PDA

Zobacz pełną wersję : Remont dachu na stodole, smoła asfaltowa?



Hefciu
03-09-2015, 21:10
Witajcie, muszę wyremontować dach na stodole dokładnie położyć drugą warstwę papy, pierwsza po 2 latach i po posmarowaniu jej jakimś cudnym szwaksem na zimno raz ze wygląda tragicznie a dwa zaczęła pękać. Chciałbym tym razem zasmarować całość tradycyjnie SMOŁĄ na gorąco, tak tak smołą :) mam możliwość zakupienia dość tanio tego środka, z tym że wdg sprzedającego jest to smoła asfaltowa która jak jest zimno to się kruszy i pytanie czy ktoś się zna i orientuje czy jeśli posmaruję papę taką smołą to czy mi się w zimie to nie skawali a jak dostanie ciepłą nie spłynie? Czym w ogóle jest smoła asfaltowa skąd to powstaje? Bo gość mówi że to nie jest smoła jak kiedyś, dlatego nie wiem czy warto się w to bawić,?
Pozdrawiam!

Wojtek_Wisznia Mała
03-09-2015, 23:42
Smoła asfaltowa to produkt powstały przy rafinacji ropy naftowej. Smoła "jak kiedyś";) to smoła z przerobu węgla kamiennego - jest bardziej miękkim lepiszczem i jest też bardziej szkodliwa dla środowiska, tzn. zawiera zdecydowanie więcej substancji szkodliwych (głównie węglowodorów aromatycznych, które są rakotwórcze).
Ale do sedna: już raz pomalowałeś nowy! (2 lata) dach jakimś paskudztwem niewiadomego pochodzenia i jak sam piszesz wszystko się posypało - jest możliwość, że problem nie był w mazidle a w zastosowanej papie (nie każda papa nadaje się na dach). Teraz znowu chcesz zainwestować w niewiadomego pochodzenia materiały - sam się pchasz w kłopoty.

Gdybyś miał po prostu podstarzałą papę to bym Ci zaproponował np. http://dokumentacja.icopal.pl/Siplast_Dach_Karta_techniczna.pdf
Teraz jednak potrzebujesz fachowej porady koniecznie po oględzinach na miejscu. Zaproś do siebie chociaż przedstawiciela producenta stosownych preparatów i poproś o propozycję rozwiązania problemu.

Hefciu
04-09-2015, 05:46
Hej,
Wtedy robiłem remont dachu, zerwalem stare warstwy papy do desek, wymieniłem deski i kilka belek , które już się nie nadawały ( dach przeciekal) polożyłem zwykłą papę i że względu na problem z zakupem tradycyjnej smoły zdecydowałem się na środek do konserwacji papy na zimno jak dobrze pamiętam to był to IZOHAN IZOBUD ale pewności co do nazwy nie mam.Papa popękała na krawędzi dachu i dlatego chcę kłaść świeżą warstwę, stąd pytanie czy smoła asfaltowa zda egzamin czy szukać czegoś innego?