PDA

Zobacz pełną wersję : Kratki wentylacyjne, kiedy wyciąć i czym?



rustin
10-09-2015, 22:46
Kiedy wyciąć w kominie kratki? Przed tynkowaniem czy po?zdaje mi się ze przed bo jak potem znaleźć kanały ale wole zapytać. I czym wyciąć w pustaku z keramzytu? Jest dość kruchy rzec chyba młotek i dłuto odpada. Szlifierka? Musze tez wstawić kolanko 90' i wstawić je w ścianę działowa aby zrobić wentylację w kuchni a komin jest zaraz za ścianą w WC. To kolanko przed tynkami aby je jakoś obrobili?

jajmar
10-09-2015, 22:58
Kratki to sie wycina w czasie murowania.

piotrek0m
11-09-2015, 06:21
W łazience górnej wyciąłem kratkę w trakcie kładzenia kafli, żeby idealnie wpasować się w wymiar i położenie. Ważne tylko pamiętać gdzie ma być wycięte, żeby nie zrobić 2 otworów w jednym kanale ...

rustin
11-09-2015, 07:47
Mam kominy systemowe. Także zrobić otwór jakiś mały teraz i go zatkac a potem po tynkach wyciąć?
A dlaczego podczas murowania?

piotrek0m
11-09-2015, 08:09
Mam kominy systemowe. Także zrobić otwór jakiś mały teraz i go zatkac a potem po tynkach wyciąć?
A dlaczego podczas murowania?

Ale po co? W kominie systemowym wiadomo gdzie jest kanał i tam się wycina otwór na dowolnym etapie. Np. kładłem małe kafeleczki 5 x 5 cm i dzięki temu, że wyciąłem otwór na końcu mogłem idealnie dopasować położenie. Wcześniejsze wycięcie kanałów chyba tylko po to, żeby zapewnić wentylację w trakcie budowy.

sSiwy12
11-09-2015, 08:39
Ale po co? W kominie systemowym wiadomo gdzie jest kanał i tam się wycina otwór na dowolnym etapie..

Przeca napisał, że komin ma za ścianą (działową).

Mając to na uwadze - wszystkie prace związane z "udostępnieniem" kanałów - przed tynkowaniem.

piotrek0m
11-09-2015, 09:14
Tak, od strony kuchni na początku, bo mniej demolki będzie i tynkując obrobią, a od strony łazienki przed kafelkami. Zresztą można robić jak komu wygodnie ...

turalyon
11-09-2015, 09:53
Podczas murowania najlepiej. Nie wyobrażam sobie wycinania tego jak się łazienke robi.

rustin
11-09-2015, 10:40
Bardziej chodzi mi o to jak po tynkach znaleźć kanały jak jest ich 4 w kominie i jak to bywa w systemowym nie są za duże. Myślałem aby zrobić przed tynkami male otwory any było wiadomo gdzie są.

rustin
11-09-2015, 10:41
Ps dopiero zobaczyłem ze siwy to Bajbaga ☺