PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi antywlamaniowe o szer skrzydla 100cm( otwor 110 )



Jankes
29-08-2004, 15:03
Witam!
Pytanie jest nastepujace. Mamy otwor na drzwi zewnetrzne o szerokosci 110cm. To zreszta z sugestia przeczytana kiedys w jednym z postow. A nadszedl czas na zakup tychze. Mamy okna z okuciami antywlamaniowymi i szybami P-4. W takim zestawie, to glupio by bylo nie zamontowac drzwi antywlamaniowych. Ogladalismy Dierre i Gerdy na razie nic wiecej. I obie te firmy najszersze drzwi jakie maja, to maja na otwor w murze 104cm. Wykonanie szerszy w Gerdzie nie jest podobno mozliwe a u Dierre podwaja cene. 8 tys za drzwi zewnetrzne to koszmar.
Czy ktos wie, czy jakas firma ma w ofercie drzwi antywlamaniowe zewnetrzne na otowr 110cm?

Cypek
29-08-2004, 15:05
A nie można 90 cm + świtlik dać ??

Jankes
29-08-2004, 15:16
Przy otworze 110 i zamontowaniu drzwi o szer 90, to zostanie na swietlik..... 6cm, bo w koncu oscieznica tez robi swoje. To nie jest opcja.
Ale dzieki za inwencje

Cypek
29-08-2004, 15:22
Chwilka, juz patrze, bo ja mam drzwi 106 cm więc niewiele bedzie Ci brakować. Juz sprawdzam jaka firma. Już mam. Firma nazywa się Zbig-Met, a drzwi Alfa-C.

Jankes
29-08-2004, 15:30
Ale 106 to wymiar do montazu oscieznicy, czy wymiar skrzydla?
Sprobuje ich poszukac w internecie. Dlugo juz masz te drzwi?
Pozdrawiam
Jankes

Cypek
29-08-2004, 15:43
Wymiar dzrwi oczywiscie. Ościeznica 110. Drzwi mam od 3 miesiecy, wstawione w stan surowe, ale na razie bez problemów. Tylko ciężkie strasznie :(

Jankes
29-08-2004, 15:50
Ile kosztowaly?
Z zewnatrz tloczone?
Jankes

Cypek
29-08-2004, 15:54
Tak, tłoczone. Koszt to 2190,- zł. Dwa zamki, judasz, naprawdę solidna konstrukcja. Chyba mogę spokojnie poloecić.

Jankes
29-08-2004, 15:55
Dzieki!
Musze sie za nimi rozejrzec w Poznaniu.
Pozdrawiam
Jankes

jareko
29-08-2004, 16:01
Polecam firme Zbig-met
robia rozne swoje typowe ale takze i na zamowienie i dobrzy sa w tym co robia - naprawde dobrzy
zapewne llkiego szoku dostaniesz jesli chodzi o cene - nie jest wbrew pozorom wygorowana a wyglad ich drzwi :) palce lizac - zapomnij przy nich o Dierre, Gerdzie czy Witexie (tak na marginesie - co ludziska widza w Dierre? toz to ..... )

Jankes
29-08-2004, 16:12
Dzieki jareko. Wlasnie zaczalem rozwazac te drzwi z polecenia Cypka. Cena ktora podal, rzeczywiscie jest niewygorowana, a na podstawie wizyty na stonie www zbigmetu widze, ze ma te swoje drzwi nietypowe zupelnie. Zaraz wiec wysylam zapytanie do zbigmetu i podrzuce adres przedstawiciela zonie, zeby zagladnela tam i pogadala na zywo. Coz, drzwi czas wybrac, bo juz bym chcial sie wprowadzac a czas ucieka.
Pozdrawiam
Jankes

Bungy
31-08-2004, 09:21
Polecam firme Zbig-met
robia rozne swoje typowe ale takze i na zamowienie i dobrzy sa w tym co robia - naprawde dobrzy
zapewne llkiego szoku dostaniesz jesli chodzi o cene - nie jest wbrew pozorom wygorowana a wyglad ich drzwi :) palce lizac - zapomnij przy nich o Dierre, Gerdzie czy Witexie (tak na marginesie - co ludziska widza w Dierre? toz to ..... )
Dokończ proszę, jesteś uznawany na tym forum za superfachowca, więc powiedz nam wszystkim co jest w nich złego i dla czego mamy się nimi nie interesować?
A tak na marginesie to czy firma którą polecasz ma równie duże doświadczenia w dziedzinie drzwi antywł. i zaawansowaną technologię jak wymienieni?
pozdrawiam

jareko
31-08-2004, 14:00
Polecam firme Zbig-met
robia rozne swoje typowe ale takze i na zamowienie i dobrzy sa w tym co robia - naprawde dobrzy
zapewne llkiego szoku dostaniesz jesli chodzi o cene - nie jest wbrew pozorom wygorowana a wyglad ich drzwi :) palce lizac - zapomnij przy nich o Dierre, Gerdzie czy Witexie (tak na marginesie - co ludziska widza w Dierre? toz to ..... )
Dokończ proszę, jesteś uznawany na tym forum za superfachowca, więc powiedz nam wszystkim co jest w nich złego i dla czego mamy się nimi nie interesować?
A tak na marginesie to czy firma którą polecasz ma równie duże doświadczenia w dziedzinie drzwi antywł. i zaawansowaną technologię jak wymienieni?
pozdrawiam
Odpowiem tak
Chwale Zbigmeta gdyz wypelnia swoja produkcja luke jakiej nie wypelniaja inni producenci (nie chca?) . Do niedawna drzwi wejsciowe w wersji antywlamaniowej mial tylko on - dopiero inne firmy zaczely te luka powoli wypelniac. Doswiadczenie sie zdobywa - produkujac solidnie i rynek produkcje weryfikuje bardzo dokladnie. Gerda tez kiedys zaczynala - tak samo Witeks czy Dierre. Zbigmet istnieje juz tyle lat, ze spokojnie wyrobom ich zaufac mozna a, ze nie jest tak rozreklamowany jak inne irmy? Nie mnie to oceniac. Argument a zaawansowaniu technologii - hmmm..... widzialem zaawansowana technologie wykonywania drzwi klasy "C" u jednego z producentow - nie widze w niej nic zaawansowanego ;)
Zaznacze - by o stronniczosc nie byc posadzonym :) - nie mam nic wspolnego z ta firma - poznalem tylko ich produkty
O innych firmach bylo powiedziale w kontekscie "lizania palcow" :) - duza mozliwosc krztaltowania wygladu, oklein, dostosowania sie do zyczenia klienta - o wiele wieksza niz ci co masowke trzaskaja a szczerze sobie powiedzmy - te firmy wlasnie to czynia

Jankes
31-08-2004, 14:28
Moge cos dorzucic, bo wlasnie dostalem odpowiedz na mojego emaila do Zbigmetu. Nie widza najmniejszego problemu z poszerzeniem skrzydla do wymiaru mi potrzebnego mimo, ze to tylko 5cm. Po doplacie cena nadal wyglada atrakcyjniej, niz standard w Dierre lub Gerdzie.
Pozdrawiam
Jankes

jareko
31-08-2004, 14:32
Jankes i dobrze :)
podoba mi sie to co pod linijka- ale Twoja jak moja - nie daje sie przekonac? Swojej bylej nie przekonalem ze "za duzy ten dom budujemy, kochanie" :) ;) :lol:

Jankes
31-08-2004, 15:09
Tu akurat moja malzonka uwaza, ze nasz dom jest za duzy. Szczegolnie daje mi sie to we znaki, kiedy przychodzi do robot, co sie przelicza na metry, ale wg mnie naprawde to jest wlasciwa wielkosc. Dochodzi jeszcze to, ze dzialka nasza to tylko 750 metrow i dom zabiera podobno nieco za duzo. Mam jednak nadzieje, ze jak zamieszkamy, to sie przyzwyczaimy do tego jak trzeba. Perspektywa jest taka, ze jak sie zemerytujemy za 25 lat, to powtorzymy przygode z budowaniem, tym razem w urokliwym nadjeziornym pejzazu(teraz wprawdzie do jeziora tylko 800m ale zwarta zabudowa dzialkowo- mieszkaniowa zaslania skutecznie, widac tylko rabek z dachu lazienki) z domem o polowe mniejszym, tylko dla dwojga, gdy juz sie pozbedziemy dzieci z domu. Aha, musimy jeszcze ten skonczyc splacac.
Pozdrawiam
Jankes