajmy-szans%C4%99-firmie-Danfoss to problem jest bardziej złożony i nie do końca wynika z winy Danfossa, ale nie chce się tutaj na ten temat wypowiadać.

Wracają do pomp - są ok. Na pewno jako firma instalatorska mamy o nich lepsze zdanie niż np. o Viessmannie czy Vaillancie. Wiem, że są lepsze urządzenia na rynku np. Nibe, Alpha Innotec, ale to też inna cena. Mamy zamontowanych m.in. kilkadziesiąt Danfossów część z nich od ponad 5 lat i na prawdę działają sprawnie i nie spotyka się tu większych awarii. Ogólnie więc polecam.