PDA

Zobacz pełną wersję : Okna



Chichot
08-09-2015, 17:55
Witam
Jesteśmy na etapie wyboru okien. Okna PCV .Wahamy się między firmami Drutex, M&S, Bajcar i Fasada.
Proszę o poradę .

finlandia
09-09-2015, 04:50
Wybierz tą firmę która zapewni Ci lepszą ofertę, czyli optymalne okno z dobrym montażem. W tej chwili nazwa firmy niewiele mówi (może MS się wyróżnia przez lata wyższą jakością) ale efekt finalny i tak będzie zależał od właściwego doboru zaproponowanego przez sprzedawcę i dokładności montażysty.

jupiterek96
28-09-2015, 18:13
Najlepiej wybrać firmę, która w swoim asortymencie ma okna wielu firm, tak aby z pomocą pracownika można było wybrać te najbardziej nam odpowiadające. Myślę, że [SPAM]mogły by tutaj się sprawdzić.. Można znaleźć u nich okna z PCV najlepszych firm, a przy okazji istnieje możliwość zakupu eleganckich parapetów do naszych okien.

mikolekklusek
01-10-2015, 22:27
Wybierz tą firmę która zapewni Ci lepszą ofertę, czyli optymalne okno z dobrym montażem. W tej chwili nazwa firmy niewiele mówi (może MS się wyróżnia przez lata wyższą jakością) ale efekt finalny i tak będzie zależał od właściwego doboru zaproponowanego przez sprzedawcę i dokładności montażysty.

Dokładnie. Choć z tymi rozmowami z handlowcami to różnie bywa. Faktycznie moim zdaniem więcej zależy od montażysty, który powinien się znać na swojej robocie. Ja u siebie akurat mam MODEROWANO nie narzekam, uważam, że dobrze wybrałem. Pojeździj po różnych firmach, porównaj oferty, popytaj znajomych, jakich okien używają.

tommik67
01-10-2015, 23:26
Pod uwagę trzeba wziąć jaki to dom, stary nowy ocieplony i jak ocieplony, wentylacja itp, czyli jego zapotrzebowanie na energię. Tam gdzie nie zastosowano rozwiązań energooszczędny, nie warto inwestować w super wypasione okna U< 0.7. Praktycznie wcale nie poprawi to komfortu cieplnego.
Tam gdzie budynek jest niskoenergetyczny dobrze wstawić coś lepszego z pakietem 3 szybowym. Dobre szyby robi effect glass z Kielc, a ramki M&S i aluplast więcej nie pamiętam. Producentów profili jest zaledwie kilku.
Większość producentów w Polsce robi dobre okna na sprawdzonych profilach i dobrych szybach a najważniejszy i tak jest montaż.

finlandia
02-10-2015, 07:03
.... Dobre szyby robi effect glass z Kielc, a ramki M&S i aluplast więcej nie pamiętam. Producentów profili jest zaledwie kilku.
Większość producentów w Polsce robi dobre okna na sprawdzonych profilach i dobrych szybach a najważniejszy i tak jest montaż.

No udało Ci się trochę pokręcić i całkowicie niesłusznie dać rekomendację:
- effector jako jeden z kilku producentów szkła jest uznanym graczem na rynku a co do jakości to jakoś szczególnie się nie wyróżnia - innych mi znanych nie uważam za lepsze.
- ramki? Mówisz o tych międzyszybowych? Bo o profilach piszesz później.. MS - producent okien który także robi szyby do swoich produktów (nie mylę się?) Więc jak to się ma do pochwały nr1.... ? Aluplast - robi profile do produkcji okien a co z nich wyjdzie to już zależy od fabryki..


.... Ja u siebie akurat mam .... nie narzekam, uważam, że dobrze wybrałem
A wiesz Mikołaju, że ja już taki post gdzieś widziałem.. tylko nie mogę go w tej chwili odszukać..

tommik67
02-10-2015, 07:41
No tak mój błąd. Pisząc ramki miałem na myśli profile.
Skoro Effect się nie wyróżnia na minus ani na plus, to czemu nie podsunąć szukającym nazwy producenta.
W końcu jest z mojego regionu i takie szyby mam.
Ktoś wejdzie na stronę, sprawdzi co produkują. Może znajdzie coś dla siebie, a może znajdzie coś lepszego innej firmy.
Okna kupowałem 2 lata temu. Po długich namysłach padło na MS i Aluplast.
Obydwaj producenci mają profile o podobnych parametrach. Ze względu na czas realizacji ostatecznie wybór padł na
rekomendowanego przez Aluplast producenta okien pod Kielcami.
Montaż wykonany tymi ręcami, w warstwie ocieplenia.