PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja parteru od piwnicy w bloku



d3th
31-08-2015, 09:45
Cześć!

Jestem na etapie planowania gruntownego remontu mieszkania na parterze. Problem polega na tym, że mieszkanie przesiąknięte jest zapachem/smrodem z piwnicy (ten sam zapach czuć już na klatce schodowej).
Chciałbym pozbyć się tego zapachu i gruntownie zaizolować podłogę.
Myślałem o ozonowaniu ścian i sufitu, ale co z podłogą? Jak najlepiej to zrobić i czym, żeby mieć święty spokój? Miał ktoś podobne doświadczenie?

xmsg
31-08-2015, 10:37
Przypuszczam, że problem wynika z nieszczelności pewnych elementów mieszkania i zasysaniu nieprzyjemnych zapachów z piwnicy.
W pierwszej kolejności proponuję uszczelnić drzwi wejściowe i podłogę.

W przypadku drzwi wejściowych wystarczą dobre uszczelki.

Co do podłogi to trzeba uszczelnić wszelkie piony instalacyjne (woda, kanaliza, prąd) oraz inne otwory.
Do weryfikacji są też piony wentylacyjne. Trzeba zweryfikować czy w piwnicy są wyczystki, które powinny być szczelne.

Najlepiej zamówić usługę sprawdzenia szczelności obudowy mieszkania, wraz ze wskazaniem miejsc nieszczelności.

Dopiero po zabiegu uszczelniania można pomyśleć o pozbyciu się wżartego smrodu.


Pozdrawiam
GREGOR

d3th
31-08-2015, 10:51
Dzięki za info. A czego użyć do uszczelniania? W głowie urodził mi się pomysł wylewki i folii w płynie. Czy są lepsze pomysły?

xmsg
31-08-2015, 11:04
A zapomniałem spytać, z czego jest podłoga skoro chcesz dawać wylewkę?

Przepusty instalacyjne uszczelnia się w zależności od wielkości, pianką poliuretanową, elastycznymi taśmami uszczelniającymi i folią w płynie lub szlamami, silikonem, uszczelniaczem poliuretanowym.

Pozdr
GREGOR

d3th
31-08-2015, 11:45
Podłoga to beton - prefabrykat. Budynek pochodzi z lat 60, typowa wielka płyta. Dlatego zastanawiałem się czy nie walnąć na całą powierzchnię wylewkę, a na to folię w płynie/szlam uszczelniający lub coś w tym stylu. Do tego na łączeniu ścian z podłogą dodatkowe uszczelnienie.