PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje projekt na zamówienie a ile gotowy?



kalendarium
14-09-2015, 00:21
Jaka jest różnica w kosztach takich projektów domów?
Zastanawiam się czy oszczędności na projektach na zamówienie są aż tak duże, żeby z nich rezygnować.

rübezahl
14-09-2015, 07:39
Może być przepaść ale nie musi. Projekty indywidualne na domy jednorodzinne zaczynają się u mnie od 8k brutto. Mówię tu o pełnobranżowym opracowaniu z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz przebrnięciem przez wszystkie uzgodnienia, opinie i postępowanie w urzędzie/starostwie. Czy to dużo, to zależy jak ktoś na to patrzy, bo słyszałem, że można gotowaca adaptować za 200zł + koszt zakupu projektu (są takie po 1200zł brutto).

greenarrow
14-09-2015, 20:08
Kiedyś czytałam, że takie gotowe to koszt około 1500 zł, a takie na zamówienie to już powyżej 6 tysi.
Nie wiem jak jest teraz, bo to było właśnie kilka lat temu.
Myślę, że najlepiej zrobisz, jak przejrzysz sobie oferty gotowych projektów, np. Pracownia Architektoniczna :spam: ma ogromny wybór. Pewnie jeden z większych. Co do cen, to już trzeba samemu sprawdzić, dopytać i ocenić czy to dużo, czy to mało.
Moim zdaniem oszczędność wcale nie jest taka mała.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
14-09-2015, 20:54
Ile kosztuje projekt na zamówienie a ile gotowy?
- nie można porównywać projektu na zamówienie ( PI )z projektem gotowym ( PG )
PG - Projekt "Gotowy" jest gotową koncepcja projektową, która
nie uwzględnia indywidualnych potrzeb przyszłego użytkownika, działki budowlanej, Warunków Zabudowy, aktualnych przepisów budowlanych ... i wymaga opracowania tzw. " adaptacji " ( czytaj : opracowania Projektu Budowlanego dostosowanego do tego, czego w nim brakuje )
PI - Projekt Indywidualny - odwrotnie : składa się z Projektu Koncepcyjnego ( uzgadnianego pomiędzy Architektem, a przyszłym użytkownikiem budynku ) oraz Projektu Budowlanego, z tą zasadniczą różnicą, że w całości poprzedzony jest analizami działki, Warunków Zabudowy, otoczenia, .... i od początku do końca uwzględnia potrzeby przyszłych użytkowników :)