PDA

Zobacz pełną wersję : Wywiewka kanalizacyjna



brzoza70
30-08-2004, 08:38
Mam w projekcie pion kanalizacyjny wewnątrz komina.Zakończony będzie wywiewką nad czapką komina.Czy z boków komina mam zostawić otwory osłoniete kratkami, tak jak przy przewodach wentylacyjnych ? Jakim środkiem zabezpieczyć cegłę klinkierową na kominie?

30-08-2004, 08:44
Mam w projekcie pion kanalizacyjny wewnątrz komina.Zakończony będzie wywiewką nad czapką komina.Czy z boków komina mam zostawić otwory osłoniete kratkami, tak jak przy przewodach wentylacyjnych ?

tak



Jakim środkiem zabezpieczyć cegłę klinkierową na kominie?

oleistym - nazwy handlowe moga być rózne

pzdr

brzoza70
03-09-2004, 06:43
O rety. :( U mnie "majstry" były zdziwione, że mają robić otwory w pionie kanalizacyjnym. Może kotoś uzasadni, dlaczego maja byc lub nie ?

inż. Mamoń
03-09-2004, 13:51
Jeżeli puszczasz rurę wywiewną kanalizacji pionem w kominie to raczej na pewno nie może być w nim żadnych otworów. Ten kanał nie może służyć dodatkowo do wentylacji pomieszczeń.

Chyba, że chodzi o kratki już powyżej dachu - ale po co ??

echo
06-09-2004, 07:49
Ja mam zamiar zrobic tak:
jeden przewód kominowy 14x14 (dodatkowy) przeznaczyłem na pion kanalizacyjny (żeby rura była zakryta). W tym szachcie pójdzie główny pion kanalizacyjny czyli rura tworzywowa fi 110 wyprowadzona ponad dach wywiewką i tyle.
Jest to przewód komonowy dodatkowy i przeznaczony TYLKO na pion kanalizacyjny - wobec tego nad dachem chyba nie powinno być żadnych otworów z boku tylko otwór w czapie na wywiewkę - czy tak?

chechlak
06-09-2004, 11:40
Zrobiłem tak samo i myślę, że tak musi być: rura zakończona gustownym kominkiem z PCV bez kratek po bokach. Tym kanałem wywiewana jest para wodna gazy powstające w czasie gnicia np. siarkowodór. To jest podobna sytuacja jak ze spalinowym nie ma kratek po bokach tylko jest wyprowadzony pionowo. Kolega miał zrobioną wywiewkę tradycyjnie tzn,. rura wprowadzona do komina ok. 50 cm, dziś ma komin do remontu i wstawił PCV do całego przewodu z dachu.