PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze szybciutko o pomoc w dobraniu komina



seledynka
03-09-2015, 09:24
Witam mam dylemat z kolorem komina i moze ktoś by doradził. Sprawa dotyczy altany. Sam dach jest w kolorze czerwonym dodatki typu rynny w kolorze grafitowym. Teraz rozwinał się temat jaki komin wykonać itd. Mi przypadła tylko decyzja odnośnie koloru. Fachowcy doradzają obicie komina blachą grafitową a ja caly czas miałam w głowie czerwoną ,więc wprowadzili w moim myśleniu lekki zamęt. Im na ręke bo grafitowa blacha będzie dostepna od ręki a czerwona dopasowana do dachu która jest już użyta miejscami na altanie dojechalaby dopiero za 2 tygodnie. Prosze czy możecie doradzić co będzie bardziej pasowało? Nie chce robić tak że będzie szybciej,chce zrobić tak by było ladnie i pasowało . Zależy mi na dopasowaniu wedle sztuki i przyjętych norm ;)

jacek.zoo
03-09-2015, 10:06
Witam mam dylemat z kolorem komina i moze ktoś by doradził. Sprawa dotyczy altany. Sam dach jest w kolorze czerwonym dodatki typu rynny w kolorze grafitowym. Teraz rozwinał się temat jaki komin wykonać itd. Mi przypadła tylko decyzja odnośnie koloru. Fachowcy doradzają obicie komina blachą grafitową a ja caly czas miałam w głowie czerwoną ,więc wprowadzili w moim myśleniu lekki zamęt. Im na ręke bo grafitowa blacha będzie dostepna od ręki a czerwona dopasowana do dachu która jest już użyta miejscami na altanie dojechalaby dopiero za 2 tygodnie. Prosze czy możecie doradzić co będzie bardziej pasowało? Nie chce robić tak że będzie szybciej,chce zrobić tak by było ladnie i pasowało . Zależy mi na dopasowaniu wedle sztuki i przyjętych norm ;)

grafitowe rynny do cerwonego dachu pasuja jak swini siodło. jak dla mnie do czerwonego dachu rynny brazowe albo czerwone, a komin czerwony

DACxxxAZ
03-09-2015, 20:30
Komin nie musi być w kolorze dachu ! Dobrze wygląda jak jest w kolorze elewacji i jej elementów tak jak podbitka w kolorze okien dobrze się zgrywa.

kamihi
03-09-2015, 20:33
Jeśli rynny grafit to komin lepiej grafit . Dobrze jak komin nieco różni się od dachu

SO-JER
04-09-2015, 08:11
Ładnie dla oka jak komin jest w kolorze elewacji, a obróbki komina w kolorze rynien i obróbek blacharskich

seledynka
04-09-2015, 18:10
Dzięki Wam bardzo :) przemyślałam i faktycznie w kolorze elewacji wyglądałoby najciekawiej,odpadłby dylemat grafit czy czerwony ;) jutro będzie rozmowa zobaczymy co z tego wyjdzie ale przyznam ,że nastawiłam się bardzo na opcje elewacyjną oby tylko fachowcy nie kręcili nosem, bo najchętniej obiliby grafitową blachą i temat z głowy .

DACxxxAZ
04-09-2015, 20:02
Jeśli się zdecydowałaś i komin będzie w kolorze elewacji to niech zrobią opierzenie w kolorze dachówki do wydry.

Dopiero teraz widzę zdjęcia z pierwszego postu. Daj dokładniejsze zdjęcia jak możesz :)

Św.Mikołaj
04-09-2015, 20:14
Witam mam dylemat z kolorem komina i moze ktoś by doradził. Sprawa dotyczy altany. Sam dach jest w kolorze czerwonym dodatki typu rynny w kolorze grafitowym. Teraz rozwinał się temat jaki komin wykonać itd. Mi przypadła tylko decyzja odnośnie koloru. Fachowcy doradzają obicie komina blachą grafitową a ja caly czas miałam w głowie czerwoną ,więc wprowadzili w moim myśleniu lekki zamęt. Im na ręke bo grafitowa blacha będzie dostepna od ręki a czerwona dopasowana do dachu która jest już użyta miejscami na altanie dojechalaby dopiero za 2 tygodnie. Prosze czy możecie doradzić co będzie bardziej pasowało? Nie chce robić tak że będzie szybciej,chce zrobić tak by było ladnie i pasowało . Zależy mi na dopasowaniu wedle sztuki i przyjętych norm ;)

Popieram.
Kto do czerwonego dachu zakłada grafitowe rynny.
Jezeli juz popelniles blad i zalozyles grafitowe rynny to komin tylko w kolorze elewacji.
Co prawda i tak wyglada to smiesznie, to komin to troche zlagodzi

DACxxxAZ
04-09-2015, 20:44
Czarne i ciemny brąz zakładałem wielokrotnie do czerwonego i ceglastego dachu i pasowały ale wszystkie opierzenia na dachu i okapowa blacha w kolorze dachówki. Grafitowe, nie pamiętam ale chyba też.

seledynka
05-09-2015, 08:26
Sytuacja wyglądala tak z altaną ,że remont miał być za rok. Okazało się że przecieki są tak duże ,że nie było na co czekać i na szybkiego wyszedł wybór ekipy i dachu by jak najszybciej zabezpieczyć przed dalszym zalewaniem. Spontaniczna wizyta w sklepie,wybór dachu. Sprzedawca doradził czarne rynny itd a przyjechały patrząc pod słońce bardziej grafitowe,zależnie od światła raz są czarne raz granit. Z uwagi na to że to altana działkowa a nie dom rodzinny postanowiłam tak zostawić i nie czekać na wymiane. Gdyby to był dom do mieszkania na pewno wybór dachu i dodatków nie byłby tak spontaniczny a tutaj jakoś to przeżyje tymbardziej że dodatki nie są siwe czy szare tylko bardzo wpadające w czerń. Zwracając uwage jak ta altana wyglądała wcześniej to naprawde teraz efekt mimo grafitu jest bardzo zadawalający.
Komin zdecydowanie w kolorze elewacji i za tą porade bardzo dziękuje :) uwaga odnośnie opierzenia również wzięta pod uwage. Wkleje link do większych zdjęć może się uda bo nie bardzo umiem to zrobić.

http://images66.fotosik.pl/1155/198eca2279ed3534.png

http://images67.fotosik.pl/1156/29e85e37aa7425d0.png

Tu chyba najlepiej widać kolor rynny ,choć to tylko zdjęcie
http://images68.fotosik.pl/1155/a647678caaeb08f1.png

DACxxxAZ
06-09-2015, 18:44
Zdjęcia są na tyle dokładne,że widać kilka błędów wykonawczych. Na lepszych zdjęciach pewnie by się rozjaśniło kilka detali. Nie ważne czy to chlew,altana,czy pałac Rockefellera. Robota ma być wykonana poprawnie,zgodnie ze sztuką budowlaną.