PDA

Zobacz pełną wersję : Czym to zasypać?



kasiamirek
09-09-2015, 22:15
Panowie,

Od kilku dni przygotowuję swoją działkę, aby móc wczesną wiosną ruszyć z pracami na przyszłej budowie. Mam wyciętę drzwa , a było ich sporo. Niebawem przyjedzie koparka powyrywać korzenie.

Zostaje mi jeszcze jedna zagwostka. Na działce ktróra wytyczył geodeta teść kilkanaście lat temu chciał zrobić oczko wodne, wykopali dół mniej wiecej 5metrów na 7 metrow o głębokosci okolo 160 cm.

Wytyczonego budynku jeszcze nie mam, ale po wstepnych obliczeniach najprawdopodoniej na brzegu niedoszlego oczka bedzie przechodził fundament. Chciałbym to zasypać jeszcze przed zimą aby się dobrze uleżało.

Proszę o rady czym najlepiej zasypać taki dół aby w przyszłości mi nie "siadł"

Dziękuje.

jajmar
09-09-2015, 22:29
Nie zasypuj przed fundamentem. Zasypiesz w czasie wykonywania robót. Czym -pospółka ubijana warstwami co 30cm. Jedna zima nie spowoduje że możesz na tym budować. Przed zasypaniem musisz wybrać trochę gruntu z tego oczka.

kasiamirek
28-09-2015, 17:53
Jarmar - a co mam zrobić w przypadku gdy chce wczesną wiosną ruszyć z budowa a zasypać to coś mam zamiar na przełomie dwóch tygodni? Bo nie widzę tego zasypywać w trakcie robót... mam kompletna pustkę. Myślałem jeszcze zeby w tym miejscu poszerzyc fundament z 60cm na 80 cm... jest to jakies rozwiazanie? Dodam, że w tym miejscu bedzie przechodzil tylko jeden niedłuży odcinek ławy fundamentowej od strony salonu

http://projekty.muratordom.pl/projekt_dobry-klimat,2179,0,0.htm


Pracę chce wykonać jak wyżej opisałeś.

jajmar
28-09-2015, 21:11
Jak było tam oczko to wybrać ten nawodniony grunt, humus. Wybrać wszystko co organiczne, i wszystko co nasypane dobrze by bylo aby kierownik ocenil to fachowym okiem. A dopiero potem zasypywać warstwami i ubijać

kasiamirek
28-09-2015, 23:18
Jak było tam oczko to wybrać ten nawodniony grunt, humus. Wybrać wszystko co organiczne, i wszystko co nasypane dobrze by bylo aby kierownik ocenil to fachowym okiem. A dopiero potem zasypywać warstwami i ubijać

Tam miało być oczko, lecz nigdy nie zostało zalane. Poprostu wykopana dziurą kilka lat temu i tak zostało. Nigdy niczym nie było zalewane. To chyba na plus?

jajmar
28-09-2015, 23:48
Tam miało być oczko, lecz nigdy nie zostało zalane. Poprostu wykopana dziurą kilka lat temu i tak zostało. Nigdy niczym nie było zalewane. To chyba na plus?

Czy plus czy minus zawsze Alpinus - chyba już go nie a to nie reklama;)

To zebrać do czystego nie ruszanego gruntu 3-5-10 cm pokaże łopata.

kasiamirek
30-09-2015, 18:54
Fakrycznie Jajmar, był kierownik przyszlej budowy zalecił tego nie zasypywać do chwili lania fundamentów. Coś mowił ze najprawdopodobniej w tym miejscu będą głebsze na tyle zeby opierały sie o rodzime podłoże ;)

kamień spadł mi z serca :p:p