PDA

Zobacz pełną wersję : wykorzystanie deszczówki



krisis
29-08-2004, 20:19
witam,
szukam osób, które zostosowały zbiornik na deszczówke, duzy umieszczony w piwnicy/pom gospodarczym (nie chodzi tu o beczki na zewnatrz budynku), takie rozwiazanie było opisane w jednym, z ost Muratorów. Jak to funkjonuje i jakie są koszt instalacji? Szukałem takich zbiorników, ale znalazłem tylko plastikowe na szambo, do wkopania w ziemie. Gdzie szukać takiego do postawienia w piwnicy?

Szaruś
29-08-2004, 21:30
A dlaczego chcesz marnować miejsce w piwnicy? Nie lepiej taki zbiornik zakopać w ziemi?

krisis
29-08-2004, 21:35
>A dlaczego chcesz marnować miejsce w piwnicy? Nie lepiej taki zbiornik >zakopać w ziemi?

Mała działka a dużo wolnego miejsca w piwnicy. :D
KL

pattaya
30-08-2004, 11:12
Widziałem kalkulację takiej instalacji w jakimś "Nowoczesnym domu",może dodatek do czegoś.Wynikało z niej jasno,że inwestycja nigdy się nie zwróci.Ma znaczenie głównie ekologiczne.

Cypek
30-08-2004, 11:30
No nie mów, że masz taka małą dzialke, że nie znajdziesz miejsca do zakopania zbiornika na deszczówkę - gdzie Ty sie zbudowałeś, u mamy w ogródku :)

Jankes
30-08-2004, 12:04
[quote="krisisMała działka a dużo wolnego miejsca w piwnicy. :D
KL[/quote]

Przeciez to nie ma znaczenia, ze dzialka mala, skoro i tak musisz zakopac te zbiorniki tak, ze ich gora powinna byc z 0,5 m pod ziemia, wiec argument o malej ilosci miejsca chyba jest chybiony.
Natomiast, co kto inny napisal o zwracaniu sie kosztow. Dla mnie nie o to chodzi, ale o to, zeby ta cholerna woda z dachu nie plynela do fundamentow i nie robila mi bajor na dzialce. Ale u mnie na szczescie byla studnia, wiec tylko koszt rur przyszedl. Juuuuuupi. A woda w studni i tak sie do picia nie nadaje. Ostatecznie woda sobie krazy. Niebo, dach, studnia, grunt, niebo znowu.
Pozdrawiam
Jankes