PDA

Zobacz pełną wersję : Ułożenie dachówki ceramicznej Piano - Meyer-Holsen - porada



DonkaZimerman
09-09-2015, 20:07
Wielka prosba o porade, czy nasza dachowa jest ulozona poprawnie? My widzimy wiele niedorobek (wsciekli wrocilismy z budowy dzisiaj), ale chcemy tez poznac opinie obiektywne...

1. tu mnie irytuje wykonczenie tej ostatniej dachówki w narożniku; uważam że powinna być docięta w kształcie litery L albo inaczej rozwiązana a nie takie szkaradztwo
330141

2. z kolei poniższe jest nad samym wejściem do garażu, od frontu, w miejscu najbardziej reprezentacyjnym.
mam przykre wrażenie, że dekarzom się zapomniało o dołożeniu jednej docietj dachówki i zostawili na wierzchu gołe zamki
330143

3. i wreszcie te obróbki wokół komina i okien… Rozmawiałam tel z wykonawcą i tłumaczył mi coś, że na tej blasze otulającej okno i komin są takie przetłoczenia, zapobiegające nawianiu śniegu. z drugiej strony wygląda to dość niechlujnie
a i tak koło okna widać odkryte boki dachówki więc ten śnieg i tak tam wejdzie...
330144

Zdjęcie całościowe:
330145

Co sadzicie? Z gory dzieki za info.

DonkaZimerman
09-09-2015, 21:07
I jeszcze 2 zdjecia - im bardziej na nie patrze tym bardziej jestem zalamana
330163


330164

awieuro
11-09-2015, 16:10
Twoje uwagi są jak najbardziej słuszne. Dach nie był wyprostowany przed położeniem dachówki a miejsca wymagające większego nakładu pracy(wokół kominów, okien...) niedopracowane.
Pozdrawiam

DonkaZimerman
12-09-2015, 09:06
Dzięki za odpowiedz.

Wyśledziliśmy juz, ze ekipa uzyla nie tych spinek co trzeba. Zamiast dedykowanych do dachowki meyer holsen wymienili na standardowe.

Dzisiaj tez maz sprawdzi poziom łat/kotrłat…

JendrzejJawor
13-09-2015, 21:06
No niestety tak to bywa przy niektórych 'fachowcach'. Lenistwo widać gołym okiem. To jacyś znajomi czy zupełnie obcy ludzie? Czytaliście lub zbieraliście jakieś informacje na temat ich pracy?

piotrek0m
14-09-2015, 06:07
Znajomi, nie znajomi, ale budowa dachu nie trwa tygodnia. Trzeba być codziennie na budowie i patrzyć, a wcześniej doczytać na ten temat. Kierownik budowy też mógły się zainteresować przebiegiem prac. Dach oczywiście do poprawy. Szkoda nerwów, przy czym ta partacka ekipa powinna poprawiać pod nadzorem, albo nająć inną, a tą obciążył kosztami - tylko który inwestor na taki krok się odważy ???

DonkaZimerman
14-09-2015, 07:49
Ekipa byla sprawdzana, polecana, ogladalismy ich robote na paru domach i bylo w porzadku.

Na budowie jestesmy codziennie, natomiast wszystkie fuckupy widac jak na dloni dopiero po polozeniu calej polaci i faktycznie dopiero na koniec jak ulozyli wszystko widac bylo dokladnie, ze cos jest nie tak. W miedzyczasie tez im zwracalismy uwage na rozne rzeczy.

Podzwonilismy po dekarzu jakosci Meyer-Holsena, po innych dekarzach, po firmie w ktorej wzielismy material i w ktorej oni pracuja, wezwalismy tez kierownika budowy. Co ciekawe kierownik budowy powiedzial ze robota jest dobra - hehe. Bo funkcjonalnie pewnie tak, natomiast estetycznie nie bylo to do przyjecia.
Zawiezlismy fachowcow na budowy gdzie dachowka - ta sama - jest położona rowno i pokazalismy, ze sie da, ze ma byc tak i koniec kropka.

Juz mielismy wzywac audyt dachu i faktycznie nie placic tym dekarzom/zdzierac dachowke i wzywac innych, ale ogarneli sie lekko postraszeni…

3 dni poprawiali i naokolo okien, naokolo kominow i te klawisze, ktore im wyszly.
Bylo troche nerwow, ale zaparlismy sie i powiedzielismy, ze nie po to tyle kasy wydalismy zeby dach wygladal na nierowny. Poczatkowo ciagle slyszalam, ze to wina materialu i ze to nie kafle… Ale powiedzialam, ze mam to naprawde gdzies bo i material i robota jest z jednej firmy, wiec jak material jest zly to niech go sobie reklamuja i biora dobry, albo dobieraja tak, zeby klawiszy nie bylo…

Stalismy nad nimi my i pokazywalismy paluchem, co nie tak i poprawili.

hehe, na koniec szef dekarzy powiedzial "przepraszamy i dziekujemy, bo tutaj na tej budowie sami sie czegos naucyzlismy"… lekko żenujące, ale ja jestem zadowolona, ze final jest dobry…

ekipy polecac nie bede, bo bedac w 9 miesiacu ciazy lekko stresu sie najadlam, ale teraz jestem zadowolona z efektu. I o to chodzilo…


Mozna przejsc do dalszych prac i kolejnych fachowcow :D

Erko43
17-09-2015, 19:00
Ale chałe odwalili. Nawet z polecenie, a takie coś zrobić. Robiony jest na szybko i byle jak.