PDA

Zobacz pełną wersję : stary dom, od czego zacząć?



Ellaa
12-09-2015, 22:15
witam
nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, jestem tu nowa, proszę o wyrozumiałość :rolleyes:
na wiosnę zamierzam przeprowadzić generalny remont domu, a w zasadzie polówki domu typu bliźniak z dachem dwuspadowym.Dom był budowany w latach 50 tych, jest to dom drewniany, który w latach 80tych został obłożony tynkiem. W domu jest milion dziwnych konstrukcji, wiele "dobudówek" robionych z różnych materiałów i w rożnym czasie, dach bez żadnej izolacji, ściany jak na moje oko w tragicznym stanie, gdzieniegdzie wychodzi wilgoć. Wiem, że taki remont to przejście przez mękę, ale niestety nie mogę zrównać go z ziemią i wybudować od nowa. Nie mam pojęcia od czego zacząć .Dom cały czas jest zamieszkały, powierzchnia ok 110 metrów. Na wiosnę chciałabym wymienić dach, ocieplić budynek, wymienić podłogi na piętrze i parterze (to jest w najgorszym stanie), z pomocą kredytu zrobić jak najwięcej. Nie zakładam zmiany bryły budynku, ew. dostawienie dwóch okien dachowych w nowym dachu.Od czego powinnam zacząć? Będę wdzięczna za każdą podpowiedz! :)

lotpaj
13-09-2015, 18:17
Ja bym zaczął od telefonu do ogarniętego kierownika ekipy remontowo - budowlanej i zasięgnięciu informacji, jaki jest zakres i koszt tego typu remontu.
Wydasz 100 zł. i się dowiesz, czy to w ogóle ma sens.
I nie zaczynaj od ocieplenia budynku, bo wyjdą ci takie kwiatki, że grzyby będziesz na ścianie hodować. Pierwszym krokiem jest zerwanie tynków i ocena bali. Jeżeli będą w złym stanie, to zapomnij o remoncie - będzie nieopłacalny.

Ellaa
13-09-2015, 18:47
Dziękuję za wiadomość :)

aleksyv91
13-09-2015, 19:41
Dokładnie. Nie przeglądałbym na oko czy jest sens bawienia się w remonty czy nie. Jeden powie, że najlepiej zacząć od ocieplenia i otynkowania, inny żeby zacząć od dachu. Niech sprawdzi ci to dobra (Ale podkreślam dobra) ekipa, która oceni co jest w najbardziej opłakanym stanie i co po zimie powinno pójść jako pierwsze do wymiany. Od razu powinnaś uzyskać jakiś szacunkowy kosztorys, żebyś wiedziała na co się piszesz. Bez doświadczonego fachury nie radzę wchodzić w takie remonty bo można wtopić sporo kasy

langertomasz
14-09-2015, 13:22
ekspert np kierownik budowy

Ellaa
14-09-2015, 19:33
Dziękuję za odp :) Dom musi zostać wyremontowany (trochę sentymentu, bardzo dobra lokalizacja i brak możliwości wybudowania go "od nowa", ponieważ jest bliźniakiem i zburzenie nie wchodzi w grę). Zabieram się za szukanie sprawdzonych ekip ;);)

Redakcja
23-02-2016, 13:44
Super, że zdecydowałaś się na przebudowę. Jeżeli chcesz podzielić się z nami swoim przedsięwzięciem i przy okazji walczyć o fajne nagrody weź udział w naszym konkursie Remont Roku 2016.


Zgłoś plan-projekt swojego remontu lub zrealizowaną przebudowę. Do wygrania nawet 10 tysięcy złotych :yes:

Zgłoś się
(http://muratordom.pl/remont-roku/#zgloszenie)
Dowiedz się więcej na www.remontroku.pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.remontroku.pl)




Pozdrawiamy
Redakcja Muratordom.pl

jacekpawelski
24-02-2016, 22:37
Ja na Twoim miejscu też szukałbym jakiegoś fachowca, kogoś rzetelnego (najlepiej z polecenia) kto podpowie od czego zacząć i szacunkowo policzy koszty. Jeśli to dom drewniany , moim skromnym zdaniem, podobnie jak kolega wyżej, uważam ze ocena stanu konstrukcji będzie najważniejsza bo określi czy jest sens zaczynać :)