PDA

Zobacz pełną wersję : koszt adaptacji projektu



guziec
11-09-2015, 10:46
Witam, dostałem wycenę adaptacji i trochę się przeraziłem kosztami.... Mógłby się ktoś odnieść do tego? Spodziewałem się kosztów typu 2-3 tysiące w sumie...

3000 i nie obchodzi mnie nic. Do tego:
550 zł za przyłącze gazowe
420 adaptacja fundamentów
650 elektyk adaptacja plus WLZ
350 zł przyłącze wodociągowe
280 przyłącze kanalizy z proj szamba


Dzięki

kemot_p
11-09-2015, 11:03
Ja wysłałem zapytanie z prośbą o wycenę zmian w jednym z projektów (chciałem sobie obliczyć, co wychodzi taniej - zakup gotowca+adaptacja, czy indywidualny). W moim przypadku jedna z wycen:

- przystosowanie do warunków miejscowych projektu architektoniczno - budowlanego budynku mieszkalnego jednorodzinnego XXXX wraz z projektem zagospodarowania działki oraz projektem szczelnego zbiornika na nieczystości ciekłe (szczelnego szamba) – koszt wykonania usługi: 1200,00zł
- wprowadzenie zmian w projekcie architektoniczno - budowlanym polegających na:
zamianie drzwi balkonowych na okno w sypialni, likwidacji tarasu oraz powiększeniu tarasu 12 (zaprojektowaniu większego i narożnego z lewej strony i z tyłu, podniesieniu ścianki kolanowej, likwidacji logi w pomieszczeniach celem zwiększenia powierzchni sypialni, zmianie grubości ocieplenia i ewentualnie materiału ściennego, przeprojektowaniu więźby dachowej celem zmiany materiału pokrycia dachu, zlikwidowaniu kominów wentylacyjnych (do wentylacji mechanicznej) – koszt wprowadzenia zmian: 2000,00zł
O innych kosztach związanych z adaptacją przyłączy nie wspominał, ale wydaje mi się, że są zawarte w projekcie zagospodarowania działki (chociaż mogę się mylić).

piotrek0m
11-09-2015, 11:41
Pamiętaj o projekcie zjazdu 8)

kemot_p
11-09-2015, 11:45
Pamiętaj o projekcie zjazdu 8)
Tzn?
Mam tylko dostarczyć decyzję o lokalizacji zjazdu. To coś kosztuje?
P.S. moja działka leży przy drodze prywatnej - czy to coś zmienia pod kątem tego zjazdu?

guziec
11-09-2015, 14:10
Czyli masz 3200 ze wszystkim, wychodzi na to że ja mam bardzo drogo :/

kemot_p
11-09-2015, 14:19
Czyli masz 3200 ze wszystkim, wychodzi na to że ja mam bardzo drogo :/

Inny tak mi wycenił, że za każdą zmianę podczas adaptacji brał 1000zł, więc sama adaptacja wychodziła 5-6k :(

Bracianka
11-09-2015, 15:15
Zależy jeszcze gdzie kto mieszka. Stalowa Wola, 2012r., 3200zł:
1. adaptacja projektu,
2. zmiany w projekcie (zmiana kierunku schodów, likwidacja lukarny, likwidacja okna, dołożenie drzwi),
3. projekt garażu i adaptacja tegoż,
4. projekt zjazdu,
5. projekty przyłączy: gazowego i kanalizacji,
6. załatwienie i złożenie całej dokumentacji związanej z pozwoleniem na budowę domu i garażu oraz oddzielnie zjazdu.

Projekt 1950zł.
Łącznie: 5150zł.

Nie piszcie, że np. skreślenie okna ze ściany i zakreskowanie tego miejsca kosztowałoby mnie 1000zł... Masakra.

guziec
11-09-2015, 15:37
Duuużo taniej. Chociaż u mnie zmiany okien też są w cenie.

kamil2k3
11-09-2015, 20:52
Ja u siebie ze wszystkimi zmianami wszystkimi projektami zapłaciłem 2500zł za adaptacje a za projekt 2200
A poszerzałem budynek robiłem zmianę pomieszczenia gosp. na kotłownie w tym dodatkowy projekt kotłowni, projekt zjazdu i zagospodarowania terenu kilka zmian w sciankach działowych i dodatkowe okno zmienił mi się też fundament a mimo tego nie doliczyli osobno kosztów ,do tego wszystko załatwiał architekt w urzędach i nie zapłaciłem nawet złotówki dopóki nie dostałem gotowego pozwolenia w rękę.
Ogólnie jestem zadowolony zrobili wszystko jak chciałem ale musiałem ich kilka razy popędzać bo sporo pracy mają.

Twoja cena nie jest duża można drożej ale na pewno można też taniej, zależy ile zmian wprowadzasz w projekcie na pewno warto zapytać w innym biurze jeszcze ja z 5 sprawdziłem zanim kuzyn mi tego biura nie podpowiedział.

fotohobby
11-09-2015, 20:58
A ja za projekt indywidualny małego domu zapłaciłem 3000zł.
Fakt, ze z 20%rabatem, fakt, że przyszedłem z rzutem i układem funkcjonalnym domu.
Fakt, ze nie musiałem mieć projektów wod-kań i elektrycznego.


Ale dzięki temu wyszło mnie to taniej, niż zakup projektu (Eryk z Archpelagu) i zmienienie tego, co chciałem (fundamenty, więźba, układ funkcjonalny)

Adas80
08-11-2015, 20:33
Witam, podłączę się pod temat
ja za projekt indywidualny zapłaciłem 3500,charakterystyka energetyczna 300, projekt wodno kanalizacyjny plus projekt oczyszczalni ścieków 950 plus 120 zapytanie w gminie czy mogę mieć oczyszczalnie, kierownik budowy weźmie 1500. I to chyba wszystko.