PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrys z mapy zasadniczej - prośba o pomoc



aaby
08-09-2015, 11:27
Drodzy Forumowicze!
Na dzień dobry witam wszystkich :) Jest to mój pierwszy post na FM, ale mam nadzieję, że plan budowy domu szybko wejdzie w fazę realizacji i będzie mnie tu więcej. Dużo więcej :)

Zaczynamy z mężem małymi kroczkami zbliżać się do wbicia przysłowiowej łopaty. Chcielibyśmy powoli załatwiać wszystkie formalności, żeby potem nie tracić czasu na szukanie i nie robić wszystkiego na hurra.
Jeśli wszystko dobrze pójdzie, chcielibyśmy zacząć budowę na jesień 2016... ale wiadomo jak to z planami bywa, lubią nie realizować się po naszej myśli. Robimy jednak wszystko, by jesień '16 stała się rzeczywista :)

Do rzeczy...
Mamy działkę budowlaną (z bzdurnym MPZP, ale to temat na inny wątek ;)) o wym. ok. 23m x 50m. Działka jest nieuzbrojona, wokół domy dopiero się budują, ulica z przyłączami kawał od nas. Jest skrzynka z licznikiem. Przynajmniej tak nam się wydaje ;)

Chcielibyśmy dowiedzieć się co tam biegnie, w jakiej odległości, czy jest jakakolwiek możliwość przyłączenia czegokolwiek itp. Wyczytałam, że tych danych dostarczy mi mapa zasadnicza. Zdaję sobie sprawę, że mogą być niekoniecznie aktualne, ale jakiś zarys będę miała, a znając mniej więcej historię terenu i coś się tam dzieje, mogę mniej więcej przypuszczać, że są ok.

I teraz mam prośbę do Was o pomoc w wypełnieniu wniosku o wyrys.

Wrzucam screeny stron, które muszę wypełnić, z problemowymi dla mnie miejscami.


Wiem, że potrzebuję obszar mojej działki plus pas naokoło o szerokości 3x szerokość działki (69m). I wiem, że skala 1:500 albo 1:1000. No własnie - która lepiej?
Wektorowa? Rastrowa? Drukowana? (pewnie drukowana ;) - w związku z tym jaki format?)

Czy taki wyrys będzie mi później do czegoś potrzebny? Do wniosków o warunki przyłączenia? Jeśli już występuję o wyrys, to chciałabym zrobić go raz a dobrze.


Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :)

329973

329974

kemot_p
08-09-2015, 11:40
Postać nieelektroniczna.
Odbiór osobisty.
Mapa zasadnicza.
Skala 1:1000
Drukowana A3, czarno-biała (jak chcesz może być i kolorowa, ale c-b wystarczy)
Nr działki.

Ta mapa będzie Ci potrzebna do wystąpienia o warunki techniczne przyłącza elektrycznego. Do innych przyłączy np. gazu i wody nie wymagają (ale zrobisz sobie kopię, więc też będziesz miała).

aaby
08-09-2015, 12:06
kemot_p, bardzo dziękuję za tak szybką i rzeczową odpowiedź :)
W związku z tym temat można zamknąć :)

turalyon
08-09-2015, 15:11
Ta mapa Ci nic nie da - bo przyłącza mogą byc, ale np nie ma juz mocy przyłączeniowych. Musisz sie zwrócic do każdego z dostawców energii o warunki przyłączy. Robi sie to przed pozwoleniem na budowe - bez nich nie dostaniesz pozwolenia

qosek
08-09-2015, 18:50
ja sugeruje kolorowa
roznica w cenie miedzy czarno biala a kolorowa to jakies smieszne pieniadze (1zl ? 2zl ? juz nie pamietam - ja rok temu za swoja w kolorze dalem jakies 22zl) a duzo ladniej widac wszystkie instalacje (woda, kanaliza, prad, etc)

aaby
18-11-2015, 07:26
Ta mapa Ci nic nie da - bo przyłącza mogą byc, ale np nie ma juz mocy przyłączeniowych. Musisz sie zwrócic do każdego z dostawców energii o warunki przyłączy. Robi sie to przed pozwoleniem na budowe - bez nich nie dostaniesz pozwolenia
Dopiero zobaczyłam odpowiedź, dzięki.
Mapę mam, tyle mi da, że widzę, że nic tam nie ma :D O warunki za chwilę występuję. Mapa zasadnicza i tak mi się przyda, bo muszę ją dołączyć do wniosków o warunki (wod-kan i gaz na pewno, prąd chyba też).


ja sugeruje kolorowa
roznica w cenie miedzy czarno biala a kolorowa to jakies smieszne pieniadze (1zl ? 2zl ? juz nie pamietam - ja rok temu za swoja w kolorze dalem jakies 22zl) a duzo ladniej widac wszystkie instalacje (woda, kanaliza, prad, etc)
Dopiero zobaczyłam odpowiedź (czemu nie dostają powiadomień?! :bash:), dzięki!
Wzięłam czarno-białą (gdybym wcześniej tu weszła, wzięłabym kolor, no ale już trudno). Zapłaciłam coś koło 26zł. 1:500, A3. W sumie kolor niepotrzebny, bo w okolicy puuusto :D